фото: голос столиці
На Прикарпатті сьогодні гостро стоїть питання видобутку сланцевого газу. Депутати обласної ради не задоволені проектом угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська між державою Україна та компанією “Шеврон Юкрейн Б. В.” та товариством з обмеженою відповідальністю “Надра Олеська”.
Крім того, значна частина фахівців в області екології запевняють, що процес видобутку сланцевого газу значно погіршить стан навколишнього середовища.
Проте, Олександр Бондар, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти, доктор біологічних наук, радник Міністра екології переконує, що ніякого екологічного лиха не буде.
«Я маю цілий перелік можливих наслідків: забруднення води, вимирання худоби чи землетруси, тобто, що це буде екологічна катастрофа і біда для України. Ми провели біля шести аудитів і знайомилися з питанням сланцевого газу. Скажу вам офіційно, що всі поверхневі води лежать на глибині до 400 метрів, а видобування сланцевих газів починається з трьох кілометрів. Фрекінг на території України і вашої області прицінявся ще 40 років тому. Ніякої чорної води не буде», - пояснює Олександр Бондар.
За словами радника Міністра, не варто хвилюватися про хімічні речовини, які будуть використовуватися при гідророзривах, адже у цьому процесі застосовують майже 91 % води, 8,7 % пісок і 1 % реагентів, серед яких всі відомий калій хлор, згущувач для зубної пасти на інші речовини, які відомі науковцям.
Читайте також:
Сланцевий газ: енергетичний клондайк чи екологічна катастрофа для Прикарпаття
"Шеврон" має намір "захопити" 100% території деяких районів Прикарпаття