Нестримне розмноження опозицій. Дуже сумна констатація

 

Українська політика має дивовижну властивість. Все, що до неї потрапляє, перетворюється на фейк, на підробку, на клоунаду й на підставу.  

 

За останні двадцять років в полі укрсучполітики було дискредитовано безліч слів і понять. Починаючи від слова «демократія», яке вже від середини 90-их в Україні промовляється майже на московський кшталт як «дєрьмократія» і закінчуючи поняттям харизми, котре тепер наліплено і на тюремні параші і на джипи партійних бонзів і на біг-морди тих політичних гомунукулюсів, які позують на тлі солоденьких пейзажів, стадіонів і вишиванкових орнаментів.

 

Така ж доля спіткала й поняття «опозиції». Застосування маркеру опозиційності для позначення широкого переліку різноманітних персон та явищ українського політикуму привело до дивовижних результатів. Тепер, восени 2012 року, ми бачимо безліч опозицій та опозиціонерів. В опозиціонери записуються всі. Чиновники, які десятками років уособлювали в цій країні владу кажуть, що вони все свідоме життя, починаючи з піонерського дитинства і комсомольської юності, ненавиділи правлячу бюрократію. Функціонери, які кочували з партії в партію для того, щоби не випасти з владної номенклатури, тепер по саму кокарду у "глибокій" опозиції. Знані провладні сраколизи, колишні працівники правоохоронних структур і дресировані бізнесмени тепер ледь не гавкають в бік Банкової та ОДА.

 

Влади нібито не стало, вона розчинилась, самоліквідувалася. Навколо лише одна суцільна опозиція у всіх можливих іпостасях і аватарах. Щоправда, виникло кілька призначених зверху сумних «терпіл», яким сказали, що вони офіційно представлятимуть на Прикарпатті Партію регіонів і йтимуть мажоритарниками від цієї політичної сили (їм можна поспівчувати:)). Але цих, політично блідих наче шафова міль, добродіїв майже не чутно і не видно. Якщо хтось усерйоз сподівався, що ці «політ терпіли» виконуватимуть роль урн для плювків, то він помилився. Ніхто навіть плювати в них не хоче.

 

Опозиціонери, натомість, весь запас слини й більш пахучих речовин припасли для своїх колег – інших («неправильних») опозиціонерів. Всі й одночасно кинулися доводити, що саме вони найсправжнісінькі опозиціонери, а інші – «тушки», «свинячі голови», «підкуплені владою», «провокатори», «песики олігархів», «цуцики Банкової» тощо.

 

Відповідно, саме слово «опозиція» дискредитоване. Які б епітети до цього слова не ліпили – «об’єднана опозиція», «українська опозиція», «націоналістична опозиція», «справжня опозиція», «радикальна опозиція» - воно викликає тепер не стільки надії на зміни, скільки роздратування. Тому (для планової повної і безповоротної дискредитації) з’являється взагалі щось таке «гіперопозиційне», що не каже про себе опозиція. Це «щось» кричить про вила, розмахує вирваними із землі рослинами і безстрашно тусує з крокодилами. Але то не в нас. То десь. А в нас на Прикарпатті УСІ-В-ТОТАЛЬНІЙ-ОПОЗИЦІЇ.

 

Відповідно, електорат дезорієнтований. Прикарпатський виборець тільки-тільки знаходить свого «патріотичного» і «чесного» кандидата-опозиціонера у розкішній вишиванці з китицями, як на нього звалюється інформація про те, що цей кандидат «майбутня тушка», «крав, краде і буде красти», «продався», «колишній браток (рекетир, наперсточник, комуніст, комсомолець…)» і тому подібне.

 

Виборець чухає потилицю і наступного ранку знаходить собі нового опозиційного до злочинної влади кумира у ще більш розкішнішій "на всі груди" вишиванці зі здоровезними, немов ті церковні дзвони, жовто-блакитними китицями. Але того ж вечора дізнається, що й цей опозиціонер «злигався з януковичами», «неправильно голосував», «ходив до сауни з братками» і, взагалі, є «кумом племінника двоюрідного брата куми братової вуйка самого Табачника, а можливо й Ківалова». Виборець починає сумувати і думати: «А не пішли би ви всі з вашими виборами…»

 

Експертне середовище, яке намагається при наявній кількості даних вивчати тенденції й прогнозувати результати, констатує надзвичайну заплутаність і неоднозначність настроїв та сподівань виборців Прикарпаття. Вперше від часів здобуття Україною незалежності прогностична картинка «не вимальовується». Частина експертів впевнена, що врешті-решт спрацює відомий галицький «синдром партизанщини» і більшість виборців віддасть голоси націонал-радикалам. Це було б повторенням ситуації 2010 року, коли при наявності низки альтернатив електорат «поставив» на ВО «Свободу».

 

Аналітики які переконані у невмирущості «синдрому партизанщини» вважають, що відсутність на виборах свіжого домінуючого настрою поверне людей до «джерел політичного самоусвідомлення», де домінують націоналістичні тренди. Інші експерти, навпаки, очікують від прикарпатських виборців парадоксального вибору, котрий, мовляв, «здивує всіх». При цьому натякають на можливий феноменальний успіх «УДАРу».

 

Соціологія поки що нічого не підтверджує й не спростовує. Опитування, більшість з яких замовні, дають суперечливу картину електоральних настроїв. В сусідніх районах соціологи фіксують ледь не протилежні настроєві тенденції. Але всі сходяться на одному: значна частина електорату буде визначатися в останній тиждень (в останню ніч?) перед 28 жовтня. Й тоді ми, нарешті, зможемо визначити, який саме тип опозиційності наймодніший у цьому політичному сезоні.

 

Аналітична група «Фіртка-Магус»


Коментарі (6)

99 2012.10.11, 11:14
Китиці грубшають, люди дурнішають. Свято бикоти:))))
Ти 2012.10.12, 15:55
Заангажована аналітична група
Манолій 2012.10.12, 18:12
Текст якісний. Молодці.
НИК 2012.10.13, 20:23
І СВОБОДА БУДЕ МАТИ БІЛЬШЕ ЯК У 2010. І ДРУГИМИ БУДЕ УДАР, А НЕ АПАЗИЦІЯ ДІМИ.
НИК 2012.10.15, 21:54
НИНІ ДАЛИ ОПИТИ ПО МІСТІ - ТАМ УДАР НА 1-МІСЦИ, А РЕШТА ЯК Я ВІДЧУВАВ. АЛЕ СЕ МІСТО І ТУТ БОКСЕРИ ГРУБШІ. ТОМУ ПО ОБЛАСТИ ТАК Й БУДЕ, ШО СВОБОДА БУДЕ ПЕРША І ПРоЙДЕ У ВРУ!
ОУН 2012.10.16, 12:18
Шановні магуси та кімаки!Поясніть нам який тип опозиційності в Миколи Круця.Він тушка чи не тушка.Із статті розміщеної про нього на Фіртці випливає що Круць розвідник УПА засланий супербандерівцем Шкутяком у фракцію Рибакова.Набої подає член партії Балоги внук командира УПА Різуна Паша Андрусяк!
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

400
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

672
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1192
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2529
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1374
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2030 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

706

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

765

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1668

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1653
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

358
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

466
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18373
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7491
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3666
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1054
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10786
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

303
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

300
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

493
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

456
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

692