8 психологічних порад про те, як покращити пам'ять

Епізодична забудькуватість це не причина впадати в паніку.

Індивід міг забути, що домовився про зустріч з другом або про те, що додому треба купити хлібу. Однак психологи впевнені, що епізодична забудькуватість це не причина впадати в паніку, адже людей у наш час постійно відволікають стреси та невідкладні страви. Але зі слабкою пам'яттю можна і треба боротися, а допоможуть у цьому наступні психологічні поради, інформує Ukr.Media.

Заведіть блокнот, де будете фіксувати список справ

У більшості людей слово «список» викликає лише асоціацію з чимсь дуже не цікавим. Однак це вкрай корисний інструмент, який нагадує особистості про актуальні цілі або заплановані зустрічі. Перенесена на папір інформація не буде завантажувати мозок, до того ж найти її в блокноті куди як легше, ніж в «резервуарах» пам'яті.

Спіть вдосталь

Якісний сон дуже важливий для ясності мислення та гарної пам'яті, якщо ж людина мало спить, то не дивно, що вона часто страждає забудькуватістю. До того ж дефіцит сну провокує в індивіда роздратованість, апатію та поганий настрій. Для профілактики проблем з пам'яттю психологи радять людині спати не менше 8 годин, намагатися підтримувати стабільний режим дня та не засиджуватися допізна у будні, надіючись вдосталь відіспатися у вихідні.

Уникайте вживання алкоголю та наркотиків

Дослідження довели, що навіть невеличкі дози алкоголю негативно впливають на функції короткочасного запам'ятовування. Якщо ж вживати його у великих дозах, то це може призвести до провалів у пам'яті, а с часом і до серйозних психічних хвороб. Теж саме стосується і будь-яких наркотичних речовин, які швидко та безповоротно руйнують пам'ять у людини.

Навчіться не відволікатися

На перший погляд здається, що навчитися концентруватися дуже складно, але це зовсім не так. Більшість приводів розсіювати власну увагу люди вигадують самі: постійно перевіряють електронну пошту, відкривають десятки сторінок в браузері або не можуть сказати тверде «ні» колезі, який відриває їх від справ.

Відволікаючись, особистість обов'язково сплутає власні плани на те, як виконати актуальну дію, що призведе до зниження функціонального об'єму пам'яті. Тому, щоб розкрити весь потенціал мозку, конче необхідно навчитися не розгублювати увагу на сторонні речі.

Нагадуйте собі те, що боїтесь забути

Самоклеючі яскраві папірці, де буде написано про те, що необхідно виконати за день - це геніальний винахід людства. Почеплені на видних місцях в кімнаті вони не дадуть індивіду змоги забути про важливу зустріч або заплановану справу.

Альтернативою таких папірців виступають спеціально розроблені додатки в телефоні, які нагадують людина про щось важливе за допомогою звукових сигналів. Кожен з цих варіантів нагадування дуже корисний, коли особистість занадто завантажена обов'язками або просто не виспалася.

Робіть все послідовно

Звичка робити декілька справ відразу найчастіше закінчується тим, що кожна з них буде зроблена погано. До того ж подібне потребує від пам'яті максимальної кількості ресурсів, що призведе до перевантаження мозку. Тому доцільніше переходити від однієї задачі до іншої тільки тоді, коли перша з них буде повністю виконана. Це додасть ясності думкам і людина отримає більше задоволення від досягнення поставленої цілі.

Застосовуйте медитаційні практики

Психологи впевнені в том, що медитація не тільки дарує особистості внутрішній спокій, а й покращує її пам'ять. Людство протягом століть успішно практикує медитативні практики задля досягнення гармонії у власному житті та загального заспокійливого ефекту.

Найважливіше при медитаціях - це розуміння, що не треба зосереджуватися на негативних думках та емоціях. Якщо особистість відпустить їх «на свободу», то в неї не тільки підвищиться загальний ментальний тонус, але й з'являться додаткові сили на запам'ятовування. Таким чином індивід зможе розв'язати вузли особистісних конфліктів та переорієнтує мозок на позитивне сприйняття світу.

Відпочивайте

Не слід сприймати відпочинок, як недосяжну розкіш. Це обов'язкова необхідність для кожної людини, без котрої вона швидко стає спустошеною та дратівливою. Індивід має займатися спортом, мати улюблене хобі та спілкуватися з друзями, інакше його мозок не зможе відпочити від безкінечних справ та обов'язків, що швидко вплине на нормальну роботу його пам'яті.

Тому майте на увазі, що коли людина починає забувати елементарні речі - це може бути яскравою ознакою порушеного життєвого балансу. Виділяючи час на себе та свої потреби особистість відновить цей баланс, а її проблеми із забуванням зникнуть самі по собі.


23.06.2020 6591
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

729
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

815
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1438
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2406 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1231
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3156

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

981

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1115

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1554

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2148
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

454
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26499 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

849
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7714
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3106
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1349
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1022
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3564
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

406
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

512
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4395
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1147