Андрій Луцький: «Ми вчимо так, щоб діти не мали проблем з роботою»

 

Перший проректор Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького Андрій Луцький: «Ми вчимо так, щоб діти не мали проблем з роботою».


Вступна кампанія-2013 уже починається, перед абітурієнтами лежить доленосний вибір – куди податися на навчання. Що пропонує Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького – у розмові з його першим проректором.


 

 

– Пане Андрію, цього року виш має якісь новинки?

–  Так, напередодні вступної кампанії, 6 червня, ми отримали оновлену ліцензію Міносвіти та відкрили три ІТ-напрями. Це напрям підготовки «Програмна інженерія» – для бакалаврів, а також «Розробка програмного забезпечення» та «Обслуговування програмних систем та комплексів» – для молодших спеціалістів.

На відміну від традиційної системи, ми хочемо зробити свою підготовку таких фахівців більш практичною, наближеною до реалій життя. Простіше кажучи, щоб студенти, які прийдуть до нас, уже під час навчання знали – де і чим вони будуть займатися після нього.

– І яким чином плануєте це зробити?

– З цією метою ми уклали договори з двома компаніями – «SoftServe», «СофтДжорн-Україна», та Елекс які працюють на українському ринку та займаються розробкою програмного забезпечення. Ці компанії стануть практичною базою для наших студентів, тобто вони будуть навчатися та водночас набувати практичних навиків. А з навиками програмування студенти зможуть у майбутньому отримати місце роботи. Як відомо, на ринку праці середня зарплата ІТ-фахівця – 1000‑1500 доларів, і це тільки для спеціалістів нижчого рівня.

– Як відбуватиметься ця практика?

–  Вона буде з самого початку навчання. Для фахівців цих напрямів дуже важливо одразу вивчати дисципліни, через які вони отримуватимуть практичний досвід. І самі працівники цих фірм будуть залучені до навчального процесу. Їм простіше самим навчити фахівця, ніж потім переучувати випускника, який вчився ще за старою теоретичною системою. Бо є й інші навчальні заклади, де вчать мертві мови програмування, які вже ніде не використовуються…

Цілком можливо, що вже на перших курсах студент, проявивши здібності, буде і працювати, і навчатися. Людина, вступаючи у наш університет, одразу ж потрапляє у сферу комп’ютерних технологій. Поки що працюємо з двома фірмами, але на ринку діють й багато інших, і вони мають між собою контакти. Якщо людина добре себе показала, то вона зможе знайти собі місце праці.

– Кажете про навчання і працю одночасно, це можливо?

–  Звісно, у нас є така практика по інших спеціальностях. Якщо людина працює, то для неї можливе вільне відвідування, університет іде назустріч. Тим більше, що Україна прямує до європейських стандартів вищої освіти, а вони передбачають навчання в умовах практики. Самі навчальні плани складені таким чином, що більше уваги звертатиметься на самостійну, індивідуальну навчально-дослідну роботу – це буде пріоритетом з першого курсу.

– Чому університет вирішив піти таким шляхом?

–  Наш навчальний заклад – приватний, він є продуктом ринкової економіки, тож адаптується під потреби суспільства, потреби роботодавців. Нині є потреба у написанні програм, тому відкрили цей напрям. Відчувався дефіцит архітекторів – відкрили факультет архітектури та будівництва. До речі, на цьому факультеті досить успішно функціонують архітектурно-проектне бюро та дизайнерська студія, в яких беруть участь студенти.

Є також потреба у фахівцях по ЗМІ – відкрили напрям «Рек­лама і зв’язки з громадськістю». Університет молодий, він адаптується і креативно розвивається під потреби ринку праці.

– Які ще спеціальності пропонуєте абітурієнтам?

– В університеті є три факультети: економічний, юридичний, факультет архітектури та будівництва.

Відповідно до цього пропонуємо такі напрями підготовки, як правознавство, управління персоналом та економіка праці, облік і аудит, фінанси та кредит, будівництво, архітектура, дизайн, богослов’я (теологія Греко-Католицької конфесії), рек­лама і зв’язки з громадськістю, програмна інженерія.

При університеті діє також коледж, який проводить підготовку за наступними спеціальностями: правознавство, фінанси та кредит, дизайн, архітектурне проектування та внутрішній інтер’єр, розробка програмного забезпечення, обслуговування програмних систем та комплексів.

– Щодо умов вступу?

–  Умови такі ж, як і всюди. У коледж – після 9 класу на основі іспитів, в університет – після 11‑го, за сертифікатами ЗНО. До речі, цього року маємо новацію від міністерства. Випускник 11 класу може поступити на другий курс коледжу, а випускники, які вже мають вищу освіту, можуть вступати на інший напрям підготовки, щоб отримати освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст або бакалавр за умови ліквідації академічної різниці і на вакантні місця ліцензованого обсягу.

– А ціни?

–  Ціни дуже помірні для нашого регіону. Для прикладу, «програмна інженерія» – це 5 тис. грн. за рік, «реклама та зв’язки з громадськістю» – 6 тис. грн. за рік. Оплата посеместрова, а не річна. А ще у нас діє ціла система знижок. Так, якщо студент подає документи з 1 по 15 липня, то отримує знижку – 25 % на перший рік навчання, з 16 по 31 липня – 15 %. Якщо в нас навчаються двоє дітей з однієї сім’ї, то другий отримує знижку – 20 % на весь термін навчання.

– Як стосовно житла?

–  Маємо гуртожиток за адресою Північний Бульвар, 5Б. Зараз розроблено новий проект гуртожитку – безпосередньо на території університету. Там сучасний підхід до проектування, це фактично квартири для студентів. У нас немає проблем із тим, де поселити студентів, більшість із них – 70‑80 % – це мешканці області, яким простіше доїжд­жати на навчання з дому. Для решти цілком вистачає місць у гуртожитку.

– Студенти – такі люди, яким хочеться не тільки вчитися…

–  Маємо свою футбольну команду «Благо», беремо участь у всіх можливих змаганнях. Щодо участі у культурно-розважальних заходах, то університет у цьому плані дуже активний. Ще у нас добре розвинене студентське самоврядування – наші студенти беруть активну участь у молодіжному виконкомі, в роботі молодіжної ОДА, до речі, наш студент є головою міжвузівської студентської ради при голові ОДА.

Само собою для нас є дуже важливим морально-духовне виховання. При вході в університет є капличка, щопонеділка там правиться Служба Божа, пари починаються з молитви. Ніхто нікого не примушує, але ця духовна атмосфера відіграє для студентів дуже важливу роль, і в стосунках з викладачами, і між собою. Я вчу вирішувати усі проблеми з любов’ю – така моя позиція.

 

 

Адреса приймальної комісії:

м. Івано-Франківськ, вул. Євгена Коновальця, 35

Тел.: +38 (0342) 77‑18‑45, 77‑62‑88, 77‑18‑43


09.07.2013 2496 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

212
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

364
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13974 5
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1601
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

894
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6187

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

656

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1486

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1294

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1182
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

539
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

680
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1600
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

619
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

905
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5943
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13740
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

275
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

572
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

500
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

811 2