Андрухович, Прохасько та Семків навчатимуть молодих літераторів в Карпатах

 

 

7-12 серпня в Карпатах відбудеться найбільша неформальна літературна подія літа – «VIII Літня літературна школа». Відомі письменники поділяться літературним досвідом і практичним інструментарієм письма.

 

У програмі – 6 днів насиченого відпочинку в горах, інтенсивного навчання та неформальне спілкування з письменниками та однодумцями.

 

Серед лекторів – відомі та професійні письменники, видавці, літературознавці та критики – Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Олександр Бойченко, Галина Крук, Ростислав Семків, Євгеній Стасіневич, Стаська Падалка та інші.

 

Організатор проекту – Litosvita: "Літературні школи придумали давно – і вже не так важливо, хто, коли й де. Сучасному формату років так десь із п’ятдесят. О так, сюди приїжджають визнані письменники чи знавці літератури й вони отак запросто, наприклад, серед гір та на полонинах, діляться своїми знаннями й секретами. Тут таки можна навчитися писати. А ще тут є вільний час на письмо. А ще тут є і найголовніша запорука натхнення – середовище. Емоції й думки людей, котрі також прагнуть, змагаються до письменства. Резонанс і мистецький азарт. Оце головне! Літня літературна школа зараз у нас лише одна і її організовує «Літосвіта». Перевірено: там пишеться. Бо там, найперше, хочеться писати. Є атмосферні вечірки, а це – атмосферна територія творчості. Минулого року я дописав на Літній літературній школі «Літосвіти» свою книжку «Як писали класики». Вона вдалася добре. Цього року писатиму там наступну. Сподіваюся, вдасться ще краще. Словом, хто шукає літературного, власне творчого відпочинку, тим сюди".

 

Ростислав Семків, лектор VIII Літня літературна школа: "Лікарі, художники, юристи, журналісти студенти вже вкотре зберуться в Карпатах заради однієї мети – навчитися письменницької майстерності, отримати натхнення та нові знайомства на Літній літературній школі. Це вже восьма Літшкола, на яку приїздять учасники з усієї країни. За час існування проекту школу відвідало більш як 300 молодих письменників. Це своєрідний літературний «літній табір» для дорослих, де за тиждень творчі люди здобувають нові знання, покращують свою літературну майстерність та просто відпочивають серед Карпатських гір. “Літшкола - це міцна платформа для молодих авторів, які прагнуть навчитися писати сильні тексти, бажають поділитися своєю творчістю чи ідеями, почути досвідчених літераторів, знайти друзів та однодумців. А також для тих, хто згубив себе, шукає музу чи не знає, в який бік рухатися далі, щоб втілити мрії в реальність. Це мистецький простір, у який хочеться повертатися знову і знову та люди, які вражають щирістю та міцним внутрішнім стержнем, і за лічені дні стають настільки рідними, що навіть не уявляєш, як існувала без них всі ці роки... Це мальовнича карпатська місцевість, із якої варто черпати натхнення, у поєднанні з теплою творчою атмосферою та креативними особистостями, зібраними під одним дахом... Це незабутні лектори та неформальне спілкування, коли час минає настільки непомітно, що іноді за цікавезними розмовами забуваєш про сон і разом з купкою таких же відчайдухів зустрічаєш світанок... Це море вражень і позитивних емоцій, з якими ще довго не хочеться розлучатися”.

 

Вдруге Літшкола відбудеться у селі Ворохта, Івано-Франківської області. У програмі: 20 годин лекцій та майстер-класів; 30 годин практичних занять (creative writing), аналіз і обговорення текстів учасників; літературні читання, веселі вечірки та барбекю паті, походи в гори, ранкова йога та літературні ігри, творча психотерапія, маса вправ для роботи над письмом та 6 днів неформального спілкування нон-стоп з лекторами і учасниками.


18.07.2017 606 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1288
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1017
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2031
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3511
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1309
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1294

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1611

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

462

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1273
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

477
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2639
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

567
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1475
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

650
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15345
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

458
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

530
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1324 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

502