Андрухович, Прохасько та Семків навчатимуть молодих літераторів в Карпатах

 

 

7-12 серпня в Карпатах відбудеться найбільша неформальна літературна подія літа – «VIII Літня літературна школа». Відомі письменники поділяться літературним досвідом і практичним інструментарієм письма.

 

У програмі – 6 днів насиченого відпочинку в горах, інтенсивного навчання та неформальне спілкування з письменниками та однодумцями.

 

Серед лекторів – відомі та професійні письменники, видавці, літературознавці та критики – Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Олександр Бойченко, Галина Крук, Ростислав Семків, Євгеній Стасіневич, Стаська Падалка та інші.

 

Організатор проекту – Litosvita: "Літературні школи придумали давно – і вже не так важливо, хто, коли й де. Сучасному формату років так десь із п’ятдесят. О так, сюди приїжджають визнані письменники чи знавці літератури й вони отак запросто, наприклад, серед гір та на полонинах, діляться своїми знаннями й секретами. Тут таки можна навчитися писати. А ще тут є вільний час на письмо. А ще тут є і найголовніша запорука натхнення – середовище. Емоції й думки людей, котрі також прагнуть, змагаються до письменства. Резонанс і мистецький азарт. Оце головне! Літня літературна школа зараз у нас лише одна і її організовує «Літосвіта». Перевірено: там пишеться. Бо там, найперше, хочеться писати. Є атмосферні вечірки, а це – атмосферна територія творчості. Минулого року я дописав на Літній літературній школі «Літосвіти» свою книжку «Як писали класики». Вона вдалася добре. Цього року писатиму там наступну. Сподіваюся, вдасться ще краще. Словом, хто шукає літературного, власне творчого відпочинку, тим сюди".

 

Ростислав Семків, лектор VIII Літня літературна школа: "Лікарі, художники, юристи, журналісти студенти вже вкотре зберуться в Карпатах заради однієї мети – навчитися письменницької майстерності, отримати натхнення та нові знайомства на Літній літературній школі. Це вже восьма Літшкола, на яку приїздять учасники з усієї країни. За час існування проекту школу відвідало більш як 300 молодих письменників. Це своєрідний літературний «літній табір» для дорослих, де за тиждень творчі люди здобувають нові знання, покращують свою літературну майстерність та просто відпочивають серед Карпатських гір. “Літшкола - це міцна платформа для молодих авторів, які прагнуть навчитися писати сильні тексти, бажають поділитися своєю творчістю чи ідеями, почути досвідчених літераторів, знайти друзів та однодумців. А також для тих, хто згубив себе, шукає музу чи не знає, в який бік рухатися далі, щоб втілити мрії в реальність. Це мистецький простір, у який хочеться повертатися знову і знову та люди, які вражають щирістю та міцним внутрішнім стержнем, і за лічені дні стають настільки рідними, що навіть не уявляєш, як існувала без них всі ці роки... Це мальовнича карпатська місцевість, із якої варто черпати натхнення, у поєднанні з теплою творчою атмосферою та креативними особистостями, зібраними під одним дахом... Це незабутні лектори та неформальне спілкування, коли час минає настільки непомітно, що іноді за цікавезними розмовами забуваєш про сон і разом з купкою таких же відчайдухів зустрічаєш світанок... Це море вражень і позитивних емоцій, з якими ще довго не хочеться розлучатися”.

 

Вдруге Літшкола відбудеться у селі Ворохта, Івано-Франківської області. У програмі: 20 годин лекцій та майстер-класів; 30 годин практичних занять (creative writing), аналіз і обговорення текстів учасників; літературні читання, веселі вечірки та барбекю паті, походи в гори, ранкова йога та літературні ігри, творча психотерапія, маса вправ для роботи над письмом та 6 днів неформального спілкування нон-стоп з лекторами і учасниками.


18.07.2017 593 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1491
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7094
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14950 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1861
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1132
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6609

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

676

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

913

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1693

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1500
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

481
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

723
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

890
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

710
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1789
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

816
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1116
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34954 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

304
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

466
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

784
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

693