10 причин їсти вівсянку кожен день

 

 

 

Як би діти не старались відмовити батькам в проханні їсти вівсянку, все ж варто її полюбити через декілька її корисних властивостей. Вона додає енергії, захищає від різних вірусів і покращує травлення.

 

А ще якщо ви поєднаєте з вівсянкою улюблені фрукти та додатки, то вівсянка вам здаватиметься не такою вже й поганою.

 

10 причин починати ваш день з вівсянки

З вівсянкою легко худнути

Вівсянка за своїми поживними якостями не поступається іншим корисним сніданкам. В ній міститься особливий вид розчинної клітковини – бета-глюкан, що стимулює вироблення гормону, який відповідає за апетит. Після ранкової вівсянки відчуття повного шлунку і ситості може тривати до декількох годин, позбавляючи від згубних перекусів і зайвих калорій.

Вівсянка знижує тиск

В журналі American Journal of Clinical Nutrition оприлюднили результати тестів, згідно з якими ефективність вівсянки аналогічна лікам, що знижують рівень кров'яного тиску. Так що як мінімум гіпертонікам включити корисну кашу в щоденний раціон буде не зайвим.

Вівсянка налагоджує метаболізм

Як відомо, вівсянка багата клітковиною, причому як розчинною, так і нерозчинною. Перша форма покращує мікрофлору кишечника, а друга – налагоджує його перистальтику.

Читайте також: Що таке метаболізм і як його прискорити: рекомендації дієтолога

Вівсянка очищує від токсинів

Можна побачити, що вівсянка і живить організм, і допомагає йому позбутися від "сміття", – виводить токсини та прочищає артерії від надлишків жиру.

Вівсянка бореться з безсонням та поганим настроєм

Такі процеси відбуваються через те, що овес допомагає виробленню "гормону ситості": він не тільки контролює апетит, але і є антидепресантом. Більш того, вівсянка, приготована на вечерю, вирішить проблеми з поганим сном. Адже в ній також міститься вітамін B6, який стимулює мелатонін (гормон сну) і пригнічує серотонін, нестача якого веде до безсоння.

 

Вівсянка регулює рівень цукру і холестерину

Напевне, ви щоразу дивуєтесь, коли читаєте про корисність вівсянки. Адже це так. По-перше, у цієї культури низький глікемічний індекс, а по-друге, та сама розчинна клітковина позитивно впливає на рівень цукру у всіх, хто їсть вівсянку систематично, а не тільки для тих, хто страждає від діабету, і на додачу овес активно знижує холестерин.

 

Вівсянка захищає від вірусів та бактерій

А зараз це є чи не найважливіше. В осінню пору, коли люди починають "підхоплювати" різні віруси, чудовою "панацеєю" для імунітету стане вівсянка. Все той же бета-глюкан тренує природні захисні сили організму і його опірність інфекціям і вірусам.

Читайте також: Сирна дієта: як досягнути бажаного результату лише за три дні

 

Вівсянка знижує ризик розвитку онкології

Вчені з Голландії та Великобританії довели прямий зв'язок між споживанням їжі, збагаченої клітковиною, і зниженням ризику розвитку раку (10 грамів клітковини знижують ризик на 10%). А у вівсянці клітковини хоч відбавляй.

 

Вівсянка покращує пам’ять та концентрацію

Вівсянка справді допомагає швидше розвиватися мозку і центральній нервовій системі. Вона зміцнює нейрони, вуглеводи дають мозку енергію, а вітамін В1 активізує кровопостачання мозку, за рахунок чого поліпшуються пам'ять і концентрація.

 

Вівсянка є чудовим джерелом енергії

Чому з вівсянки краще починати день, а не їсти її в обід? Спортсмени знають це напевно: вівсянка – ідеальний енергетик, який містить всі вітаміни групи B, фосфор, кальцій, залізо, магній, мідь, калій, натрій і клітковину, що зберігаються в організмі протягом тривалого часу.

 

24tv.ua


19.09.2017 2654 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

367
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1420
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2611 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3649
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3014
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2156

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

629

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

479

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1646

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1809
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

304
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

517
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

817
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5000
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

367
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

895
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10138
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

523
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

275
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

383
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

410
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

734