"Бархатний сезон". В які країни дійсно варто летіти восени

 

/data/blog/114435/df111c0781e5e1cda359c6029c06b381.jpg

 

Як спланувати відпустку восени, щоб не потрапити під проливні дощіі? Наскільки Греція, Кіпр, Чорногорія і Болгарія дійсно підходять для відпочинку в оксамитовий сезон, розповідають місцеві мешканці цих країн.



Греція
бархатний сезон в греції

— Я живу на півночі Греції в місті Флоріна, — розповідає Тамара. — У цьому році ми вже їздили з чоловіком на Корфу і на Халкідікі. Було дуже жарко, навіть занадто жарко. Влітку клімат переноситься дуже важко, особливо якщо враховувати, що виросла я в "холодній" країні. Зараз в Греції сезон в самому розпалі: відпочивають не тільки приїжджі туристи, а й місцеві грецькі сім'ї зі своїми дітьми, батьками. Цей момент обов'язково потрібно враховувати. Ціни на готелі позамежні, все заброньовано, вільних лежаків на пляжі зовсім не залишається. Наша сім'я, намучавшись з відпусткою у червні і липні, вирішила більше не ризикувати і відправитися на море у вересні, коли всі греки працюють, діти вже ходять в школу, відповідно, ціни на готелі адекватні, місць — величезна кількість, і погода спокійна і приємна. Так що всім тим, хто переживає, що не встиг з'їздити відпочити влітку, раджу не сумувати, адже в наших краях відпочивати краще восени.



"В Греції радимо острів Крит. В першу чергу через його географічного положення — це один з найбільш південних грецьких островів, де сезон триває до середини жовтня. До двадцятих чисел вересня також буде тепло і комфортно на популярному острові Родос, але вибирайте його східну частину, що омивається Середземним морем"

Кіпр
бархатний сезон кріт

— Влітку температурні стовпчики б'ють всі рекорди і спека досягає такої межі, що кондиціонери стають єдиним порятунком, адже навіть море вже не освіжає, — розповідає місцева жителька Віолетта. — Деякі туристи, на подив місцевому населенню, з легкістю переносять такі умови, але щоб вдосталь насолодитися островом, я б рекомендувала оксамитовий сезон, який триває з вересня по жовтень. Адже під час відпустки хочеться побачити якомога більше всього нового, зануритися в місцеву культуру і традиції, оцінити гостинність мешканців та особливості національної кухні Кіпру, пройтися по історичним місцям і, звичайно, зазнати нічне життя острова. Найбільший потік туристів, безумовно, в літній період, багато в чому це пов'язано з тим, що люди приїжджають з сім'ями та дітьми, а з вересня всі повертаються в школи/університети і до звичного життя. Це ще одна причина, чому Кіпр варто відвідати саме восени. Ну і нарешті, після літа починають діяти "знижки", так звані promotions, і якщо ними правильно користуватися, то можна заощадити на поїздці в цілому. Наприклад, суттєво знижуються ціни на житло.



"Кіпр — острів, який також знаходиться в південній частині Середземного моря, тому до нього застосовні ті ж рекомендації, як і до грецького острова Кріт. Айа-Напа, Проторас, Ларнака і інші курорти чекають вас до середини жовтня з теплим Середземним морем. Взагалі Кіпр давно став цілорічним курортом, багато хто любить приїжджати сюди взимку, жити в хороших готелях 4-5*, подорожувати по острову, насолоджуватися сонцем і комфортними +17 в грудні"

Болгарія
бархатний сезон болгарія

А ось жителі Болгарії не радять планувати відпустку в цю країну восени.

— Влітку у нас, звичайно, краще, а поїздка у вересні-жовтні — це гроші на вітер, — каже Олена, яка живе у Пловдиві. — Восени холодно вже на морі, починаються постійні дощі. Нехай влітку і туристів більше, але так, напевно, навіть веселіше. У нас офіційно сезон закінчується 1 вересня, але туристи зазвичай до 15 вересня є. Ціни в несезон істотно нижче, але там і погода мінлива і непередбачувана. Влітку дощів практично немає, а ось восени вони починаються. У жовтні вже взагалі купатися неможливо. Якщо мета відпочинку — подивитися на визначні пам'ятки, то тільки в цьому випадку раджу їхати.



"Болгарія — сусідня північна країна Греції та Кіпру, тому найкомфортніший час для поїздок з теплим морем і вечорами — до середини вересня. Болгарія омивається Чорним морем, та й клімат дуже схожий на клімат російського півдня. Температура повітря тут знижується швидше, дні стають коротшими, тому прихід осені відчувається раніше, ніж на півдні Європи"

Чорногорія
бархатний сезон чорногрія

— Туристів тут не так багато, як, наприклад, в Будві, Которі або Херцег-Нові, які відрізняються особливою популярністю серед відпочиваючих. Однак саме найменшою кількістю туристів він мені і подобається. Влітку, якщо вийти на набережну вдень, складно знайти вільне місце на пляжі (але це можливо, на відміну від великих міст), а ввечері доводиться "продиратись" серед гуляючих по набережній людей, — розповідає Елла, мешканка невеликого портового міста Бар. — У вересні або жовтні туристів стає набагато менше, що полегшує такі прогулянки. Час спеки проходить, але у вересні вода ще тепла, так що відпочиваючі, особливо "наші", спокійно купаються. Місцеві вже не дивуються, коли бачать людину, що купається навіть в листопаді, хоча в цей час починається дощовий період. Я вважаю, що вересень і жовтень — найкращий час для відпочинку в Чорногорії. Влітку, наприклад, складно вийти з дому з 11 ранку до 5-6 вечора через страшну спеку. Це робить неможливим походи в гори та огляд численних старих фортець Чорногорії. Восени ж ці походи стають головною розвагою туристів.



"Чорногорія з красивим Адріатичним морем теж відрізняється більш північним розташуванням, відповідно, більш прохолодним кліматом. Купання — приблизно до кінця вересня. Хоча, звичайно, наші люди і до кінця жовтня купаються".


Сподіваємось, що Вам буде доречна інформація з цієї статті.
Якщо Ви плануєте свою відпустку завчасно, то Вам також буде корисно ознайомитись з вартістю проживання в готелях тієї країни де Ви зібрались відпочити.

 

24 інфо


26.08.2016 2940 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

1716
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1401
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1059
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2079
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3569
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1350

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1705

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

508

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1147

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1315
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

449
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24260
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

508
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

457
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

629
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1516
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

682
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5660
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

615
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1556 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

621
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

533