Андрій Луцький: «Ми вчимо так, щоб діти не мали проблем з роботою»

 

Перший проректор Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького Андрій Луцький: «Ми вчимо так, щоб діти не мали проблем з роботою».


Вступна кампанія-2013 уже починається, перед абітурієнтами лежить доленосний вибір – куди податися на навчання. Що пропонує Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького – у розмові з його першим проректором.


 

 

– Пане Андрію, цього року виш має якісь новинки?

–  Так, напередодні вступної кампанії, 6 червня, ми отримали оновлену ліцензію Міносвіти та відкрили три ІТ-напрями. Це напрям підготовки «Програмна інженерія» – для бакалаврів, а також «Розробка програмного забезпечення» та «Обслуговування програмних систем та комплексів» – для молодших спеціалістів.

На відміну від традиційної системи, ми хочемо зробити свою підготовку таких фахівців більш практичною, наближеною до реалій життя. Простіше кажучи, щоб студенти, які прийдуть до нас, уже під час навчання знали – де і чим вони будуть займатися після нього.

– І яким чином плануєте це зробити?

– З цією метою ми уклали договори з двома компаніями – «SoftServe», «СофтДжорн-Україна», та Елекс які працюють на українському ринку та займаються розробкою програмного забезпечення. Ці компанії стануть практичною базою для наших студентів, тобто вони будуть навчатися та водночас набувати практичних навиків. А з навиками програмування студенти зможуть у майбутньому отримати місце роботи. Як відомо, на ринку праці середня зарплата ІТ-фахівця – 1000‑1500 доларів, і це тільки для спеціалістів нижчого рівня.

– Як відбуватиметься ця практика?

–  Вона буде з самого початку навчання. Для фахівців цих напрямів дуже важливо одразу вивчати дисципліни, через які вони отримуватимуть практичний досвід. І самі працівники цих фірм будуть залучені до навчального процесу. Їм простіше самим навчити фахівця, ніж потім переучувати випускника, який вчився ще за старою теоретичною системою. Бо є й інші навчальні заклади, де вчать мертві мови програмування, які вже ніде не використовуються…

Цілком можливо, що вже на перших курсах студент, проявивши здібності, буде і працювати, і навчатися. Людина, вступаючи у наш університет, одразу ж потрапляє у сферу комп’ютерних технологій. Поки що працюємо з двома фірмами, але на ринку діють й багато інших, і вони мають між собою контакти. Якщо людина добре себе показала, то вона зможе знайти собі місце праці.

– Кажете про навчання і працю одночасно, це можливо?

–  Звісно, у нас є така практика по інших спеціальностях. Якщо людина працює, то для неї можливе вільне відвідування, університет іде назустріч. Тим більше, що Україна прямує до європейських стандартів вищої освіти, а вони передбачають навчання в умовах практики. Самі навчальні плани складені таким чином, що більше уваги звертатиметься на самостійну, індивідуальну навчально-дослідну роботу – це буде пріоритетом з першого курсу.

– Чому університет вирішив піти таким шляхом?

–  Наш навчальний заклад – приватний, він є продуктом ринкової економіки, тож адаптується під потреби суспільства, потреби роботодавців. Нині є потреба у написанні програм, тому відкрили цей напрям. Відчувався дефіцит архітекторів – відкрили факультет архітектури та будівництва. До речі, на цьому факультеті досить успішно функціонують архітектурно-проектне бюро та дизайнерська студія, в яких беруть участь студенти.

Є також потреба у фахівцях по ЗМІ – відкрили напрям «Рек­лама і зв’язки з громадськістю». Університет молодий, він адаптується і креативно розвивається під потреби ринку праці.

– Які ще спеціальності пропонуєте абітурієнтам?

– В університеті є три факультети: економічний, юридичний, факультет архітектури та будівництва.

Відповідно до цього пропонуємо такі напрями підготовки, як правознавство, управління персоналом та економіка праці, облік і аудит, фінанси та кредит, будівництво, архітектура, дизайн, богослов’я (теологія Греко-Католицької конфесії), рек­лама і зв’язки з громадськістю, програмна інженерія.

При університеті діє також коледж, який проводить підготовку за наступними спеціальностями: правознавство, фінанси та кредит, дизайн, архітектурне проектування та внутрішній інтер’єр, розробка програмного забезпечення, обслуговування програмних систем та комплексів.

– Щодо умов вступу?

–  Умови такі ж, як і всюди. У коледж – після 9 класу на основі іспитів, в університет – після 11‑го, за сертифікатами ЗНО. До речі, цього року маємо новацію від міністерства. Випускник 11 класу може поступити на другий курс коледжу, а випускники, які вже мають вищу освіту, можуть вступати на інший напрям підготовки, щоб отримати освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст або бакалавр за умови ліквідації академічної різниці і на вакантні місця ліцензованого обсягу.

– А ціни?

–  Ціни дуже помірні для нашого регіону. Для прикладу, «програмна інженерія» – це 5 тис. грн. за рік, «реклама та зв’язки з громадськістю» – 6 тис. грн. за рік. Оплата посеместрова, а не річна. А ще у нас діє ціла система знижок. Так, якщо студент подає документи з 1 по 15 липня, то отримує знижку – 25 % на перший рік навчання, з 16 по 31 липня – 15 %. Якщо в нас навчаються двоє дітей з однієї сім’ї, то другий отримує знижку – 20 % на весь термін навчання.

– Як стосовно житла?

–  Маємо гуртожиток за адресою Північний Бульвар, 5Б. Зараз розроблено новий проект гуртожитку – безпосередньо на території університету. Там сучасний підхід до проектування, це фактично квартири для студентів. У нас немає проблем із тим, де поселити студентів, більшість із них – 70‑80 % – це мешканці області, яким простіше доїжд­жати на навчання з дому. Для решти цілком вистачає місць у гуртожитку.

– Студенти – такі люди, яким хочеться не тільки вчитися…

–  Маємо свою футбольну команду «Благо», беремо участь у всіх можливих змаганнях. Щодо участі у культурно-розважальних заходах, то університет у цьому плані дуже активний. Ще у нас добре розвинене студентське самоврядування – наші студенти беруть активну участь у молодіжному виконкомі, в роботі молодіжної ОДА, до речі, наш студент є головою міжвузівської студентської ради при голові ОДА.

Само собою для нас є дуже важливим морально-духовне виховання. При вході в університет є капличка, щопонеділка там правиться Служба Божа, пари починаються з молитви. Ніхто нікого не примушує, але ця духовна атмосфера відіграє для студентів дуже важливу роль, і в стосунках з викладачами, і між собою. Я вчу вирішувати усі проблеми з любов’ю – така моя позиція.

 

 

Адреса приймальної комісії:

м. Івано-Франківськ, вул. Євгена Коновальця, 35

Тел.: +38 (0342) 77‑18‑45, 77‑62‑88, 77‑18‑43


09.07.2013 2314 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

530
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1902
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33308
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2209
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2944
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4978 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

319

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1087

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

692

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

912
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

184
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

495
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

574 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1044
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

892
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

984
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

755
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30132 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

770
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3748
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

416
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

453