Ексклюзив "Фіртки". Леся П’яста: "Сонячний голос" підніме Україну у світі


/data/blog/40079/0ed39e154f7962db0d36c046cd846ac0.jpg

Фото: Facebook

 

Леся П’яста – відома прикарпатка, яка 18 років тому покинула Україну і змогла знайти себе у Канаді. Нині вона – всесвітньовідома співачка, філософ і громадська діячка, - повертається в Україну. І повертається не з порожніми руками, а із цілим проектом, який виношувала багато років, і який вже почала реалізовувати на рідні землі для того. І все для того, щоб Україну побачили по-новому.

 

Отож, в інтерв’ю із кореспондентом «Фіртки» про Канаду, проект і просто про Україну очима української канадійки…

 

Пані Лесю, доброго дня. Ви тривалий час прожили за межами України. Чому вирішили повернутися і, як нам відомо, ви приїхали не з порожніми руками, а маєте намір презентувати щось досі невідоме Україні?

Я ще не переїхала в Україну, але маю намір це зробити. Проте не просто так. Просто так Україні нічого не потрібно. Україні потрібні знання, мережа, досвід, гроші, зв’язки. От, власне, і я хочу, усі мої зв’язки якось перенести в Україну і відкрити її для світу.

 

17 липня 2013 року ми зареєстрували в Україні новий фонд «Сонячний голос». Це щось на кшталт канадійського багатонаціонального форуму «Все про людину, все про землю». Тобто, позитивна хвиля навколо одного великого соціального зв’язку, де перехрещуються різні форми соціальної діяльності: від мистецтва до сільського господарства. Тобто, кожен має голос і кожен має ідею, як він хоче жити. А цю ідею, як він хоче жити, можна виявляти у різних формах.

 

Цей фонд створюється в Україні не заради якихось амбіцій, а ради того, щоб нарешті спрацювало. Щоб була чесна організація, яка зможе об’єднати людей без всяких додаткових емоцій. Нам потрібно створити джерело юридичної організації, з якою рахуватиметься світ.

 

Наш Фонд вже зареєстрований у Києві. Для чого – для того, щоб усе це було на рівні глобальному, державному. Це мало бути централізовано. Тепер ми в кожній області відкриваємо представництва. Ви запитаєте для чого? Для того, щоб створити ці центри по міжнародних соціальних конференціях, щоб народити формулу співпраці.

 

Я зауважила, що на Україні люди думаючі, дуже багато позитиву, ідей. Але вони ці ідеї не можуть втілити і захистити. Ось, власне, для цього і відкривається цей фонд. Щоб захистити авторські права, винести їх на світовий ринок, щоб поєднати людей у цю нову мистецьку агенцію «Сонячний голос», залучити до неї фонди, зареєструвати музику, котру в Україні не знають і вона не може пробитися на міжнародний рівень. Це буде реєстрація через мережу канадійську, під певного продюсера. Маємо створити команду, яка не змагається, а співпрацює, дійсно хоче логічно правильно будувати свою роботу.

 

Ми написали свою програму. Фонд має цікаву ідею – з України цей проект має піти в інші країни.

 

Тобто, ви створюєте агенцію, яка фактично допомагатиме талановитим українцям і головний лейтмотив роботи «Сонячного голосу» в Україні – це мистецтво?

Це мистецтво, котре об’єднує мрійників-філантропів. Навколо цього проекту об’єднано багато відомих світових продюсерів. Усе інше буде з часом. Зараз головне зробити правильну підготовку в державі, де немає сильного закону, оточити це правильними людьми, сформувати у кожній області правильну команду. Усюди я мусіла бути сама.

 

В яких країнах вже є «Соняний голос»?

Наші представники працюють у Бельгії, Канаді, Італії, Австрії, Японії і не тільки. Думаю, що для України це буде можливість чогось первинного, це підніме її у світі. Бо можна мати погані дороги, але бути першим по мудрості, мати бажання щось зробити. І у нас, в Україні, вони є.

 

Хто в Україні вже підтримав вас? З ким маєте намір співпрацювати у цьому напрямку?

Нас в Україні підтримує козацтво, молодіжні організації, спортсмени, люди, які мають нетрадиційні фонди. Уже вийшли на контакт із «Мандрами». Вони можуть об’єднати навколо себе мережу фолк-панку. Створюється також потужна мережа рок-агенції, котра об’єднає молодіжні гурти. Тут ми маємо вже «Ot Vinta», «Жнива», плануємо розмову із Святославом Вакарчуком, щоб він очолив цей напрямок. Однак, більш детально про це розповімо, коли буде все готово.

 

Наскільки ми розуміємо Івано-Франківськ також потрапляє у цю мережу? В яких інших містах вже відкриті відділення Фонду?

Так, 9 вересня в Івано-Франківську у Філармонії ми будемо презентувати свій проект «Сонячний голос». Буде дуже цікаве дійство. Ми зберемо спонсорів, що нас підтримують. Це буде нова програма, котру я підготувала спеціально для України.

