Анушкевичус: «Степан Бандера разом із своїми сподвижниками не боявся втратити посаду»

1 січня 2011 року в Івано-Франківську відбулись урочистості з нагоди відзначення 102-ої річниці від дня народження великого провідника української нації Степана Бандери. Урочиста хода до пам’ятника Степану Бандері на Європейській площі розпочалась з Вічевого майдану у супроводі муніципального оркестру.
      Урочиста хода завершилась покладанням вінків до пам’ятника Степану Бандері, після чого присутні представники громадськості взяли участь у поминальній панахиді, яку спільно відслужили представники традиційних конфесій, та поминальному віче.
      Виступаючи перед присутніми біля підніжжя пам’ятника провіднику української нації міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, привітав усіх присутніх з новим 2011 роком та побажав, щоб усі мрії та сподівання, які плекає кожен з нас в глибині душі обов’язково цього річ здійснились.
      «Я думаю, що кожен погодиться, так само, як і ми з вами, свої мрії плекав і великий син українського народу, провідник української нації Степан Бандера. Він не мріяв про матеріальні статки, він не мріяв про посади, але знав свою місію та чітко сповідував принципи сина українського народу. Він жив лише однією мрією – утвердження незалежної, суверенної, соборної Української держави. Декому сьогодні бракує такої мрії й такої віри, як була у нього», - зазначив міський голова.
      «Степан Бандера разом із своїми сподвижниками не боявся втратити посаду, бо мав лише одну посаду – син українського народу. І ціна питання була набагато більшою, ніж сьогодні. Адже сьогодні дехто боїться втратити посаду і мовчить, а робить, може, і навпаки. А тоді ціною питання було життя. І хлопці йшли в ліс, у схованки, бо вони знали, що не сьогодні-завтра вони можуть отримати кулю, саме тому мрія Степана Бандери стала реальністю. Саме завдяки йому та сотням тисяч таких як він борців за волю України мрія про незалежність України стала реальністю – майже двадцять років тому наша країна здобула незалежність. Але чи за таку Україну і про таку Україну мріяв Степан Бандера? Чи сьогодні Україна українська?», - наголосив Віктор Анушкевичус.
      За словами міського голови Віктора Анушкевичуса, незважаючи на те, що у 59-му році комуно-більшовицький режим знищив Степана, він не знищив символ і прагнення українського народу до незалежності. І сьогодні є зацікавленість, є посилена увага до цієї постаті й наша місія, місія сьогоднішніх українців, утверджувати не на словах, а на ділі мрію Степана Бандери – Незалежну Україну. «Наша місія полягає в тому, щоб поширювати історичну правду, не мовчати, боротися за українську Україну, про яку мріяв Степан Бандера, за яку він віддав життя, а разом з ним і сотні тисяч українських патріотів. Будьмо гідними слави Степана Бандери, виконаймо нашу місію й утвердимо українську Україну!», - закликав присутніх Віктор Анушкевичус.

Офіційний сайт міста Івано-Франківська

11


03.01.2011 2458 0
Коментарі (0)

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

831
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

609
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1129
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1208
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10009 19
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2798

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

658

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1008

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1103

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

766
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

665
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

478
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

659
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20199
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38274
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

631
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

765
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

456
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

336
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

593
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

500
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1202