Як почати худнути: сім простих хитрощів

 

Американськими дієтологами були розроблено сім нескладних правил, як почати худнути. Багато жінок, щоб привести себе у форму до літа, сідають на дієти.

 

Але є більш легкий шлях скинути зайві кілограми. Основним моментом, на який звертають увагу американські фахівці з харчування, є переїдання.

 

Воно пов‘язане з особливостями ритму, в якому сучасна жінка змушена жити. Дами, налаштовані на кар’єру, знаходяться в постійному стресі, який і змушує їх їсти більше, пише Вкурсе.

 

Спілкування з колегами також призводить до стресу, адже не в кожного з них гарний настрій.

 

Не викидаємо недоїдки

Перший секрет — не варто відразу прибирати зі столу недоїдки. Залишати у себе на столі такі нагадування — перший крок, як почати худнути. Переїдання — це залежність, яка стоїть на другому місці після наркоманії. Перекушування є прекрасним варіантом не переїдати. Але жінка, яка звикла їсти багато, часто не може зупинитися вчасно. Фантики від цукерок, шкаралупа від горішків можуть стати візуальними нагадуваннями про те, скільки дівчина з‘їла за обідом або вечерею. Вчені, провівши експерименти, підрахували, що людина з’їдає на цілих 45% менше, якщо на столі лежать залишки їжі.

 

Менше різноманітності

Занадто велика різноманітність продуктів на столі теж не йде на користь. Як почати худнути, якщо очі розбігаються і все хочеться спробувати? Особливо важко стримувати апетит на корпоративних вечірках з фуршетами. Правда, на святі ще можна дозволити собі пустощі з‘їсти шматочок. У будні замість обіду в ресторані фрі-фло, де їжа набирається самостійно, слід віддати перевагу ланчу з обмеженою кількістю страв. Переїдання заразне, тому обідати бажано не в компанії, а на самоті. Змушують їсти більше розмови, які діють так само, як телевізор.

 

Добуваємо їжу

Корисна їжа здається жінці несмачною, на відміну від, наприклад, солодощів. Вчені з університету Джона Хопкінса знайшли спосіб, як почати худнути і позбутися від солодкої залежності. Так, їжа може здатися більш смачною, якщо докласти зусиль, щоб її дістати. Зусилля змінюють смак, тому що здобувач цінує свої сили і час, витрачений на добування їжі. Були поставлені досліди на мишах. Мишам пропонували шматочок цукру, який можна було просто взяти або добути. Після натискання на кнопку 15 разів, миші віддавали перевагу цукру, який дістався з працею. Потім дослідники замінили цукор на менш смачну їжу. Результат виявився тим же.

 

Стежимо за покупками

Щоб не переїдати, потрібно купувати маленькі упаковки замість сімейних. Йдучи в магазин, потрібно купувати продукти з розрахунку тільки на один день, інакше виникне бажання з’їсти все відразу. Велика кількість їжі в холодильнику збуджує апетит. Такий підхід корисний ще й тим, що продукти не псуються від довгого лежання в холодильнику. Економні пачки, як правило, пропонують супермаркети. У Росії є така звичка — доїдати, щоб не зіпсувався. Тому не потрібно купувати занадто великі торти або відра майонезу. Якщо купувати рівно стільки, скільки необхідно, то калорійність раціону знизиться приблизно на 22%.

 

Вибираємо маленький посуд

Вірний шлях до ожиріння — це великі порції. Зменшити порцію можна, якщо придбати посуд, в який вона просто не поміститься. На маленькому блюді міні-порція буде виглядати великою, а на великому — скромною, і захочеться додати ще. Варто купувати не тільки маленькі тарілки, а й келихи. Якщо позбутися від звички пити чай з цукром не виходить, то можна хоча б знизити кількість. Краще віддати перевагу вузьким і довгим чашкам і стакани. Вони здаються меншими за об‘ємом, адже надлишок натуральних соків може бути шкідливим так само, як і солодкий чай.

 

Ховаємо у шафу

Їжа не повинна бути під рукою. Щоб цукерки та печиво не траплялися зайвий раз на очі, на стіл їх краще не класти. Замість них на столі можна тримати фрукти, овочі, горіхи, сухофрукти. Постійна необхідність діставати солодощі стане способом контролювати переїдання. Сісти на дієту дуже складно, і в її період так хочеться дати собі якусь поблажку. Тримати продукти на увазі особливо небезпечно біля телевізора. До посилення апетиту веде не тільки перегляд кіно, а й яскраві картинки реклами.

 

Не можна їсти в компанії

Кількість з’їденого в компанії друзів значно перевищує показники з'їденого на самоті. За жвавою розмовою і час проходить непомітно, і їжа йде зі столу швидкими темпами. Якщо передбачається щільна трапеза, то її краще почати і закінчити в гордій самоті або ж в оточенні чоловіків. Вченими помічено, що поряд з коханими дами їдять менше. Тут діє бажання жінки подобатися. Чоловік відволікає від процесу поглинання їжі своїм поглядом, компліментами. Щоб їсти менше і довше, також можна ходити в ресторани з приємною музикою й обстановкою.


28.05.2012 6199 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

520
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5375
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1435
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1314
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2585
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3971

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

361

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1193

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1036

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

953
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

266
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10641
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

345
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

614
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5659
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1433
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

318
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

224
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

579 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1016
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

882