Що шукати: гроші чи Сенс?

 

Юнг казав, що є два різновиди пацієнтів. Перший – це ті, хто мають проблеми з соціальною адаптацією і реалізацією. Це люди зазвичай конформістські, наділені примітивними якостями і лікувати їх треба технічними засобами. Другий різновид – це ті, хто соціально реалізувався і зрозумів, що дарма. Що ані добре відмиті гроші, ані посада віцепрем’єра, ані Ламборджині, ані щаслива сім’я, ні батальйон коханок – не вирішують головної проблеми – відсутності сенсу. 

Саме для другого різновиду пацієнтів вигадані всі тонкощі психоаналізу. Їхні сни цікаво досліджувати, в їхніх архетипах варто копирсатися не тільки тому, що в них є гроші (часто на момент звернення до психіатра чи до вербовщика – вже немає), але і тому, що в них наявна індивідуальність. «Чесноти і таланти – індивідуальні якості і невластиві людині взагалі». 

І от я вправляюся у євангельському спорті – метаю бісер на дальність, прагну навіяти нові сни публіці, якій достатньо електрошоку. Мені, як літератору, вербовщику, психіатру-аматору категорично потрібні пацієнти другого роду. Більше того, вони потрібні нам всім! 

Чим серійний убивця відрізняється від терориста? Ви вже здогадалися: маніяк – це пацієнт першого роду, а терорист – другого. Здається, майже те саме, а екзистенція зовсім різна! Маніяк, якщо виловлять, здохне від галоперідолу, а терорист, якщо втече, може стати навіть Прем’єр-міністром Ізраїлю (якщо єврей) чи лауреатом Нобелівської премії миру (якщо араб). 
Чим український депутат відрізняється від американського конгресмена? Тим самим, чим галімий маніяк від просунутого терориста. Наш депутат – це барига в першому (чи максимум в другому) поколінні. Що від нього чекати, окрім барижних рефлексів? 
Основна проблема конгресмена – пересичення. Бо переїдав вже прадідусь його дідуся. Тому він часто шукає не грошей, а сенсу. Місії йому хочеться! Свого часу до лицарських орденів брали лише високу аристократію, не пускали простих. Бо аристократ, який віддавав своє майно ордену і пожертвував дисципліні своїм соціальним статусом, зробив це заради вищого сенсу. За гроші його вже не купиш. Натомість бідняк легко продасть те, за що напередодні віддавав життя. 
За нашими спостереженнями, основна вага партизанки в Іраці лежить не на місцевих мешканцях, а на прибульцях з багатих арабських країн. Це – переважно діти багатих родин, які відмовились від кар’єри і комфорту заради задоволення ставити фугаси на шляхах американських автоколон. І там, серед обгорілих тіл, всупереч розпоширеній думці, вони шукають сенс, а не гроші. 
Пацієнтами другого роду мають бути і ті, хто складають владу і ті, хто підривають владу і ті, хто це описують і ті, хто про це читають. Амінь.

 

Дмитро Корчинський


Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2865
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21016
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1947
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1329 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2343
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4026

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

654

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2120

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

800

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1390
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

97
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

448
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

982
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

107
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

730
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

726
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

667
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8181
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

767 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

862
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2143 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

804