Мешканці Карпатського регіону активно виступають проти будівництва гідроелектростанцій на їхній території.
Наприкінці грудня 2011 року народний депутат Леся Оробець заявила, що у руслі ріки Чорний Черемош біля села Дземброня на Івано-Франківщині нелегально зводять гідроелектростанцію. За інформацією депутата, ні Івано-Франківська обласна, ні Верховинська районна ради жодних рішень щодо надання дозволів, необхідних для початку будівельних робіт, не давали.
Офіційної інформації про будівництво гідроелектростанції Івано-Франківська обласна рада не має. Про це тоді ж кореспонденту «Фіртки» повідомив голова облради Олександр Сич.
Проте тепер місцеві жителі б’ють на сполох. І деякі ріки, зокрема р.Бистрець, місцевим жителям вже вдалось відстояти. Активну участь взяв навіть франківський гурт «Перкалаба».
Для боротьби з ГЕС в Карпатах активісти створили навіть ініціативну групу в одній із соціальних мереж. «Є шанс врятувати річку в с.Бистрець. У неділю в 13.00 відбудуться громадські слухання щодо будівництва міні ГЕС. Хто зможе приїзджайте. До Бистрецької сільської ради належить село Дземброня і село Бистрець. Не даймо спаскудити Бистрецьку річечку» - йдеться у повідомленні групи громадської ініціативи "Врятувати Черемош".
«Я проти побудови ГЕС на Черемоші, Дземброні та Бистреці, бо це унеможливлює туристичні сплави по цих річах, це шкодить екології, рибам, деревам так далі. Це просто знищує річку, як природній обєкт. Як казав один дядько: «Не хочу показувати своїм онукам канаву і казати, що колись тут була річка. Але ми її «профукали» - пояснює кореспонденту «Фіртки» Олександр Рибаков, учасник громадської ініціативи "Врятувати Черемош".
«Наслідки випливають з причин, - продовжує Олександр Рибаков. – Влада ніяк не реагує. Наскільки я розумію окремі чиновники і депутати отримали хабарі і було прийнято низку рішень, дозволів і так далі, які до певної міри зробили будівництво юридично обгрунтованим. В деякіх селах люди не дали дозволу на будівництво і вироблення подальших документів припинилось чи призупинилось. Цікаво, що у відповідях різних інстанцій йдеться про наявність певних документів (дозволів) на будівництво другорядних за своєю шкодою і масштабом обєктів (на притоках Черемоша). Натомість, інформація про плани будівництва великих обєктів на власне Чорному Черемоші у відповідях державних органів відсутня. Натомість є інформація з неофіційних джерел про побудову низки ГЕС різного виду - акумулюючих і деривативних - в різних частинах Чорного Черемошу».
Крім цього, не байдужі люди закидають листами Івано-Франківську облдержадміністрацію, Міністерство екології та інші відомчі установи.