Як почати худнути: сім простих хитрощів

 

Американськими дієтологами були розроблено сім нескладних правил, як почати худнути. Багато жінок, щоб привести себе у форму до літа, сідають на дієти.

 

Але є більш легкий шлях скинути зайві кілограми. Основним моментом, на який звертають увагу американські фахівці з харчування, є переїдання.

 

Воно пов‘язане з особливостями ритму, в якому сучасна жінка змушена жити. Дами, налаштовані на кар’єру, знаходяться в постійному стресі, який і змушує їх їсти більше, пише Вкурсе.

 

Спілкування з колегами також призводить до стресу, адже не в кожного з них гарний настрій.

 

Не викидаємо недоїдки

Перший секрет — не варто відразу прибирати зі столу недоїдки. Залишати у себе на столі такі нагадування — перший крок, як почати худнути. Переїдання — це залежність, яка стоїть на другому місці після наркоманії. Перекушування є прекрасним варіантом не переїдати. Але жінка, яка звикла їсти багато, часто не може зупинитися вчасно. Фантики від цукерок, шкаралупа від горішків можуть стати візуальними нагадуваннями про те, скільки дівчина з‘їла за обідом або вечерею. Вчені, провівши експерименти, підрахували, що людина з’їдає на цілих 45% менше, якщо на столі лежать залишки їжі.

 

Менше різноманітності

Занадто велика різноманітність продуктів на столі теж не йде на користь. Як почати худнути, якщо очі розбігаються і все хочеться спробувати? Особливо важко стримувати апетит на корпоративних вечірках з фуршетами. Правда, на святі ще можна дозволити собі пустощі з‘їсти шматочок. У будні замість обіду в ресторані фрі-фло, де їжа набирається самостійно, слід віддати перевагу ланчу з обмеженою кількістю страв. Переїдання заразне, тому обідати бажано не в компанії, а на самоті. Змушують їсти більше розмови, які діють так само, як телевізор.

 

Добуваємо їжу

Корисна їжа здається жінці несмачною, на відміну від, наприклад, солодощів. Вчені з університету Джона Хопкінса знайшли спосіб, як почати худнути і позбутися від солодкої залежності. Так, їжа може здатися більш смачною, якщо докласти зусиль, щоб її дістати. Зусилля змінюють смак, тому що здобувач цінує свої сили і час, витрачений на добування їжі. Були поставлені досліди на мишах. Мишам пропонували шматочок цукру, який можна було просто взяти або добути. Після натискання на кнопку 15 разів, миші віддавали перевагу цукру, який дістався з працею. Потім дослідники замінили цукор на менш смачну їжу. Результат виявився тим же.

 

Стежимо за покупками

Щоб не переїдати, потрібно купувати маленькі упаковки замість сімейних. Йдучи в магазин, потрібно купувати продукти з розрахунку тільки на один день, інакше виникне бажання з’їсти все відразу. Велика кількість їжі в холодильнику збуджує апетит. Такий підхід корисний ще й тим, що продукти не псуються від довгого лежання в холодильнику. Економні пачки, як правило, пропонують супермаркети. У Росії є така звичка — доїдати, щоб не зіпсувався. Тому не потрібно купувати занадто великі торти або відра майонезу. Якщо купувати рівно стільки, скільки необхідно, то калорійність раціону знизиться приблизно на 22%.

 

Вибираємо маленький посуд

Вірний шлях до ожиріння — це великі порції. Зменшити порцію можна, якщо придбати посуд, в який вона просто не поміститься. На маленькому блюді міні-порція буде виглядати великою, а на великому — скромною, і захочеться додати ще. Варто купувати не тільки маленькі тарілки, а й келихи. Якщо позбутися від звички пити чай з цукром не виходить, то можна хоча б знизити кількість. Краще віддати перевагу вузьким і довгим чашкам і стакани. Вони здаються меншими за об‘ємом, адже надлишок натуральних соків може бути шкідливим так само, як і солодкий чай.

 

Ховаємо у шафу

Їжа не повинна бути під рукою. Щоб цукерки та печиво не траплялися зайвий раз на очі, на стіл їх краще не класти. Замість них на столі можна тримати фрукти, овочі, горіхи, сухофрукти. Постійна необхідність діставати солодощі стане способом контролювати переїдання. Сісти на дієту дуже складно, і в її період так хочеться дати собі якусь поблажку. Тримати продукти на увазі особливо небезпечно біля телевізора. До посилення апетиту веде не тільки перегляд кіно, а й яскраві картинки реклами.

 

Не можна їсти в компанії

Кількість з’їденого в компанії друзів значно перевищує показники з'їденого на самоті. За жвавою розмовою і час проходить непомітно, і їжа йде зі столу швидкими темпами. Якщо передбачається щільна трапеза, то її краще почати і закінчити в гордій самоті або ж в оточенні чоловіків. Вченими помічено, що поряд з коханими дами їдять менше. Тут діє бажання жінки подобатися. Чоловік відволікає від процесу поглинання їжі своїм поглядом, компліментами. Щоб їсти менше і довше, також можна ходити в ресторани з приємною музикою й обстановкою.


28.05.2012 6115 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

194
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1326
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2422 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3578
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2902
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2110

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

579

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

427

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1601

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1759
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

251
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

472
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

767
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4921
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

328
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

842
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10089
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

465
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

219
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

342
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

370
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

688