"Бархатний сезон". В які країни дійсно варто летіти восени

 

/data/blog/114435/df111c0781e5e1cda359c6029c06b381.jpg

 

Як спланувати відпустку восени, щоб не потрапити під проливні дощіі? Наскільки Греція, Кіпр, Чорногорія і Болгарія дійсно підходять для відпочинку в оксамитовий сезон, розповідають місцеві мешканці цих країн.



Греція
бархатний сезон в греції

— Я живу на півночі Греції в місті Флоріна, — розповідає Тамара. — У цьому році ми вже їздили з чоловіком на Корфу і на Халкідікі. Було дуже жарко, навіть занадто жарко. Влітку клімат переноситься дуже важко, особливо якщо враховувати, що виросла я в "холодній" країні. Зараз в Греції сезон в самому розпалі: відпочивають не тільки приїжджі туристи, а й місцеві грецькі сім'ї зі своїми дітьми, батьками. Цей момент обов'язково потрібно враховувати. Ціни на готелі позамежні, все заброньовано, вільних лежаків на пляжі зовсім не залишається. Наша сім'я, намучавшись з відпусткою у червні і липні, вирішила більше не ризикувати і відправитися на море у вересні, коли всі греки працюють, діти вже ходять в школу, відповідно, ціни на готелі адекватні, місць — величезна кількість, і погода спокійна і приємна. Так що всім тим, хто переживає, що не встиг з'їздити відпочити влітку, раджу не сумувати, адже в наших краях відпочивати краще восени.



"В Греції радимо острів Крит. В першу чергу через його географічного положення — це один з найбільш південних грецьких островів, де сезон триває до середини жовтня. До двадцятих чисел вересня також буде тепло і комфортно на популярному острові Родос, але вибирайте його східну частину, що омивається Середземним морем"

Кіпр
бархатний сезон кріт

— Влітку температурні стовпчики б'ють всі рекорди і спека досягає такої межі, що кондиціонери стають єдиним порятунком, адже навіть море вже не освіжає, — розповідає місцева жителька Віолетта. — Деякі туристи, на подив місцевому населенню, з легкістю переносять такі умови, але щоб вдосталь насолодитися островом, я б рекомендувала оксамитовий сезон, який триває з вересня по жовтень. Адже під час відпустки хочеться побачити якомога більше всього нового, зануритися в місцеву культуру і традиції, оцінити гостинність мешканців та особливості національної кухні Кіпру, пройтися по історичним місцям і, звичайно, зазнати нічне життя острова. Найбільший потік туристів, безумовно, в літній період, багато в чому це пов'язано з тим, що люди приїжджають з сім'ями та дітьми, а з вересня всі повертаються в школи/університети і до звичного життя. Це ще одна причина, чому Кіпр варто відвідати саме восени. Ну і нарешті, після літа починають діяти "знижки", так звані promotions, і якщо ними правильно користуватися, то можна заощадити на поїздці в цілому. Наприклад, суттєво знижуються ціни на житло.



"Кіпр — острів, який також знаходиться в південній частині Середземного моря, тому до нього застосовні ті ж рекомендації, як і до грецького острова Кріт. Айа-Напа, Проторас, Ларнака і інші курорти чекають вас до середини жовтня з теплим Середземним морем. Взагалі Кіпр давно став цілорічним курортом, багато хто любить приїжджати сюди взимку, жити в хороших готелях 4-5*, подорожувати по острову, насолоджуватися сонцем і комфортними +17 в грудні"

Болгарія
бархатний сезон болгарія

А ось жителі Болгарії не радять планувати відпустку в цю країну восени.

— Влітку у нас, звичайно, краще, а поїздка у вересні-жовтні — це гроші на вітер, — каже Олена, яка живе у Пловдиві. — Восени холодно вже на морі, починаються постійні дощі. Нехай влітку і туристів більше, але так, напевно, навіть веселіше. У нас офіційно сезон закінчується 1 вересня, але туристи зазвичай до 15 вересня є. Ціни в несезон істотно нижче, але там і погода мінлива і непередбачувана. Влітку дощів практично немає, а ось восени вони починаються. У жовтні вже взагалі купатися неможливо. Якщо мета відпочинку — подивитися на визначні пам'ятки, то тільки в цьому випадку раджу їхати.



"Болгарія — сусідня північна країна Греції та Кіпру, тому найкомфортніший час для поїздок з теплим морем і вечорами — до середини вересня. Болгарія омивається Чорним морем, та й клімат дуже схожий на клімат російського півдня. Температура повітря тут знижується швидше, дні стають коротшими, тому прихід осені відчувається раніше, ніж на півдні Європи"

Чорногорія
бархатний сезон чорногрія

— Туристів тут не так багато, як, наприклад, в Будві, Которі або Херцег-Нові, які відрізняються особливою популярністю серед відпочиваючих. Однак саме найменшою кількістю туристів він мені і подобається. Влітку, якщо вийти на набережну вдень, складно знайти вільне місце на пляжі (але це можливо, на відміну від великих міст), а ввечері доводиться "продиратись" серед гуляючих по набережній людей, — розповідає Елла, мешканка невеликого портового міста Бар. — У вересні або жовтні туристів стає набагато менше, що полегшує такі прогулянки. Час спеки проходить, але у вересні вода ще тепла, так що відпочиваючі, особливо "наші", спокійно купаються. Місцеві вже не дивуються, коли бачать людину, що купається навіть в листопаді, хоча в цей час починається дощовий період. Я вважаю, що вересень і жовтень — найкращий час для відпочинку в Чорногорії. Влітку, наприклад, складно вийти з дому з 11 ранку до 5-6 вечора через страшну спеку. Це робить неможливим походи в гори та огляд численних старих фортець Чорногорії. Восени ж ці походи стають головною розвагою туристів.



"Чорногорія з красивим Адріатичним морем теж відрізняється більш північним розташуванням, відповідно, більш прохолодним кліматом. Купання — приблизно до кінця вересня. Хоча, звичайно, наші люди і до кінця жовтня купаються".


Сподіваємось, що Вам буде доречна інформація з цієї статті.
Якщо Ви плануєте свою відпустку завчасно, то Вам також буде корисно ознайомитись з вартістю проживання в готелях тієї країни де Ви зібрались відпочити.

 

24 інфо


26.08.2016 2813 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1035
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2636 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2204
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3059
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2660
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2382 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

503

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

509

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1000

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2242
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20475
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

700
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1970
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

247
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

854
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5553
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7422
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

952
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

710
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1085 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1585 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1448