10 причин їсти вівсянку кожен день

 

 

 

Як би діти не старались відмовити батькам в проханні їсти вівсянку, все ж варто її полюбити через декілька її корисних властивостей. Вона додає енергії, захищає від різних вірусів і покращує травлення.

 

А ще якщо ви поєднаєте з вівсянкою улюблені фрукти та додатки, то вівсянка вам здаватиметься не такою вже й поганою.

 

10 причин починати ваш день з вівсянки

З вівсянкою легко худнути

Вівсянка за своїми поживними якостями не поступається іншим корисним сніданкам. В ній міститься особливий вид розчинної клітковини – бета-глюкан, що стимулює вироблення гормону, який відповідає за апетит. Після ранкової вівсянки відчуття повного шлунку і ситості може тривати до декількох годин, позбавляючи від згубних перекусів і зайвих калорій.

Вівсянка знижує тиск

В журналі American Journal of Clinical Nutrition оприлюднили результати тестів, згідно з якими ефективність вівсянки аналогічна лікам, що знижують рівень кров'яного тиску. Так що як мінімум гіпертонікам включити корисну кашу в щоденний раціон буде не зайвим.

Вівсянка налагоджує метаболізм

Як відомо, вівсянка багата клітковиною, причому як розчинною, так і нерозчинною. Перша форма покращує мікрофлору кишечника, а друга – налагоджує його перистальтику.

Читайте також: Що таке метаболізм і як його прискорити: рекомендації дієтолога

Вівсянка очищує від токсинів

Можна побачити, що вівсянка і живить організм, і допомагає йому позбутися від "сміття", – виводить токсини та прочищає артерії від надлишків жиру.

Вівсянка бореться з безсонням та поганим настроєм

Такі процеси відбуваються через те, що овес допомагає виробленню "гормону ситості": він не тільки контролює апетит, але і є антидепресантом. Більш того, вівсянка, приготована на вечерю, вирішить проблеми з поганим сном. Адже в ній також міститься вітамін B6, який стимулює мелатонін (гормон сну) і пригнічує серотонін, нестача якого веде до безсоння.

 

Вівсянка регулює рівень цукру і холестерину

Напевне, ви щоразу дивуєтесь, коли читаєте про корисність вівсянки. Адже це так. По-перше, у цієї культури низький глікемічний індекс, а по-друге, та сама розчинна клітковина позитивно впливає на рівень цукру у всіх, хто їсть вівсянку систематично, а не тільки для тих, хто страждає від діабету, і на додачу овес активно знижує холестерин.

 

Вівсянка захищає від вірусів та бактерій

А зараз це є чи не найважливіше. В осінню пору, коли люди починають "підхоплювати" різні віруси, чудовою "панацеєю" для імунітету стане вівсянка. Все той же бета-глюкан тренує природні захисні сили організму і його опірність інфекціям і вірусам.

Читайте також: Сирна дієта: як досягнути бажаного результату лише за три дні

 

Вівсянка знижує ризик розвитку онкології

Вчені з Голландії та Великобританії довели прямий зв'язок між споживанням їжі, збагаченої клітковиною, і зниженням ризику розвитку раку (10 грамів клітковини знижують ризик на 10%). А у вівсянці клітковини хоч відбавляй.

 

Вівсянка покращує пам’ять та концентрацію

Вівсянка справді допомагає швидше розвиватися мозку і центральній нервовій системі. Вона зміцнює нейрони, вуглеводи дають мозку енергію, а вітамін В1 активізує кровопостачання мозку, за рахунок чого поліпшуються пам'ять і концентрація.

 

Вівсянка є чудовим джерелом енергії

Чому з вівсянки краще починати день, а не їсти її в обід? Спортсмени знають це напевно: вівсянка – ідеальний енергетик, який містить всі вітаміни групи B, фосфор, кальцій, залізо, магній, мідь, калій, натрій і клітковину, що зберігаються в організмі протягом тривалого часу.

 

24tv.ua


19.09.2017 2675 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1264
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

960
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1220 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3631 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33832
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2790

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

325

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

714

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1644

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1028
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

584
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

471
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

850
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12156
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1457
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1233
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1320
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

502
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

206
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

283
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

329
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1220