Як поводитися в міліції

 (юридичні поради Ю. в разі, якщо Вас взяли та щось від вас хочуть менти)

1. «Я нічого пояснювати й тим більше підписувати не повинен і не збираюся, а Ви, шановний міліціонер, зобов'язані мені про це розповісти, тому що таке моє право передбачене ст.63 Конституції України». При цьому нічого не пишемо, крім заяви, що згідно ст.63 Конституції пояснення давати відмовляюся. У жодному разі не підписуємо нічого, написаного кимось іншим! У своїй заяві не залишаємо вільного місця між текстом і підписом, і над текстом.

2. «Покажіть мені будь ласка Ваше посвідчення, я запишу Ваші звання, посаду й ім'я-прізвище, щоб знати потім, на кого писати скаргу до прокуратури та внутрішньої безпеки, якщо Ви раптом будете діяти не за законом, а також пояснить мені причину, за якою я затриманий, і в зв'язку з чим мене допитують, опитують, погрожують і т. ін.»

3. Запам’ятовуємо час початку спілкування з ментами. При наявності документів, що посвідчують особу, максимум за годину по-хорошому пропонуємо відпустити, тому що минув час, відведений на привід і встановлення особи, а через дві години в ультимативній формі пропонуємо відпустити негайно тому, що минув навіть час адмін. затримання, а Ви взагалі нічого протиправного не скоїли.

Законно можуть Вас тримати до однієї години, та лише коли немає з собою документа, що посвідчує особу. Довше години, навіть без документів – пропонуйте скласти протокол затримання. Довше трьох годин – зобов'язані відпустити. Якщо звичайно за третю годину не придумають, за що Вас закрити на більш тривалий термін...

4. Після того, (якщо Ви не відпущені по-хорошому, або відпущені, але незадоволені), телефонуємо черговому прокуратури й на телефон довіри служби внутрішньої безпеки міліції у Вашому регіоні (треба знати ці телефони обов'язково) і повідомляємо, що співробітники міліції (повідомляємо дані, встановлені при виконанні пункту 2) Вас незаконно затримали й чинять щодо Вас протиправні дії (погрожують, б'ють, позбавили волі і т.д.) і просимо надати допомогу й позбавити від незаконного переслідування.

5. У випадку спроб обшукати кишені, застосувати до Вас силу, надягти наручники і т.ін. попереджаємо про те, що це незаконно. У випадку обшуку, пропонуємо показати постанову про проведення обшуку, скласти протокол огляду, запросити понятих.

Якщо лізуть у кишені або всередину одягу, чемно попереджаємо, що це робиться явно обшук, а не огляд, причому обшук протизаконний, за що для них передбачена кримінальна відповідальність, а Вам дуже не хотілося б витрачати Ваш час на походи в прокуратуру й потім свідком у суд.

У випадку наручників або застосування насильства, попереджаємо про наявність артриту/слабке серце або будь-яке інше захворювання, реальне або вигадане, яке може привести до Вашої смерті або важкого каліцтва в будь-який момент, якщо насильство не припиниться.

Якщо не допомагає, не соромимося голосно кричати від "болю" й кликати на допомогу. Зазвичай, людям, які це почують, глибоко по*уй, але менти це усвідомлюють не завжди, а галасу не люблять вже точно! Відповідно, попереджаємо, що позаяк Ви не чините опору, то все, що з Вами роблять, глибоко незаконно і аморально.

6. У випадку погроз повідомити родині, на роботі і т.д. попереджаєте, що згідно Закону про інформацію, оскільки жодного злочину Ви не чинили, це дозволено винятково з Вашої письмової згоди, а в іншому випадку буде вважатися посадовим злочином, а Вам знов-таки не хочеться витрачати час на візити до прокуратури й суду.

При спробі сфотографувати – сміливо прикриваємо обличчя й повідомляємо, що згоди на це не давали, і взагалі будь-які фотосесії платні й можливі тільки після підписання відповідного договору та сплати гонорару, який влаштовує Вас, за роботу моделлю.

Завжди поводимося спокійно й упевнено, на провокації й наїзди не піддаємося, чемно, але твердо вимагаємо дотримання своїх прав. Не чинимо фізичний опір, не лаємося, не обіцяємо покарати й залишити без погонів, не погрожуємо своїми зв'язками і т.ін. Коротше, не бикуємо.

Якщо Ви п'яні, під газом і т.д. - менше тексту, п'яного Вас опитувати, допитувати, робити з Вами слідчі дії і т.д. не повинні, про що чемно повідомляєте й пропонуєте зустрітися іншим разом, коли Ви будете тверезим.

В 99% випадків після пункту 1 (максимум п. 2) спілкування з правоохоронцями закінчується, іноді з вибаченнями. В інших випадках – або попався дуже тупий мент, або це не мент взагалі,  або  мова  йде  про чисте свавілля – діємо за обставинами.

Конституція України:

Стаття  63. Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або  пояснення  щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист.

Засуджений   користується  всіма  правами  людини  і  громадянина,  за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду.

Суть ст. 63 Конституції полягає в тому, що Ви не зобов'язані давати жодних свідчень ані усно, ані письмово. Так що пояснювати Ви взагалі нічого не повинні. Можна взагалі мовчати, і тільки нагадувати про те, що Ви ні в чому не винні і Вас вже прийшов час відпускати додому.

І ще важливо:

"Обов'язок" давати свідчення (а точніше, кримінальна відповідальність за відмову від їхньої дачі або за дачу завідомо помилкових) настає лише в тому випадку, коли Ви ДО ЇХНЬОЇ ДАЧІ (тобто до підписання ПРОТОКОЛУ ДОПИТУ СВІДКА) притягнуті як свідок, тобто слідчий (а не опер!) Вам  це оголосив, склав про це відповідну постанову й одержав Ваш підпис на ній. Але навіть це не є гарантованими ліками від раптових нападів амнезії допитуваного :)

Якщо Вас допитують у якості підозрюваного або обвинувачуваного, кримінальна відповідальність за відмову від дачі або за дачу завідомо неправдивих свідчень Вам не загрожує.

Необхідно також розрізняти такі речі, як пояснення (вас Опитують) і  протокол  допиту  (вас Допитують). Пояснення не є процесуальним документом, і Ви апріорі нікому нічого не зобов'язані пояснювати – навіть розписуватися в тому, що відмовляєтеся давати пояснення на підставі ст. 63 Конституції. Завжди можна заявити: хочете пісень? Допитуйте мене як свідка або підозрюваного!

Допитати Вас можуть лише в рамках УЖЕ порушеної кримінальної справи. А щоб її порушити, необхідно, аби злочин мав місце бути, крім того, слідчому необхідно дуже багато всього зібрати, включаючи Ваше пояснення (якого немає). Трапляються, звичайно, і виключення, але вони  стосуються, зазвичай, резонансних злочинів, пов'язаних, наприклад, із декоруванням інтер'єрів приміщень контурами людських тіл крейдою на підлозі, або із серйозним збитком для потерпілих :)


17.04.2010 bratstvo.info 3742 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

338
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

473
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2314
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1708
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2002
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5609 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1113

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1127

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1642

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1113
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

873
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

726
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14548
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

526
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10389
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6063
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

612
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7515
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2743
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

514
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

611
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

447