"Бархатний сезон". В які країни дійсно варто летіти восени

 

/data/blog/114435/df111c0781e5e1cda359c6029c06b381.jpg

 

Як спланувати відпустку восени, щоб не потрапити під проливні дощіі? Наскільки Греція, Кіпр, Чорногорія і Болгарія дійсно підходять для відпочинку в оксамитовий сезон, розповідають місцеві мешканці цих країн.



Греція
бархатний сезон в греції

— Я живу на півночі Греції в місті Флоріна, — розповідає Тамара. — У цьому році ми вже їздили з чоловіком на Корфу і на Халкідікі. Було дуже жарко, навіть занадто жарко. Влітку клімат переноситься дуже важко, особливо якщо враховувати, що виросла я в "холодній" країні. Зараз в Греції сезон в самому розпалі: відпочивають не тільки приїжджі туристи, а й місцеві грецькі сім'ї зі своїми дітьми, батьками. Цей момент обов'язково потрібно враховувати. Ціни на готелі позамежні, все заброньовано, вільних лежаків на пляжі зовсім не залишається. Наша сім'я, намучавшись з відпусткою у червні і липні, вирішила більше не ризикувати і відправитися на море у вересні, коли всі греки працюють, діти вже ходять в школу, відповідно, ціни на готелі адекватні, місць — величезна кількість, і погода спокійна і приємна. Так що всім тим, хто переживає, що не встиг з'їздити відпочити влітку, раджу не сумувати, адже в наших краях відпочивати краще восени.



"В Греції радимо острів Крит. В першу чергу через його географічного положення — це один з найбільш південних грецьких островів, де сезон триває до середини жовтня. До двадцятих чисел вересня також буде тепло і комфортно на популярному острові Родос, але вибирайте його східну частину, що омивається Середземним морем"

Кіпр
бархатний сезон кріт

— Влітку температурні стовпчики б'ють всі рекорди і спека досягає такої межі, що кондиціонери стають єдиним порятунком, адже навіть море вже не освіжає, — розповідає місцева жителька Віолетта. — Деякі туристи, на подив місцевому населенню, з легкістю переносять такі умови, але щоб вдосталь насолодитися островом, я б рекомендувала оксамитовий сезон, який триває з вересня по жовтень. Адже під час відпустки хочеться побачити якомога більше всього нового, зануритися в місцеву культуру і традиції, оцінити гостинність мешканців та особливості національної кухні Кіпру, пройтися по історичним місцям і, звичайно, зазнати нічне життя острова. Найбільший потік туристів, безумовно, в літній період, багато в чому це пов'язано з тим, що люди приїжджають з сім'ями та дітьми, а з вересня всі повертаються в школи/університети і до звичного життя. Це ще одна причина, чому Кіпр варто відвідати саме восени. Ну і нарешті, після літа починають діяти "знижки", так звані promotions, і якщо ними правильно користуватися, то можна заощадити на поїздці в цілому. Наприклад, суттєво знижуються ціни на житло.



"Кіпр — острів, який також знаходиться в південній частині Середземного моря, тому до нього застосовні ті ж рекомендації, як і до грецького острова Кріт. Айа-Напа, Проторас, Ларнака і інші курорти чекають вас до середини жовтня з теплим Середземним морем. Взагалі Кіпр давно став цілорічним курортом, багато хто любить приїжджати сюди взимку, жити в хороших готелях 4-5*, подорожувати по острову, насолоджуватися сонцем і комфортними +17 в грудні"

Болгарія
бархатний сезон болгарія

А ось жителі Болгарії не радять планувати відпустку в цю країну восени.

— Влітку у нас, звичайно, краще, а поїздка у вересні-жовтні — це гроші на вітер, — каже Олена, яка живе у Пловдиві. — Восени холодно вже на морі, починаються постійні дощі. Нехай влітку і туристів більше, але так, напевно, навіть веселіше. У нас офіційно сезон закінчується 1 вересня, але туристи зазвичай до 15 вересня є. Ціни в несезон істотно нижче, але там і погода мінлива і непередбачувана. Влітку дощів практично немає, а ось восени вони починаються. У жовтні вже взагалі купатися неможливо. Якщо мета відпочинку — подивитися на визначні пам'ятки, то тільки в цьому випадку раджу їхати.



"Болгарія — сусідня північна країна Греції та Кіпру, тому найкомфортніший час для поїздок з теплим морем і вечорами — до середини вересня. Болгарія омивається Чорним морем, та й клімат дуже схожий на клімат російського півдня. Температура повітря тут знижується швидше, дні стають коротшими, тому прихід осені відчувається раніше, ніж на півдні Європи"

Чорногорія
бархатний сезон чорногрія

— Туристів тут не так багато, як, наприклад, в Будві, Которі або Херцег-Нові, які відрізняються особливою популярністю серед відпочиваючих. Однак саме найменшою кількістю туристів він мені і подобається. Влітку, якщо вийти на набережну вдень, складно знайти вільне місце на пляжі (але це можливо, на відміну від великих міст), а ввечері доводиться "продиратись" серед гуляючих по набережній людей, — розповідає Елла, мешканка невеликого портового міста Бар. — У вересні або жовтні туристів стає набагато менше, що полегшує такі прогулянки. Час спеки проходить, але у вересні вода ще тепла, так що відпочиваючі, особливо "наші", спокійно купаються. Місцеві вже не дивуються, коли бачать людину, що купається навіть в листопаді, хоча в цей час починається дощовий період. Я вважаю, що вересень і жовтень — найкращий час для відпочинку в Чорногорії. Влітку, наприклад, складно вийти з дому з 11 ранку до 5-6 вечора через страшну спеку. Це робить неможливим походи в гори та огляд численних старих фортець Чорногорії. Восени ж ці походи стають головною розвагою туристів.



"Чорногорія з красивим Адріатичним морем теж відрізняється більш північним розташуванням, відповідно, більш прохолодним кліматом. Купання — приблизно до кінця вересня. Хоча, звичайно, наші люди і до кінця жовтня купаються".


Сподіваємось, що Вам буде доречна інформація з цієї статті.
Якщо Ви плануєте свою відпустку завчасно, то Вам також буде корисно ознайомитись з вартістю проживання в готелях тієї країни де Ви зібрались відпочити.

 

24 інфо


26.08.2016 2788 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

379
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1427
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2621 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3653
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3017
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2160

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

636

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

483

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1648

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1812
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

306
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

521
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

819
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5002
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

369
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

898
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10140
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

526
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

260
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

279
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

385
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

412