Алкоголь продовжує життя

Вчені знайшли чергове свідчення того, що алкоголь може бути корисний для здоров'я.

Як з'ясували американські дослідники, спиртне продовжує життя. Причому такий позитивний ефект поширюється не тільки на тих, хто випиває помірно, але і на тих, хто любить добре закласти за комір.

Дане дослідження провели вчені з Техаського університету. Його результати були опубліковані в журналі Alcoholism: Clinical and Experimental Research. Протягом 20 років вони спостерігали більше 1800 добровольців у віці 55-65 років. У результаті було встановлено, що п'ють люди проживали значно довше, ніж непитущі. Навіть ті, хто випивав чотири або більше порцій спиртного в день, пережили людей, не брали в рот ні краплі.

Близько 69% непитущих, які брали участь в експерименті, не дожили до 65 років і лише 60 відсотків любителів узливань не дотягли до цієї ж вікової планки. У ході дослідження було виявлено, що тільки 41 відсоток помірно питущих людей (ті, хто приймав від однієї до трьох порцій спиртного в день) не дожили до закінчення 20-річного періоду спостережень.

Даний експеримент начебто дозволяє стверджувати, що алкоголь істотно продовжує життя. Однак автори цього дослідження утримуються від таких радикальних заяв. Вони підкреслюють той факт, що вживання спиртного має свої недоліки, а саме негативно впливає на психіку і може призвести до виникнення алкогольної залежності.

Разом з тим, дослідники переконані, що вживання алкоголю може мати певний позитивний вплив на організм. Можливо, ця заява дійсно справедлива відносно червоного вина. Суперечки про те, чи дійсно цей напій корисний для серця і кровообігу, йдуть вже десятки років.

У ході дебатів про алкоголь захисники спиртного також наводять аргумент про так звану «соціальної вигоду», яку витягують п'ють люди. Справа в тому, що любителі випити ведуть більш активне соціальне життя, ніж непитущі, що, як стверджується, робить позитивний вплив на їх психологічний стан. У той же час люди, які утримуються від спиртного можуть частіше страждати від депресії і нестачі спілкування.

Дослідження про користь алкоголю ведуться в різних країнах світу кращими науковими центрами і лабораторіями, а їх результати регулярно публікуються в авторитетних медичних та наукових журналах. DrinkTime вже неодноразово писав про вражаючі висновках французьких, американських, британських, російських, іспанських і каталонських вчених, а також голандських лікарів.


12.11.2010 2661 0
Коментарі (0)

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

731
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

564
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

8986 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2656 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1971
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2462

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

129

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

661

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

663

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

715
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

119
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

252
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

462
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

124
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

396
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

477
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

620 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5733
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

201
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

370
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

458
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

462