28 — непридатні для перебування: у якому стані захисні споруди Івано-Франківська (ФОТО)

У 20 захисних спорудах Івано-Франківська можуть вміститися приблизно 4 500 людей. Однак у цих укриттях можуть сховатися лише працівники підприємств та організацій, на території яких вони розміщені.

Про це Суспільному розповів начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло, передає Фіртка.

Бомбосховище, яке розташоване на одному із підприємств в Івано-Франківську, здали в експлуатацію на початку 1990-х років. Воно розраховане на 200 людей.

Перебувати тут можна дві доби, каже головний спеціаліст міського управління з питань надзвичайних ситуацій Андрій Ковальчук. Тут є електро-, газо- та водопостачання, а також — відпочинкові кімнати із 2-поверховими ліжками.

"Є також приміщення — штаб. Тут є телефон, радіо, аптечка, рупор, про всяк випадок, якщо треба буде оповістити ще когось, хто має прибути сюди. Тут є чергові, вони змінюються і також можуть відпочити. Захисна споруда облаштована вентиляційною трубою, яка подає кисень", — розповів Андрій Ковальчук.

Ця захисна споруда — готова для користування. Таких на території Івано-Франківська є 10, каже начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло.

З його слів, ще 10 споруд — обмежено готові, а 28 — непридатні для перебування. Вони розташовані на території підприємств, які вже не працюють або банкрутують. За словами Ігоря Влізла, останню захисну споруду в Івано-Франківську здали в експлуатацію у 1992 році.

"Роками нічого не робили, вода підходила до споруд, тому в нас є деякі укриття, у яких всередині — вода. Якщо там висота 2 м, то вони 15-20 років у воді стоять повністю. Туди навіть неможливо зайти.

Підприємства, у яких є такі захисні споруди, стоять на обліку у Державному фонді майна. Для того, щоб їх відновити, потрібна серйозна державна політика. Треба створити відповідний фонд на рівні держави. Споруди треба ще раз обстежити, тоді фахівці зможуть сказати", — говорить Ігор Влізло.

Захисні споруди будували у радянський період на території підприємств, які мали стратегічне значення, для того, щоб у разі війни там могла заховатися чергова зміна. Інші жителі міста можуть укритися у підвалах будинків, розповідає Ігор Влізло.

Приблизно 160 підвальних приміщень будинків, які перебувають на балансі "Комфортного дому", є придатними для того, щоб там заховатися, каже заступник директора підприємства Ростислав Котович. Однак, за його словами, підвали люди упорядковують, тому ця цифра поступово зростає.

"У кожному нашому укритті-підвалі на дверях і позначках на стінах будинку є написані квартири, у яких є ключі від підвалу. Також дублюються номери телефонів жителів цих помешкань.

Завжди можна перетелефонувати та підійти у ту квартиру, якщо підвал зачинений, — розповідає Ростислав Котович. — Є проблемні підвали, які потребують капітальних ремонтів. Тому не всі підвали можуть слугувати укриттям".

В одній із багатоповерхівок на вулиці Вовчинецькій — 107 квартир. У кожному з трьох під’їздів є підвал. Ключі від них є у мешканки будинку Оксани Мітченко. Жінка каже, що стежить за тим, аби підвальне приміщення не засмічували.

"Люди знають, що тут є укриття з 2014 року. Тільки люди так собі ставляться до того. Тут чисто, прибрали, але хотілося б, щоб тут трохи було охайніше", — сказала жінка.

Зі слів начальника міського управління з питань надзвичайних ситуацій міськради Ігоря Влізла, усі підвали розраховані на те, щоб там перебувати кілька годин.

Переглянути адреси з укриттями в Івано-Франківську можна на інтерактивній карті на сайті міської ради. Де розташовані укриття в Івано-Франківській області, можна переглянути за посиланням.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!  


Читайте також: 

В Івано-Франківську перевіряють стан бомбосховищ (ВІДЕО)

«Любий, мене мобілізували»: як реагують на військовий облік для жінок у соцмережах

В Івано-Франківську створили інтерактивну карту бомбосховищ


Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

539
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

372
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14038 9
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1607
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

899
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6203

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

664

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1490

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1301

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1185
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

543
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

683
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1607
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

622
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

913
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5948
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13762
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

280
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

576
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

505
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

819 2