Як поводитися в міліції

 (юридичні поради Ю. в разі, якщо Вас взяли та щось від вас хочуть менти)

1. «Я нічого пояснювати й тим більше підписувати не повинен і не збираюся, а Ви, шановний міліціонер, зобов'язані мені про це розповісти, тому що таке моє право передбачене ст.63 Конституції України». При цьому нічого не пишемо, крім заяви, що згідно ст.63 Конституції пояснення давати відмовляюся. У жодному разі не підписуємо нічого, написаного кимось іншим! У своїй заяві не залишаємо вільного місця між текстом і підписом, і над текстом.

2. «Покажіть мені будь ласка Ваше посвідчення, я запишу Ваші звання, посаду й ім'я-прізвище, щоб знати потім, на кого писати скаргу до прокуратури та внутрішньої безпеки, якщо Ви раптом будете діяти не за законом, а також пояснить мені причину, за якою я затриманий, і в зв'язку з чим мене допитують, опитують, погрожують і т. ін.»

3. Запам’ятовуємо час початку спілкування з ментами. При наявності документів, що посвідчують особу, максимум за годину по-хорошому пропонуємо відпустити, тому що минув час, відведений на привід і встановлення особи, а через дві години в ультимативній формі пропонуємо відпустити негайно тому, що минув навіть час адмін. затримання, а Ви взагалі нічого протиправного не скоїли.

Законно можуть Вас тримати до однієї години, та лише коли немає з собою документа, що посвідчує особу. Довше години, навіть без документів – пропонуйте скласти протокол затримання. Довше трьох годин – зобов'язані відпустити. Якщо звичайно за третю годину не придумають, за що Вас закрити на більш тривалий термін...

4. Після того, (якщо Ви не відпущені по-хорошому, або відпущені, але незадоволені), телефонуємо черговому прокуратури й на телефон довіри служби внутрішньої безпеки міліції у Вашому регіоні (треба знати ці телефони обов'язково) і повідомляємо, що співробітники міліції (повідомляємо дані, встановлені при виконанні пункту 2) Вас незаконно затримали й чинять щодо Вас протиправні дії (погрожують, б'ють, позбавили волі і т.д.) і просимо надати допомогу й позбавити від незаконного переслідування.

5. У випадку спроб обшукати кишені, застосувати до Вас силу, надягти наручники і т.ін. попереджаємо про те, що це незаконно. У випадку обшуку, пропонуємо показати постанову про проведення обшуку, скласти протокол огляду, запросити понятих.

Якщо лізуть у кишені або всередину одягу, чемно попереджаємо, що це робиться явно обшук, а не огляд, причому обшук протизаконний, за що для них передбачена кримінальна відповідальність, а Вам дуже не хотілося б витрачати Ваш час на походи в прокуратуру й потім свідком у суд.

У випадку наручників або застосування насильства, попереджаємо про наявність артриту/слабке серце або будь-яке інше захворювання, реальне або вигадане, яке може привести до Вашої смерті або важкого каліцтва в будь-який момент, якщо насильство не припиниться.

Якщо не допомагає, не соромимося голосно кричати від "болю" й кликати на допомогу. Зазвичай, людям, які це почують, глибоко по*уй, але менти це усвідомлюють не завжди, а галасу не люблять вже точно! Відповідно, попереджаємо, що позаяк Ви не чините опору, то все, що з Вами роблять, глибоко незаконно і аморально.

6. У випадку погроз повідомити родині, на роботі і т.д. попереджаєте, що згідно Закону про інформацію, оскільки жодного злочину Ви не чинили, це дозволено винятково з Вашої письмової згоди, а в іншому випадку буде вважатися посадовим злочином, а Вам знов-таки не хочеться витрачати час на візити до прокуратури й суду.

При спробі сфотографувати – сміливо прикриваємо обличчя й повідомляємо, що згоди на це не давали, і взагалі будь-які фотосесії платні й можливі тільки після підписання відповідного договору та сплати гонорару, який влаштовує Вас, за роботу моделлю.

Завжди поводимося спокійно й упевнено, на провокації й наїзди не піддаємося, чемно, але твердо вимагаємо дотримання своїх прав. Не чинимо фізичний опір, не лаємося, не обіцяємо покарати й залишити без погонів, не погрожуємо своїми зв'язками і т.ін. Коротше, не бикуємо.

Якщо Ви п'яні, під газом і т.д. - менше тексту, п'яного Вас опитувати, допитувати, робити з Вами слідчі дії і т.д. не повинні, про що чемно повідомляєте й пропонуєте зустрітися іншим разом, коли Ви будете тверезим.

В 99% випадків після пункту 1 (максимум п. 2) спілкування з правоохоронцями закінчується, іноді з вибаченнями. В інших випадках – або попався дуже тупий мент, або це не мент взагалі,  або  мова  йде  про чисте свавілля – діємо за обставинами.

Конституція України:

Стаття  63. Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або  пояснення  щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист.

Засуджений   користується  всіма  правами  людини  і  громадянина,  за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду.

Суть ст. 63 Конституції полягає в тому, що Ви не зобов'язані давати жодних свідчень ані усно, ані письмово. Так що пояснювати Ви взагалі нічого не повинні. Можна взагалі мовчати, і тільки нагадувати про те, що Ви ні в чому не винні і Вас вже прийшов час відпускати додому.

І ще важливо:

"Обов'язок" давати свідчення (а точніше, кримінальна відповідальність за відмову від їхньої дачі або за дачу завідомо помилкових) настає лише в тому випадку, коли Ви ДО ЇХНЬОЇ ДАЧІ (тобто до підписання ПРОТОКОЛУ ДОПИТУ СВІДКА) притягнуті як свідок, тобто слідчий (а не опер!) Вам  це оголосив, склав про це відповідну постанову й одержав Ваш підпис на ній. Але навіть це не є гарантованими ліками від раптових нападів амнезії допитуваного :)

Якщо Вас допитують у якості підозрюваного або обвинувачуваного, кримінальна відповідальність за відмову від дачі або за дачу завідомо неправдивих свідчень Вам не загрожує.

Необхідно також розрізняти такі речі, як пояснення (вас Опитують) і  протокол  допиту  (вас Допитують). Пояснення не є процесуальним документом, і Ви апріорі нікому нічого не зобов'язані пояснювати – навіть розписуватися в тому, що відмовляєтеся давати пояснення на підставі ст. 63 Конституції. Завжди можна заявити: хочете пісень? Допитуйте мене як свідка або підозрюваного!

Допитати Вас можуть лише в рамках УЖЕ порушеної кримінальної справи. А щоб її порушити, необхідно, аби злочин мав місце бути, крім того, слідчому необхідно дуже багато всього зібрати, включаючи Ваше пояснення (якого немає). Трапляються, звичайно, і виключення, але вони  стосуються, зазвичай, резонансних злочинів, пов'язаних, наприклад, із декоруванням інтер'єрів приміщень контурами людських тіл крейдою на підлозі, або із серйозним збитком для потерпілих :)


17.04.2010 bratstvo.info 3769 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1575
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1016
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1277 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3734 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33870
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2834

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

355

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

751

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1696

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1065
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

630
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

509
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

886
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1984
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12200
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1496
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1279
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

539
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

252
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

321
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

366
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1259