5 речей в авто, які не варто ремонтувати самому

У нас як вважається: «10 років за кермом – для свого авто сам Доктор Мом». І мастило можна самому міняти, і ремонт вузлів проводити, і інше. Але це не завжди так. Той, хто керує транспортним засобом протягом багатьох років необов’язково має бути кваліфікованим фахівцем, що сам може розібратись в несправностях авто.

З якогось боку так, базові навички водій вже має і, завдяки досвіду, може проводити дрібний ремонт. Акцент саме на «дрібний», тому що все ж для ремонту є спеціально навчені люди. Власне, з такою метою і функціонують  СТО в Івано-Франківську , котрі готові надати послуги та довести ваше авто до відмінного робочого стану. 

Розповімо вам про 5 речей у вашому автомобілі, котрі краще не чіпати самому, а звертатись до фахівців. Одна з причин – щоб не наробити ще більше біди та не заплатити двічі більше. Ви ж пам’ятаєте прислів’я про «Скупого»? Так от. 

Робота з кузовом та пофарбування 

Навіть таке заняття, як пофарбування авто – це все одно мистецтво, до котрого не в кожного є талант. Люди, котрі виконують подібні роботи не один і не два роки навчались цьому і невтомно практикувались. Якщо ви вважаєте, що пофарбувати авто простіше простого, то поспішаю заперечити – це праця, котра вимагає не лише навичок, але й акуратності, відчуття авто та вміння поводитись із матеріалом. Все ж таки це не паркан і пофарбовану машину теж колись потрібно буде продати. А після «самостійного мейкапу» це буде зробити вкрай складно.

Те ж можна сказати і про полірування кузова. Бажання прекрасно - це чудово, але нехай це бажання здійснить хтось компетентний. А ви можете потім лише оцінити роботу. Якщо полізти самому без навичок, то все, що у вас вийде – це зіпсувати лакофарбове покриття. 

Силовий агрегат

Думаю, ви розумієте, що двигун – це серце автомобіля і братись за його реанімацію може лише досвідчений «кардіолог з СТО», а не ви з порадами з Інтернету? Міняти свічки запалювання чи один із фільтрів лише на словах звучить легко. Насправді ж це ціла процедура з чітко вибудованим алгоритмом дій. Що вже казати про головку блоку циліндрів чи газорозподільний механізм…

Не маєте досвіду і поняття – займіться улюбленою справою, поки в СТО наводять лад під капотом вашого автомобіля. 

Коробка передач

Трансмісія сама по собі складний агрегат, незалежно чи це «автомат», чи «механіка». Навіть для того, щоб її просто демонтувати з авто потрібні навички та зусилля. Необережні рухи призведуть до того, що з коробки залишиться просто гора металу. А ціну відновлення навіть називати не будемо. 

Це не означає, що ми сумніваємось у ваших силах – навпаки, ми за те, щоб роботу виконували компетентні люди, а ви не переплачували за свій ремонт, що приніс ще більше збитків. Погодьтесь, що якби це була легка справа, то не створювались би відповідні сервіси з ремонту.

Паливна система 

Такі процедури, як заміна форсунок чи бензопомпи теж вимагають турботливих і обізнаних рук. Ви можете завдати пошкоджень форсункам навіть при такому процесі, як їх промивання: просто некоректно їх знімете і їх можна викидати. 

Гальмівна система 

Наразі в Інтернеті можна знайти інструкції до майже кожної сфери життя і ремонт автомобілів в цьому не виключення. Але дивитись відео, де виконують майстри – одне, а братись за втілення в реальність – це зовсім інше. Гальма – далеко не та система, з котрою можна жартувати. І не суттєво, чи це ремонт, чи профілактика. 

Все вище описане не для того, щоб поставити під сумнів ваші навички, а навпаки, щоб убезпечити вас від зайвих витрат та більших проблем з автомобілем. Спеціальні сервіси допоможуть знайти причину поломки, виявити приховані несприятливі моменти у роботі авто та повністю усунуть несправність. Погодьтесь, що кожен повинен займатись своєю справою: ви – привозити авто до фахівців, а автосервіси в Івано-Франківську – приводити його в робочий стан.

Партнерський матеріал


16.12.2021 2019
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

343
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13895 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1588
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6160
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1474

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1172
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

667
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13701
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

259
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

557
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2