11 варіантів економічного краху, які можуть відбутися в 2011 році

 

Що в 2011 році могло б викликати економічний крах? На жаль існує певна кількість «кошмарних сценаріїв», які можуть повалити весь світ у ще одну велику фінансову кризу. Сполучені Штати, Японія і більшість країн Європи тонуть у боргах. ФРС нерозважливо продовжує гратися з доларом.

 

 

Ціни на нафту різко зростають, а ціни на продовольство щойно побили історичний рекорд. Голодні бунти вже спалахують по всьому світу. Між тим, на світових фінансових ранках твориться корупція і шахрайство, і весь картковий будиночок запозичень може обвалитися в будь-який момент. Немає ніякого варіанту, щоб всі ці борги і фінансовий розвал якось самі по собі владналися. У якийсь момент ми досягнемо моменту «загального збою системи».

 

 

Ось 11 варіантів економічного краху, які можуть відбутися в 2011 році ... 

 

1. Борг США в будь-який момент може увійти в кризу. Багато аналітиків відкрито побоюються того, що це може трапитися, якщо Китай несподівано вирішить скидати всі американські боргові зобов'язання, які він накопичив. Єдине, що зараз підтримує фінансову систему США на плаву, це можливість займати величезні суми грошей під надзвичайно низький відсоток. Якщо ця парадигма розладнається, то потенційно може мати величезні наслідки для всієї світової фінансової системи.

 

 

2. З'ясувалося, що «валютне стимулювання-2» (далі - QE2; прим. Mixednews) продукує ефект, зворотний тому, на який розраховував Бернанке (голова Федеральної Резервної системи США, дід якого, до речі, за Австро-Угорщини  був аптекарем з Дргобича – «Фіртка»). Він наполягає, що головною метою QE2 було зниження процентної ставки, але замість цього процентна ставка чомусь суттєво піднялася. Чи є це некомпетентністю Бернанке, або він цілеспрямовано все намагається розвалити?

 

 

3. Борговий міхур, на якому заснована вся глобальна економіка, може тріснути в будь-який момент, і кинути всю планету в хаос. Згідно з новою доповіддю Всесвітнього економічного форуму, загальна сума кредитів у світі збільшилася з 57 трлн в 2000 році до 109 трильйонів доларів у 2009 році. Тепер вони заявляють, що в наступні десять років, для підтримки планованого «економічного зростання» світу знадобиться ще 100 трильйонів кредитних доларів. Так ось як працює глобальна економіка? Кожні десять років ми просто подвоюємо розмір боргів. Питання тільки хто і коли буде їх віддавати.

 

 

4. Поки американський уряд і ФРС США продовжують закачувати в систему великі обсяги нових доларів, грунт з-під ніг долара може піти у будь-який момент. Ми вже бачимо прискорення інфляції, і всі, загалом, визнають, що офіційні показники інфляції, це просто знущання. Згідно з одним з нових досліджень, за останні 20 років вартість навчання в коледжі зросла на 286 відсотків, а вартість медичного обслуговування за той же період зросло на 269 відсотків. Все це відбувалося під час ніби то «низької інфляції». То як стануть виглядати ціни, якщо почнеться період високої інфляції?

 

 

5. Одним з головних двигунів глобальної інфляції в 2011 році може бути вартість нафти. Велика кількість економістів зараз прогнозує, що вартість нафти в 2011 може значно первищити 100 доларів за барель. Якщо це відбудеться, то ціна нафти зчинить значний тиск на ціни в глобальному масштабі. Але, чим вища вартість нафти, тим швидше буде скорочуватися в прірву економіка США.

 

 

6. Інфляція цін на продовольство в багатьох точках світу настільки висока, що викликала бунти в таких країнах як Туніс і Алжир. Зараз надходять повідомлення про те, що по всьому Близькому Сходу люди здійснюють акти самоспалення, щоб привернути увагу до свого відчайдушного положення. То що станеться, якщо ціни на продовольство у світі піднімуться ще на 10-20 відсотків, і голодні бунти в 2011 році поширяться буквально по всьому світу?

 

 

7. Ходять уперті чутки про те, що брак фізичного золота і срібла нікуди не дінеться. Попит на дорогоцінні метали ніколи не був настільки високий. То що станеться, коли безліч інвесторів почнуть вимагати реальні дорогоцінні метали? Що станеться, коли з'ясується, що «паперового золота» і «паперового срібла» було випущено набагато більше, ніж фізично існує на Землі?

 

 

8. Будівельна індустрія може втягнути економіку США в наступну рецесію. Ринок нерухомості затоплений абсолютно новими будинками, які ніхто не купує. Цей величезний надлишок будинків означає, що будівництво нових будинків «впало в прірву». У 2010 році було здано лише 703 000 багатоквартирних будинків. Це стало новим антирекордом, і показало спад на 17 відсотків по відношенню до минулого антирекорду, який був встановлений у 2009 році.

 

 

9. Криза боргових зобов'язань муніципалітетів може стати «вибухом наднової зірки» в будь-який момент. Вже зараз інвестори позбавляються від облігацій муніципалітетів з лякаючою швидкістю. Борги штатів і місцевих органів влади зараз знаходяться на рівні в 22 відсотки ВВП, це найвищий показник за всі часи. Як говорить Мередіт Уїтні, криза боргових зобов'язань муніципалітетів є величезною загрозою для фінансової системи США.

Колишній мер Лос-Анджелеса Річард Ріордан переконаний, що все настільки погано, що буквально 90% наших штатів і міст можуть збанкрутувати протягом найближчих п'яти років ...

 

 

10. Звичайно на вершині всього знаходиться квадрильйонний міхур деривативів, який у будь-який момент може вибухнути. Зараз ми спостерігаємо велике фінансове казино, рулетка якого вже крутиться, і кожен сподівається, що вона не зупиниться в якийсь момент. Сьогодні більшість грошей на Уолл-стріт робиться не за рахунок інвестування або новаторських бізнес-ідей. Швидше, найбільші суми заробляються виходячи з вдалих ставок.

 

 

11. Найбільшою темною конячкою є війна. Корейський півострів зараз ближче до війни, ніж за всі останні десятиліття. Близький Схід може буквально вибухнути в будь-який момент. Ми живемо у світі, де один заряд миттєво може знищити ціле місто. Все що потрібно, щоб дощенту потрясти всю світову економіку, це одна середня війна, або пара подій із застосуванням зброї масового знищення.

 

 

Звичайно будемо сподіватися що нічого з цього у 2011 році не відбудеться.

 

Але ми повинні розуміти, що не можемо вічно ухилятися від цих куль.

 

Яким би не був 2010 рік, в дійсності він був набагато кращим, ніж, враховуючи обставини, міг би бути. Найгірші часи не поки що настали, і ситуація наразі залишається стабільною.

 

Але замість того, щоб використати цей час на розваги, варто було б використовувати його на підготовку.

 

І хоча мова в статті йде про США, зрозуміло, що в часи  глобалізації падіння США приведе до того, що світ буде змушений пройти через хаос. Тільки уявімо собі стан українця, який все життя в панчоху складав "доляри", які на рано будуть вартувати як смужки паперу відповідних розмірів.



Джерело: mixednews.ru


25.01.2011 1532 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

534
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1452 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2173
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2116 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7467
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15191 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

230

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

976

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1047

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1833
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

234
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

610
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

853
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3090
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

858
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1907
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

945
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35095 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

173
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

438
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

579
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

907