62 роки разом: франківське подружжя поділилося секретами сімейного життя

Раніше, коли чула фразу «відсвяткувати золоте весілля», то мені здавалося, що це дуже багато років.

І якщо подружжя спільно доживе до такої дати, то це велике щастя. Адже вони дочекають внуків та правнуків. Та прожити спільно 50 років не кожному щастить, а 62 – тим більше, пише Нова Зоря.

Мені вдалося познайомитися з подружжям Бориса та Стефанії Ковалевських. Сьогодні чоловікові 85 років, а його дружині буде 79-ть, цього року у них 62-річниця з дня весілля. Спілкуючись з цими людьми я не могла повірити, що вони так довго прожили разом. Адже обоє жартують і з такою ніжністю згадують молодість, наче це було декілька років тому.

П. Борис родом з Чернігівщини, там, на своїй малій Батьківщині він і познайомився з прикарпаткою в с. Монастирище. Жінка поїхала на відпочинок і там зустріла свою долю. Одружилися в 1957 році, через два роки у них народилася старша дочка Людмила, а пізніше у сім’ї народилася молодша – Світлана. Зараз родина Ковалевських дуже велика, мають троє внуків та п’ятеро правнуків. Старша дочка працює в Києві викладачем української мови та літератури. Молодша – живе у Франківську, працює в стоматологічній поліклініці. Двоє внуків одружилися і зі своїми сім’ями живуть в Америці. Але з ними бабуся та дідусь спілкуються часто. Всі інші – в Україні і часто навідуються в гості.

Пані Стефанія згадує, що за всі роки спільного життя довелося пройти через різні випробування. Жили і в Одесі, і в Болехові, але більшу частину життя провели у Івано-Франківську. Після весілля подружжя прожило у Франківську досить таки мало. Була проблема з пропискою Бориса і він поїхав у Одесу, а коли народилася дочка то Стефанія поїхала до чоловіка. В Одесі сім’я прожила два роки. І тоді знову повернулися до Франківська. Чоловік влаштувався на роботу в СУ-531 водієм. Через 10 років почав працювати на заводі Позитрон. А через 21 рік влаштувався в приватну фірму. Стефанія в Одесі працювала на заводі, а коли приїхали до Франківська, то жінка 41 рік пропрацювала сестрою-господинею в психіатрично-неврологічному диспансері.

«Знаєте, тут за Бориса казали, що то москаль. А татова рідна сестра була проти нашого шлюбу. Навіть казала прогнати його. Крім того в мене була старша сестра на 6 років, і то дуже дивно людям, що як так, молодша дочка виходить заміж, а старша залишається «в дівках». Але батьки полюбили Бориса, бо він був дуже жвавий, шустрий, як кажуть у нас», - згадує жінка.

Ковелевські згадують, що весілля в них було веселе та велике. Відгуляли його 29 травня в селі Хотимир на Тлумаччині.

«В молодості було тяжко, але Бог добрий і нам допомагає. Самій не віриться, що час так скоро прийшов. Питаю внучки, коли то час так скоро пройшов, а вона каже: трохи вдень, трохи вночі, отак роки йдуть. Було по-різному, але ми були завжди разом. Пам’ятаю, дитина маленька, а я її лишаю на жінку в якої жили, і їду до чоловіка в лікарню за 18 кілометрів. Було таке, що навіть ночувала в лікарні у коридорі, бо не мала чим вертатися додому. А коли приїхали до Франківська, то тут стало якось легше, діти тоді підросли, пішли до школи, поруч рідні і завжди була допомога та підтримка», - розповідає п. Стефанія.

Пан Борис каже, що запорука щасливого сімейного життя – це відсутність сварок та вміння слухати одне одного.

«У мене немає шкідливих звичок. Ніколи не палив і не вживав алкоголь. Від нас діти ніколи не чули поганих слів, і ми ніколи не сварилися. Є люди, які уникають сварок при дітях, а ми взагалі не доходили до сварок у будь-якій ситуації. Треба слухати один одного, а не влаштовувати суперечки», - вважає чоловік.

Два роки тому подружжя відсвяткувало 60-ту річницю весілля. Замовили святкування у ресторані та запросили усіх найрідніших людей. Того ж року, Ковалевські отримали почесну грамоту з нагоди ювілею подружнього життя від Митрополита Володимира Війтишина на Прощі родин, яка проходила в Крилосі. Як відомо, така проща організовується щорічно Комісією у справах родини Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.


19.04.2020 2220
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3515
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

469
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14600 28
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1707
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

978
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6378

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

755

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1570

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1364

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1250
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

610
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

757
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1666
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

689
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

983
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6036
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14232
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

359
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

660
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

576
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

893 2