Як планують харчувати учнів 1-11 класів у школах Івано-Франківська у 2016 році

 

 

Організація харчування учнів 1-11 класів у  загальноосвітніх навчальних закладах м. Івано-Франківська у 2016 році - основне питання, яке підлягало розгляду на нараді приватних підприємців, котрі надають послуги з організації гарячого харчування у ЗНЗ міста (14.01.2016р.) та  на нараді керівників загальноосвітніх навчальних закладів м. Івано-Франківська (15.01.2016р.).

 

З метою чіткої організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах м. Івано-Франківська у 2016 році управлінням освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради видано наказ від 14.01.2016р. № 17 «Про організацію харчування учнів 1-11 класів у  загальноосвітніх навчальних закладах м. Івано-Франківська у 2016 році», йдеться на сайті МВК.

 

Керуючись статтями 25, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 16 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015р. № 911, пунктом 6 Закону України «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014р. № 76-VІІІ, пунктом 19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», постановами Кабінету Міністрів України  від 20.08.2014р. № 413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення», від 22.11.2004 року № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», від 19.06.2002р. № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», від 02.02.2011 року № 116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», від 14.01.2015р. № 6 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», рішенням Івано-Франківської міської ради від 25.12.2015р. № 52-2 «Про встановлення вартості харчування учнів, які навчаються у 1-11 класах  загальноосвітніх навчальних закладів денної форми навчання м. Івано-Франківська», із врахуванням вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» на 2016 рік  встановлено:

 

-  вартість гарячого харчування (сніданок) у розмірі 11,00 гривень для учнів, які навчаються у 1-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів денної форми навчання з числа:

- дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

- дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

- учнів, яким згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» гарантується пільгове харчування;

- дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, учасниками бойових дій або загинули під час виконання службових обов’язків у зоні проведення АТО;

- вартість гарячого харчування (обід) у розмірі 13,70 гривень для учнів, які навчаються у 1-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів денної форми навчання з числа:

- дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,

- дітей, яким згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», гарантується пільгове харчування;

- дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, учасниками бойових дій або загинули під час виконання службових обов’язків у зоні проведення АТО.

 

Згідно з вимогами Закону України «Про здійснення державних закупівель» у загальноосвітніх навчальних закладах, які обслуговуються централізованою бухгалтерією управління освіти і науки, та у загальноосвітніх навчальних закладах, які здійснюють самостійне ведення бухгалтерського обліку гаряче харчування учнів 1-11 класів зазначених категорій здійснюватиметься з часу укладання нової угоди за результатами проведених конкурсних торгів по закупівлі послуг з організації гарячого харчування учнів.

 

До укладання нової угоди за результатами конкурсних торгів на 2016 рік  одноразове (сніданок вартістю 8,00 грн.) гаряче харчування учнів, які навчаються у 1-11-х класах загальноосвітніх навчальних закладів денної форми навчання, здійснюватиметься для:

 

- дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- учнів, яким згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», гарантується пільгове харчування;

- дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, учасниками бойових дій або загинули під час виконання службових обов’язків у зоні проведення АТО.

 

Із врахуванням вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015р. № 911 буде організоване безкоштовне гаряче харчування дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у НРЦ та інклюзивних класах ЗНЗ м. Івано-Франківська.  

 

За рішенням педагогічної ради звільнятимуться від плати за харчування вихованці групи продовженого дня  (у відсотках чисельності групи за списком): 10 – у повному обсязі; 15 – на половину вартості.      

                     

Для всіх бажаючих учнів 1-11 класів, не включених у перелік категорій дітей, котрі харчуються безкоштовно, буде організоване гаряче харчування за кошти батьків.

 

Відповідальність за виконання вимог діючих нормативно-правових документів у сфері організації харчування учнів у навчальних закладах покладено персонально  на керівників загальноосвітніх навчальних закладів. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів м. Івано-Франківська рекомендовано наступне.

 

1. Забезпечити виконання вимог діючих нормативно-правових документів з питань  організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах.  

2. Створити комісії для здійснення контролю за харчуванням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах м. Івано-Франківська. (Січень 2016р.).

3. Вести чіткий облік учнів 1-11 класів, яким надається безкоштовне гаряче  харчування.                               

4. Забезпечити наявність безкоштовних вітамінізованих напоїв для дітей з послабленим здоров’ям, організувати вільний доступ учнів до питної води протягом усього часу їх перебування у школі.                          

5. Активізувати роботу щодо залучення інших джерел фінансування, не заборонених законодавством, для оплати харчування учнів.

6. Проводити  аналіз ефективності використання бюджетних коштів для організації гарячого харчування учнів.          

7. Забезпечити виконання посадових обов’язків працівниками, які відповідають за організацію харчування у загальноосвітньому навчальному закладі.                                                 

8. Контролювати дотримання примірного двотижневого меню,  асортимент буфетної продукції, затвердженого Івано-Франківським міськрайонним управлінням Держсанепідслужби в Івано-Франківській області, виконання норм харчування.          

9. Не допускати прийом продуктів харчування, буфетної продукції до загальноосвітнього навчального закладу без супровідних документів, які засвідчують їхнє походження та якість.                               

10. Своєчасно інформувати управління освіти і науки про випадки, які пов’язані з недоліками в організації харчування дітей.   

11. Проводити роз’яснювальну роботу серед учнів та батьків щодо важливості й необхідності гарячого харчування учнів у школі.

12. Довести наказ до відома усіх учасників навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу. (До 20.01.2016р.).

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Петро Хмельовський: Питання відміни харчування в школах не розглядалось за участі представників батьківської громадськості

Петро Хмельовський про безоплатне харчування школярів: в містах, де справді дбають про дітей, влада і депутати вирішили продовжувати харчувати їх


19.01.2016 776 0
Коментарі (0)

10.08.2020
Тетяна Дармограй

З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна.

874
10.08.2020
Люся Грибик

Про те, яким був шлях до батьківства, з якими викликами стикаються люди, які вирішили усиновити дитину — далі у розмові з журналісткою Фіртки.

746
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

473
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

3024
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

1096
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

2188 1

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

102

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2903

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3714

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6896
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2806
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

953
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4178
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

392 1
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

877
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1677
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1526
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

326
10.08.2020

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня поїхав в Пуховицький район Мінської області для ознайомлення з ходом реалізації інвестиційного проєкту у сфері сільського господарства. Про це пише Українська правда з посиланням на державне інформагентс

134
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1398 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

627
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2761