 

Також на початку листопада у Буковелі пройде фестиваль-конференція. ЇЇ мета привернути філантропів до України, показати її красу, здивувати. Я сама тривалий час подорожувала Україною, вона мені дуже подобається. Дивилася на неї великими канадійськими очима. В Україні сьогодні дуже багато інновацій котрі незауважені ще. Так, проходять фестивалі, різні заходи, але вони не мають продовження. А потрібно робити так, як це робиться закордонном – кожен фестиваль має заключний концерт, його потрібно відправити у тур, щоб він заробив кошти. Його потрібно зв’язати світовою мережею музичної, фестивальної індустрії. І це сьогодні можна зробити. Все може бути донесено до людей, якщо Україна увійде у цю систему через фонд «Сонячний голос», де все буде захищено.

 

Знаєте, пророків у своїх містах не буває, вони народжуються в інших місцях. Але, щоб люди повірили – їм потрібно відкрити і  показати. У мене багато цікавого матеріалу.

 

Щодо інших міст, то ми вже відкрили представництва у семи областях України. Працюємо вже в Києві, Луцьку, Івано-Франківську, Донецьку, Рівному, Ужгороді, відкриваємо у Криму. На черзі ще чотири області.

 

Чому саме Філармонія?

В Івано-Франківській обласній філармонії відбувається дуже багато цікавих речей. Це перехрестя для багатьох талантів. Окрім того, директором Івано-Франківського відділення «Сонячного голосу» є Андрій Савка. Він найбільше пов'язаний із мистецькими одиницями, з якими ми можемо мати якісь контракти. А нам якраз потрібні серйозні, цікаві колективи, з якими можна працювати, і які чогось прагнуть.

 

Ви беретеся популяризувати Україну, практично створюєте ще один рівень чи то різновид її промоції. Україна нині ще цікава світові?

Я не беруся популяризувати, я це роблю відколи живу на цій планеті. А Україна завжди була на іншому рівні. Вона мала багато облич. Вона мала обличчя Кличка, мала обличчя Баюл, Ющенка… Вона мала різні обличчя, де вона була дуже велика, і де вона мала великі падіння. Як, в принципі, і ніші країни. І якщо ми дивитимемося на обличчя позитивні, то завжди бачитимемо щось нове.

 

Мистецьке обличчя в України завжди було позитивним, а от політика, якось так склалося, створювала свій, негативний образ держави...

Не завжди. У світі є багато українців, яких ви не знаєте, і які роблять багато для світу, і котрі підтримують своїм авторитетом поняття «українець». Це інтелігентні люди, які влилися у мережу міжнародного, багатонаціонального кола. Це бізнесмени, підприємці, меценати, які ще раз доказують, що українці чудовий, духовний народ.

 

Хто ж така Леся П’яста насправді?

Як всі нормальні люди, я, в першу чергу, людина. Я створила людський фонд. У нього я дуже багато вклала. У Канаді я інвестувала у нього все, що у мене було. Я багатьом нашим артистам допомогла. Заплатила навіть борги тих людей, котрі потім стали зірками. У своєму житті у мене було завдання робити добро, ділитися досвідом. Зараз я вернулася додому і, відкривючи таку велику агенцію, я хочу створити театр життя, театр майбутнього. Хочу залучити сюди своїх земляків.

 

Зараз реалії українського сьогодення диктують дещо інші тенденції. Ви вірите у те, що ваш проект відбудеться в Україні?

Знаєте, я приїхала щось привести. А візьмуть це ті, кому потрібно, підтримають ті, хто повірить, донесуть це ті, хто це буде любити, і служити воно буде тому, кому це потрібно.


 

Розмовляла Марія Лутчин


30.08.2013 1500 1
Коментарі (1)

Галина Гевко 2013.10.09, 08:47
В щасливу путь,у добрий час! Дуже тішуся такою ідеєю! Популяризуймо Україну! Вона божественна! Знаю, що це нелегко, я організувала в Італії культурну асоціацію "Magica pysanka"(Диво-писанка")і знайомлю світ з нашими чудо-традиціями, переважно власним коштом, якщо цікавить вас, то поділюся своїми святами, вони є на ютубі: Magica pysanka a Modena di Halyna Hevko e Khrystyna Hevko.Успіхів вам і нам!
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

1535
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2393
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3953 5
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4380
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

4030
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2683

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

271

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

557

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

1177

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

935
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

492
26.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

19445
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

713
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

6785
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

349
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1385 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5573
27.12.2024

Івано-Франківський драмтеатр підготував для своїх глядачів чергову прем'єру 86 театрального сезону — рок-мюзикл "Наталка Полтавка", показ якого відбудеться вже 29 грудня на Головній сцені о 14:00 та 18:00.  

670
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

295
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

509
21.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

715
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

730 1