Як розуміти стабільний попит на золото з ​​Азії

 

 

Все быстрее растет осознание факта беспрерывного накопления золота в Азии. Индусы уже давно являются крупнейшими покупателями золота и у них есть традиция дарить золото в благоприятное время. Такое золото в основном статистически классифицируется как ювелирные изделия и западники предполагают, что растущая цена на золото задушит этот источник спроса. А это говорит о непонимании ими индийского рынка сразу на нескольких уровнях.

 

Причина, по которой золото покупается в форме ювелирных изделий, заключается в очень низкой стоимости переработки. Это скорее надежное хранилище ценности, в чем и заключается суть проблемы для индусов. Более того, отношения Индии с бумажными деньгами никак нельзя назвать счастливыми. Представьте себе молодую пару, поженившуюся в середине 1960-х гг. Невеста, вероятно, получила в подарок пять-шесть унций золота в виде ювелирных украшений. Их цена, включая наценку ювелира в 1965 году, равнялась приблизительно 200 рупиям за унцию в чистом эквиваленте, тем самым мы получаем общую стоимость приданого в 1,200 рупий (обменный курс рупии к доллару США в 1965 году равнялся бы 4.76 рупий к $1). На каждый праздник Дивали, годовщину свадьбы и рождение ребенка любящий муж покупал бы еще золота, если мог себе это позволить. Часть металла перешла бы к их детям после того как те обзавелись собственными семьями.  

 

Сегодня золото стоит около 95,000 рупий. Как форма сбережений золото без труда побило все, что могло бы прийти в голову нашей индийской паре. Им сейчас за шестьдесят, и они с нетерпением ждут выхода на пенсию, что позволит им сосредоточиться на семье, детях и внуках. Сравните это с нашим более сложным миром, с нашими пенсиями с недостаточным финансированием, которых не хватит на то, чтобы на них реально жить. Многие из нас будут полагаться на государство с его минимальной пенсией, для выдачи которой оно обложит налогами наших детей. И западные ровесники нашей индийской пары столкнутся с тем, что на получаемые ими ежегодные пенсионные выплаты, если таковые у них будут в принципе,  можно будет купить все меньше и меньше товаров и услуг, по мере того как они становятся старше.

 

Поэтому не стоит пренебрежительно отбрасывать индийскую любовь к золоту, как простую традицию. Индусы в своих инвестиционных предпочтениях демонстрируют куда большую проницательность, чем большинство западных граждан. И не только индусы, - не будем забывать обо всей Юго-восточной Азии и китайцах, которые очень сильно отстали, так как им разрешили владеть золотом только восемь лет назад. По словам Альберта Чена (Albert Cheng) из Всемирного совета по золоту, китайцы за это короткое время уже обошли индусов как крупнейшие покупатели золота.

 

Индусы отличаются от китайцев лишь тем, что индийское правительство почитает своим гуру Кейнса, и поэтому ненавидит золото, считая свой народ отсталым. Китайское правительство напротив поощряет свое население покупать все больше и больше. Если объединить Китай, Индию и все остальные золотолюбивые страны Юго-Восточной Азии, то мы сегодня получим почти три млрд человек, которые точно знают, что золото – это гораздо лучшая долгосрочная форма сбережений, чем любые бумажные деньги.

 

Из всего этого можно сделать еще  один вывод - цена не имеет значения. Посмотрите, что произошло с тех пор как золото достигло максимума год назад: объемы продаж в Азии все время росли, тогда как западные фондовые менеджеры и СМИ продолжали спорить пойдет ли золото  вверх или вниз. Но азиаты инстинктивно знают, что на самом деле дешевеют бумажные деньги, а горький опыт говорит им, что они никогда не растут.

 

Алесдер Маклеод,

Goldenfront.ru

 


03.12.2012 Алесдер Маклеод 1696 0
Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

259
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1129
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2086 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

983
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2911
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1997

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

771

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

941

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1361

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1963
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26205 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

650
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

856
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2856
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1127
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

839
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1096
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1092
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

282
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4029
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

965
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1535