5-річна дівчинка з Прикарпаття навчає дітей і дорослих ‎однієї з найдревніших мов світу (ФОТО+ВІДЕО)

Їй 5 років і вона щойно записала черговий урок китайської мови. Ґао ‎Марія-Ніколь ще ходить у дитячий садок, але вже навчає дітей і дорослих ‎однієї з найдревніших мов світу. ‎

Від початку карантину дитина щоденно записує відео, де навчає ‎китайських слів та типових фраз для спілкування. У цих коротких відео ‎Ніколь рахує, танцює, співає, розповідає про тварин, кольори, національні ‎страви, розказує казки, ходить з друзями у гори та багато іншого, пише Фіртка з посилання на ВВС Україна.

Такі ‎уроки вирішила робити, відколи її садок закрили на карантин і вся ‎Україна перейшла на дистанційний режим роботи.

"Люди кажуть, що на карантині їм сумно і вони не мають чим зайнятися. А ‎для мене це - найщасливіші дні. Я тепер весь час спілкуюся з мамою і не ‎ходжу в садок. На карантині можна зробити те, чого ніколи не робили, ‎але завжди хотіли. Ось, наприклад, ви можете вивчити китайську мову", - розповідає Ніколь.

Гуцулка і напівкитаянка 

 

Ніколь живе в Івано-Франківську. З гордістю називає себе гуцулкою, хоча ‎й наполовину китаянка. Її вважають наймолодшим носієм китайської мови ‎на Прикарпатті.

Окрім китайської, дитина спілкується англійською. Трохи ‎знає німецьку, французьку і польську. Тому інколи на уроках чути слова ‎іншими мовами. ‎

Ніколь сама вирішує, про що розповідатиме на своїх уроках: сама ‎обирає тему й наповнює сюжет змістом. А ще часто використовує ігрові ‎методи для навчання. ‎

Ці відео знімає на телефон її мама. Мама ж їх і монтує. ‎

‎"Вона сама захотіла проводити такі уроки. Я попереджала, що буде ‎важко і не завжди буде бажання це робити. Але вона пообіцяла мені, що ‎буде робити їх, аж поки карантин не закінчиться", - розповідає мама ‎Ніколь Ірина Ілійчук. ‎

За її словами, донька записала вже понад 30 відео. Деякі записали з ‎першого разу, інші доводилося перезнімати декілька разів. ‎

‎"Але жодного разу вона не сказала мені, що втомилася. Вона завжди хотіла бути вчителькою", - пояснює жінка.

Ірина Ілійчук викладає китайську в одному з прикарпатських ‎університетів. У 2019 році вона увійшла в десятку найкращих викладачів ‎китайської мови в Україні.

Вона здобула освіту в Китаї, навчалася в місті ‎Ухань - саме там вперше зафіксували спалах коронавірусу.

Там у неї ‎залишились однокласники і найкращі друзі.

Родичі з Китаю‎

Батько Ніколь - китаєць. Він з міста Харбін. Каже, що саме там зараз пік ‎захворювання. Бабуся і дідусь Ніколь - медики.

Ніколь розповіла, що вірус не зачепив її китайських родичів, але вона за них дуже ‎переживає. ‎

Китайські родичі з задоволенням дивляться уроки онучки. Кажуть, це ‎єдиний позитив за останні кілька місяців. Вона допомагає їм ‎"переключитися" і легше перенести пандемію. ‎

Батько Ніколь, який зараз мешкає в Китаї, спочатку був проти таких уроків доньки. В Китаї неохоче ‎показують своїх маленьких дітей на широкий загал - бояться "злих очей". ‎Але коли він зрозумів, що дівчинка сама хоче це робити - дозволив.

Спочатку відеоуроки від Ніколь були розраховані на дітей. Її мама ‎публікувала їх на своїй сторінці у соцмережі. А потім розсилала через ‎вайбер дітям, які разом з донькою ходять в садок. Ніколь важливі були ‎коментарі, вона їх уважно читала і раділа. Але потім уроками ‎зацікавились дорослі - колеги Ірини, друзі, незнайомі люди. ‎Почали писати схвальні відгуки. ‎

Інколи уроки від Ніколь набирають понад тисячу переглядів. Зйомки їй ‎приносять велике задоволення.

Навіть коли вона з мамою поїхала до ще ‎одних дідуся і бабусі у Верховину, Ніколь не залишила вчителювання, ба ‎більше, взяла собі в помічники двоюрідних братів. ‎

‎"Ми розповідаємо про наші звичаї: малюємо крашанки, печемо паски. І ‎перекладаємо це на китайську. Я хочу, щоб всі дізналися, як у нас гарно", - ‎каже дівчинка. ‎

Ніколь і сама вчиться - займається ‎арифметикою онлайн. А ще готується до першого класу - у серпні їй ‎виповниться 6 років, тож скоро піде до школи. ‎

Чи проводитиме відеоуроки з китайської після карантину - не знає. Це ‎залежить від того, чи матиме вона і її учні достатньо часу для китайської.


25.04.2020 4638
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1649
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3104
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1103
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1133
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1165 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3415 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

193

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1078

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

891

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

403
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

291
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2456
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1214
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1276
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

526
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15158
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7460
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

293
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

304
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

364
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

356
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

446