Прикарпатцям розповіли, які виплати передбачені для сімей зниклих безвісти військовослужбовців.
Детальніше розповіла адвокатка з волонтерського руху «Адвокати Збройних сил України» Наталя Лісова, пише Фіртка.
Адвокатка зазначає, за військовослужбовцями зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Тобто за військовим зберігається повне грошове забезпечення, яке він отримував до зникнення + додаткова винагорода з розрахунку сто тисяч гривень на місяць.
Строк призначення виплати та пакет документів
Виплата грошового забезпечення здійснюється з дня зникнення безвісти, членам сімей військовослужбовців за їх заявою на ім’я командира військової частини.
До заяви додають:
- копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові та реєстрацію місця проживання (перебування);
- довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
- копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності);
- копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);
- копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків.
"На практиці ще просять у військових частинах подавати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Копію також варто додати.
Командир військової частини розглядає протягом 15 днів подані документи та приймає рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявнику в письмовій формі.
У рішенні про відмову у виплаті грошового забезпечення обов’язково зазначаються підстави для такої відмови", — каже адвокатка.
Командир військової частини приймає рішення про відмову у виплаті у разі:
- подання заяви особами, які не мають на то права;
- подання не в повному обсязі документів;
- подання заяви з порушенням строків;
- з’ясування в установленому законодавством порядку обставин щодо добровільної здачі військовослужбовця в полон, самовільного залишення військової частини (установи, організації), місця служби або дезертування.
Прийняття рішення про відмову у виплаті грошового забезпечення у зв’язку з поданням не в повному обсязі документів не позбавляє заявника права звернутися повторно після усунення причин, що стали підставою для відмови у виплаті.
Рішення про відмову у виплаті грошового забезпечення може бути оскаржено у судовому порядку.
Період виплат
Виплата грошового забезпечення здійснюється щомісяця на підставі наказів командирів військових частин членам сімей військовослужбовців, безвісно відсутніх, — до дня набрання законної сили рішенням суду про визнання їх безвісно відсутніми або оголошення померлими.
Строк звернення за виплатами
Виплата грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців здійснюється у разі, коли заява про його виплату надійшла до військової частини:
- протягом трьох років з дня набрання законної сили рішенням суду про визнання військовослужбовців безвісно відсутніми або оголошення померлими, але не пізніше ніж до дня набрання законної сили рішенням суду про скасування рішення про визнання їх безвісно відсутніми або оголошення померлими.
Черговість членів сімей для виплат
Виплата грошового забезпечення здійснюється таким членам сімей військовослужбовців:
- дружині (чоловіку);
- а в разі відсутності дружини – повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства – незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців;
- в разі відсутності вищезазначених членів сім’ї — батькам рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі й не мають дітей.
Тобто, виплата здійснюється в порядку черговості. Виплата грошового забезпечення здійснюється дружині. Тільки в разі відсутності дружини, право на отримання виплат переходить до наступної черги.
В разі наявності дружини й неповнолітніх дітей від іншого шлюбу, то дружина отримує грошове забезпечення, а дитина аліменти на підставі рішення суду.
У разі письмової відмови однієї з осіб від виплати грошового забезпечення її частка рівномірно розподіляється між іншими особами, які мають право на його одержання.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
А де виплати інвалідам і скалічених,воїнам які втратили своє здоров'я???? скільки ще потрібно пройти бюрократичних кабінетів і подати довідок???