Анотаційну дошку загиблому Герою Миколі Черевку відкрили в Івано-Франківську

Пам’ятний знак встановили на фасаді ліцею №5, де вчився військовий.

Про це повідомили на сайті міського голови Івано-Франківську, передає Фіртка.

«Мінімальне, що може зробити навчальний заклад з міською владою – вшанувати випускника тодішньої школи, віддати хоч частину пам’яті та поваги. Тому що він за те, щоби учні могли навчатися, а містяни жити, віддав своє найдорожче – життя.

Учні все розуміють. Дуже часто навіть більше, ніж дорослі, усвідомлюють, що відбувається і якою ціною це дається», - каже директор ліцею №5 Ярослав Олексин.

Микола Черевко на позивний «Кольт» пішов воювати проти московського ворога ще у 2015 році. Служив у 30 механізованій бригаді. Згодом продовжив службу у десантно-штурмових військах. У лютому 2022 року «Кольт», в перші дні повномасштабного вторгнення пішов до військкомату, повернувшись до рідної 80-ки.

Однак, упевнена дружина загиблого Марія Нежинець, Микола був не для війни, розповідає жінка. Талановитий художник із неймовірним творчим чуттям. Він міг написати ще багато оригінальних робіт, однак життя митця забрали московити. 

«Я його, звичайно, не хотіла пускати і просила подумати, просила хоча би затриматися, почекати повістку. Він сказав, що не буде чекати ніяких повісток, що це його обов’язок, він знає, що таке війна і треба іти захищати сім’ю, це були його слова. Без нього ніяк. Я фактично не живу. Я свій спосіб перебування в цьому світі можу назвати як існування, тому що немає в цьому світі найріднішої, найдобрішої людини, яку я знала.

Досі не можемо звикнути, що його немає, що сьогодні відкриваємо його дошку, що моя донька малює його малюнки», - розповідає дружина загиблого Миколи Черевка Марія Нежинець. 

Загинув Микола Черевко 25 січня 2023 року під Краматорськом на Донеччині. А пам’ять про військовослужбовця місто увіковічнило у програмі «Івано-Франківськ – місто Героїв». 

«Наше завдання сьогодні – пам’ятати про тих, хто віддав свої життя у боротьбі за Україну. Пам’ятати, передавати своїм дітям, що москва – це одвічний ворог, який ніколи не заспокоїться.

Тому ми мусимо бути готовими постійно боронити свій край і пам’ятати тих, хто це вже зробив», - підсумувала заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти і науки Вікторія Дротянко.

На фасаді ліцею №5 це вже третя анотаційна дошка. Дві з них – загиблих українських військовослужбовців. Для учнів ліцею №5 – це нагадування, якою ціною виборюємо незалежність. 

«Меморіальні дошки є надто важливими взагалі не лише у Івано-Франківську, але й в Україні загалом, щоби підростаюче покоління бачило наших Героїв і те, заради чого ми повинні навчатися і жити», - впевнена учениця ліцею №5 Софія Гладишева.

Повинні пам’ятати та зробити усе можливе, щоби гідно вшанувати кожного Героя, який поклав своє життя за волю України – впевнена народна депутатка Оксана Савчук. За її словами, наразі у Парламенті ведеться робота щодо створення Меморіального комплексу усіх полеглих Героїв України. 

«Сьогодні на державному рівні ми повинні теж говорити не тільки про пільги ветеранам, не тільки про те, що ми в майбутньому будемо робити, ми маємо зробити історичну справедливість. В Києві має бути Пантеон Героїв.

До речі, я у Верховній раді зареєструвала законопроект 3 роки тому про Пантеон Героїв в Києві, куди ми ініціювали перевезення мощів всіх наших Героїв, починаючи від січових стрільців, від УПА та борців за незалежність, тому що це один шмат нашої історії.

Це дуже важливо насправді, бо це туди ми можемо прийти і показати хто ті, хто виборювали незалежність. І сьогодні теж створено великий комплекс, де ми будемо вшановувати Героїв сьогодення», - розповіла народна депутатка України Оксана Савчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


09.06.2023 Іван Муканик 879
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2624
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20285
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1786
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1273 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2296
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3924

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

428

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2043

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

735

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1341
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

409
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

934
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24434
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

676
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

629
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

775
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1668
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8107
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

575
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

809
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2097 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

766