Андрій Луцький: «Ми вчимо так, щоб діти не мали проблем з роботою»

 

Перший проректор Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького Андрій Луцький: «Ми вчимо так, щоб діти не мали проблем з роботою».


Вступна кампанія-2013 уже починається, перед абітурієнтами лежить доленосний вибір – куди податися на навчання. Що пропонує Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького – у розмові з його першим проректором.


 

 

– Пане Андрію, цього року виш має якісь новинки?

–  Так, напередодні вступної кампанії, 6 червня, ми отримали оновлену ліцензію Міносвіти та відкрили три ІТ-напрями. Це напрям підготовки «Програмна інженерія» – для бакалаврів, а також «Розробка програмного забезпечення» та «Обслуговування програмних систем та комплексів» – для молодших спеціалістів.

На відміну від традиційної системи, ми хочемо зробити свою підготовку таких фахівців більш практичною, наближеною до реалій життя. Простіше кажучи, щоб студенти, які прийдуть до нас, уже під час навчання знали – де і чим вони будуть займатися після нього.

– І яким чином плануєте це зробити?

– З цією метою ми уклали договори з двома компаніями – «SoftServe», «СофтДжорн-Україна», та Елекс які працюють на українському ринку та займаються розробкою програмного забезпечення. Ці компанії стануть практичною базою для наших студентів, тобто вони будуть навчатися та водночас набувати практичних навиків. А з навиками програмування студенти зможуть у майбутньому отримати місце роботи. Як відомо, на ринку праці середня зарплата ІТ-фахівця – 1000‑1500 доларів, і це тільки для спеціалістів нижчого рівня.

– Як відбуватиметься ця практика?

–  Вона буде з самого початку навчання. Для фахівців цих напрямів дуже важливо одразу вивчати дисципліни, через які вони отримуватимуть практичний досвід. І самі працівники цих фірм будуть залучені до навчального процесу. Їм простіше самим навчити фахівця, ніж потім переучувати випускника, який вчився ще за старою теоретичною системою. Бо є й інші навчальні заклади, де вчать мертві мови програмування, які вже ніде не використовуються…

Цілком можливо, що вже на перших курсах студент, проявивши здібності, буде і працювати, і навчатися. Людина, вступаючи у наш університет, одразу ж потрапляє у сферу комп’ютерних технологій. Поки що працюємо з двома фірмами, але на ринку діють й багато інших, і вони мають між собою контакти. Якщо людина добре себе показала, то вона зможе знайти собі місце праці.

– Кажете про навчання і працю одночасно, це можливо?

–  Звісно, у нас є така практика по інших спеціальностях. Якщо людина працює, то для неї можливе вільне відвідування, університет іде назустріч. Тим більше, що Україна прямує до європейських стандартів вищої освіти, а вони передбачають навчання в умовах практики. Самі навчальні плани складені таким чином, що більше уваги звертатиметься на самостійну, індивідуальну навчально-дослідну роботу – це буде пріоритетом з першого курсу.

– Чому університет вирішив піти таким шляхом?

–  Наш навчальний заклад – приватний, він є продуктом ринкової економіки, тож адаптується під потреби суспільства, потреби роботодавців. Нині є потреба у написанні програм, тому відкрили цей напрям. Відчувався дефіцит архітекторів – відкрили факультет архітектури та будівництва. До речі, на цьому факультеті досить успішно функціонують архітектурно-проектне бюро та дизайнерська студія, в яких беруть участь студенти.

Є також потреба у фахівцях по ЗМІ – відкрили напрям «Рек­лама і зв’язки з громадськістю». Університет молодий, він адаптується і креативно розвивається під потреби ринку праці.

– Які ще спеціальності пропонуєте абітурієнтам?

– В університеті є три факультети: економічний, юридичний, факультет архітектури та будівництва.

Відповідно до цього пропонуємо такі напрями підготовки, як правознавство, управління персоналом та економіка праці, облік і аудит, фінанси та кредит, будівництво, архітектура, дизайн, богослов’я (теологія Греко-Католицької конфесії), рек­лама і зв’язки з громадськістю, програмна інженерія.

При університеті діє також коледж, який проводить підготовку за наступними спеціальностями: правознавство, фінанси та кредит, дизайн, архітектурне проектування та внутрішній інтер’єр, розробка програмного забезпечення, обслуговування програмних систем та комплексів.

– Щодо умов вступу?

–  Умови такі ж, як і всюди. У коледж – після 9 класу на основі іспитів, в університет – після 11‑го, за сертифікатами ЗНО. До речі, цього року маємо новацію від міністерства. Випускник 11 класу може поступити на другий курс коледжу, а випускники, які вже мають вищу освіту, можуть вступати на інший напрям підготовки, щоб отримати освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст або бакалавр за умови ліквідації академічної різниці і на вакантні місця ліцензованого обсягу.

– А ціни?

–  Ціни дуже помірні для нашого регіону. Для прикладу, «програмна інженерія» – це 5 тис. грн. за рік, «реклама та зв’язки з громадськістю» – 6 тис. грн. за рік. Оплата посеместрова, а не річна. А ще у нас діє ціла система знижок. Так, якщо студент подає документи з 1 по 15 липня, то отримує знижку – 25 % на перший рік навчання, з 16 по 31 липня – 15 %. Якщо в нас навчаються двоє дітей з однієї сім’ї, то другий отримує знижку – 20 % на весь термін навчання.

– Як стосовно житла?

–  Маємо гуртожиток за адресою Північний Бульвар, 5Б. Зараз розроблено новий проект гуртожитку – безпосередньо на території університету. Там сучасний підхід до проектування, це фактично квартири для студентів. У нас немає проблем із тим, де поселити студентів, більшість із них – 70‑80 % – це мешканці області, яким простіше доїжд­жати на навчання з дому. Для решти цілком вистачає місць у гуртожитку.

– Студенти – такі люди, яким хочеться не тільки вчитися…

–  Маємо свою футбольну команду «Благо», беремо участь у всіх можливих змаганнях. Щодо участі у культурно-розважальних заходах, то університет у цьому плані дуже активний. Ще у нас добре розвинене студентське самоврядування – наші студенти беруть активну участь у молодіжному виконкомі, в роботі молодіжної ОДА, до речі, наш студент є головою міжвузівської студентської ради при голові ОДА.

Само собою для нас є дуже важливим морально-духовне виховання. При вході в університет є капличка, щопонеділка там правиться Служба Божа, пари починаються з молитви. Ніхто нікого не примушує, але ця духовна атмосфера відіграє для студентів дуже важливу роль, і в стосунках з викладачами, і між собою. Я вчу вирішувати усі проблеми з любов’ю – така моя позиція.

 

 

Адреса приймальної комісії:

м. Івано-Франківськ, вул. Євгена Коновальця, 35

Тел.: +38 (0342) 77‑18‑45, 77‑62‑88, 77‑18‑43


09.07.2013 2460 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

963
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2772
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1722 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3862
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5656
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1798

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

131

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

319

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

305

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

461
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

616
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

598
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

875
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

138
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2132
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

645
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

967
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1247
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

529 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

722
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

493
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

818