Як уникнути крадіжки коштів із пластикової картки

 

Із платіжних та кредитних карток шахраї часто крадуть гроші.


Керівник проектів та програм Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем “ЄМА” Дмитро Сахно розповів, як уникнути крадіжки коштів із пластикової картки, пише Gazeta.ua.

 

ПІН-код часто піддивляються за спиною того, хто знімає гроші з банкомату.

 

Інколи для цього використовують мініатюрну камеру із передавачем. Після цього картку в того, хто знімає кошти, крадуть й користуються нею. Варто дивитися, щоб на банкоматі не було підозрілих речей, а ззаду стояло менше людей.

 

Зловмисники поміщають у карт-рідер банкомата плаский, подібний до пластикової картки, пристрій, який зчитує всю інформацію з картки клієнта.

 

Тому варто уважно оглядати незнайомі банкомати.

 

Зловмисники ставлять макет банкомату в людних місцях.

 

Покупці вставляють туди свої картки, щоб зняти кошти, а спеціальна апаратура сканує дані з них й передає адресатові. Такий минулого року встановили в одному із київських торговельних центрів. Не слід користуватися незнайомими підозрілими банкоматами.

 

Щоб розплатитися карткою через інтернет, злочинцю достатньо знати три цифри із платіжної картки — її 16-значний номер, сіві-код на зворотів картки та термін закінчення дії.

 

Один із найстаріших способів отримання даних - поштовий. Електронною поштою надсилається спеціальний лист із вимогою вислати які-небудь дані. Будь-який банк не буде присилати на електронну адресу свого клієнта листа, щоб дізнатися дані його платіжної картки. Вони і так є у цій фінустанові.

 

Зловмисники копіюють дизайн популярних сайтів.

 

Найчастіше це інтернет-магазини. Щоб зробити покупку, в певному вікні необхідно ввести дані картки. Такі сайти відрізняються від оригіналів додатковим символом у адресі, це може бути літера чи крапка. Тому варто уважно придивлятися до адреси інтернет-сторінки.

 

Зловмисники, які мають доступ до документів власника картки, заявляють у банк про втрату картки й отримують нову.

 

Буває таке, що зарплатну картку позичають без дозволу родичі. Аби убезпечити себе, найкраще активувати послугу sms-банкінгу - повідомлення на мобільний телефон про проведені операції по картковому рахунку. Також можна встановити собі добовий ліміт на зняття коштів з рахунку.


10.02.2012 660 0
Коментарі (0)

22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2020 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2237
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

432
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

865
18.05.2020
Олена Британська

Наприкінці квітня уряд представив план поетапного зняття карантинних обмежень. Відповідно до нього, вихід з карантину складатиметься з п'яти етапів, перший з яких розпочався 11 травня. 

843
13.05.2020
Саїк Олег

Сервус, любі читачі. Вам точно неодноразово з телевізора чи Фейсбука казали, що аби ми файно жили, то треба, щоб в Україну “прийшли” іноземні інвестиції. Правда?

953

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1730

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4113

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3766 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

2904
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1506
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4442 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1551
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1575
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

674