Наприкінці 2010 року законодавці доповнили Кримінальний кодекс України статтею, якою гральний бізнес у державі визнано поза законом, а за порушення законодавства передбачили жорсткі види покарання. Законослухняних підприємців таке нововведення спонукало згорнути діяльність у даній сфері, інші спробували піти у своєрідне «підпілля», але після викриття їхньої незаконної діяльності змушені були постати перед судом і сплатити значні штрафи.
Натомість тепер правоохоронці фіксують випадки, коли окремі підприємці намагаються здійснювати надання послуг у сфері грального бізнесу в нелегальних умовах. Приміром, цього тижня в Івано-Франківській області працівники підрозділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю виявили і припинили підпільну діяльність двох залів, в яких працювали ігрові автомати. У кожному разі оперативникам довелося виявляти дива винахідливості, щоби потрапити всередину цих приміщень і безпосередньо переконатися у тому, що там дійсно надаються незаконні послуги. Як з’ясовано, у приміщення з ігровими автоматами, виявлене в райцентрі Коломиї, могли зайти лише ті клієнти, яких адміністратори знали в обличчя. Вхідні двері були обладнані камерою відеоспостереження, тож потрапити туди сторонньому виглядало проблемою. Утім, міліціонери знайшлися, як викрити протиправну діяльність грального «клубу». У результаті заходів було задокументовано факти надання послуг громадянам на 15 ігрових автоматах та ігровій рулетці. Усе це гральне устаткування вилучено, крім того, з залу вилучено понад 5 тисяч гривень, які в той день були в касі підпільного грального закладу.
Тим часом у приміщення з ігровими автоматами в райцентрі Косові можна було потрапити, витримавши певні правила конспірації. «Адміністратор» грального залу був здивований несподіваною появою працівників міліції. З приміщення вилучено 7 ігрових автоматів.
За фактами виявлених порушень законодавства про заборону грального бізнесу проводиться дослідча перевірка і вирішується питання про притягнення господарів цих гральних автоматів до кримінальної відповідальності за ознаками злочину, передбаченого ч.1 статті 203-2 (зайняття гральним бізнесом). Порушення законодавства може вилитися підприємцям штрафними санкціями розміром від 10 до 50 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.