Малятам про звіряток

 

 

Українська корупція суттєво відрізняється від російської. Українська корупція – це коли беруть хабар, щоб не посадити. Російська – це коли саджають, щоб одержати хабар. Українська корупція психологічно ближча до крадіжки. Російська – до пограбунку. Українці згоджуються з корупцією, росіян до неї змушують. Українська корупція гуманізує стосунки держави і громадянина. Російська ґвалтує громадянина.

 

Сенс української політики в тому, що в нас борються два типи корупції. Ми побережемося ілюструвати це подіями на Печерську, порівнювати дачну архітектуру Безрадичів з Межигір‘ям. Візьмемо для прикладу Одесу, її завжди хто-небудь бере, де на останніх місцевих виборах промосковські росіяни заступили при владі проукраїнських євреїв.

 

Вони виключили українську мову з діловодства і впровадили московський стиль корупції у приморській зоні. Одеські українці не спромоглися піднятися на захист мови, проте одеський бізнес піднявся проти московського стилю корупції і за порадою класика «к штыку приравнял перо» - написав заяву до прокуратури. Відомий одеський бізнесмен і депутат міськради (від Партії Регіонів) знайшов можливість заручитися підтримкою центрального апарату МВС (поставленого Партією Регіонів) проти керівництва одеського виконкому, який суцільно складається з членів Партії Регіонів. Кілька місяців оперативної «розробки» увінчалися арештом заступника (і найближчої довіреної особи) міського голови. Також арештували начальника одного з комунальних підприємств й затримали депутата регіонала.

 

Зрозуміло, одеські арешти є результатом боротьби угруповань у владній верхівці, але також і двох стилів корупції. І ось в Одеській міськраді збирається фракція Партії Регіонів аби виключити зі своїх рядів бунтівного депутата-антикорупціонера, який явно злоумишляє проти мера – члена політради Партії Регіонів. Виключайте мене разом з президентом – каже депутат, адже це він проголосив курс на боротьбу із корупцією. Тоді ми виключимо тебе за твоїх три (хоча і погашені) судимості, - каже фракція. Знову ж таки, разом із президентом – заперечує депутат, адже в нього теж є погашені судимості. І він залишився у фракції, бо Одеса, хто б там що не казав, українське місто, а Янукович – український президент. Він більший християнин, ніж Христос, який казав, що права рука не має знати, що робить ліва. В кожного нашого президента права рука воює з лівою. І ця війна, яка дуже помітна на місцях, незабаром стане вповні явною й на Печерську.

 

Судді апеляційного суду дали 4 млн. за зміну запобіжного заходу для віцемера. Тому він забув запросити на розгляд справи слідчого й прокурора.

 

В момент, коли суддя виносив рішення, мер Одеси Костусєв давав прес-конференцію, йoму повідомили телефоном й він оголосив радісну новину пресі. Це одразу потрапило в iнтернет, керівництво генпрокуратури обурилося й видерло з рук судді недодруковану постанову про зміну запобіжного заходу.

 

 В результаті віцемер продовжує сидіти, в судді намагаються відібрати гроші. Одеса сподівається повернутися до українського корупційного стилю.

 

Втім, за всіма цими перипетіями варто спостерігати лише краєм ока. Незалежно від стану влади і суспільства, спосіб, яким держава взаємодіє з нами – репресії. Спосіб, в який ми взаємодіємо з державою – корупція. Це варто запам‘ятати й не очікувати додаткових бонусів від «князя світу цього».

 

У своїх політичних розумуваннях ми занадто зосереджені на інститутах влади. Це вірно лише частково. Справді, від складу парламенту чи особистості президента залежить доля і добробут суспільства. Але дедалі менше. Скажімо, наше життя в немаленькій мірі залежить від якості функціонування комунальних служб. Проте, не варто сподіватися будь-якій політичній групі суттєво вплинути на стан суспільної моралі через захоплення посади голови управління пасажирського транспорту.

 

Для прикладу, глибоко симпатична автору партія «Свобода» має велике представництво в  радах трьох областей, відповідно змогла просунути у виконкоми власних чиновників. Що змінилося в цих областях? Що змінилося в цих виконкомах? І не могло змінитися! Не тому, що «Свобода» слабка, а від того, що така природа речей. Змінитися може тільки стиль корупції.

 

Наприкінці існування римської імперії все ще продовжували функціонувати старовинні республіканські інститути. Завдяки їм все ще зберігалася достойна якість водопостачання, продовжували втішати мешканців принади римської каналізації. Але від сенату вже жодним чином не залежала доля світу. Вже неважливі були наміри імператора Ромула Августула, натомість всі з тривогою прислухалися до кострубатої латини якого-небудь Одоакра в дунайських болотах. А що з нами зробить банда Герулів?

 

Вожді варварських племен користувалися римськими суспільними формами та тішили своє марнолюбство республіканськими посадами. Але форми й посади виконували службову, технічну функцію при племінних розкладах.

 

Наступна доба була часом Королів, а не консулів замків, а не вілл.

 

Читачу, те, що ти вмієш читати, не робить тебе римлянином. Ти варвар. Не май ілюзій щодо власних здібностей у будівництві. Вдосконалюйся у руйнуванні. Не зважай на сенат. Бійся лонгобардів.

 

Дмитро Корчинський,

Братство


Коментарі (3)

Ььь 2011.10.04, 17:33
Текст СУПЕР!!!
мехман 2011.10.12, 22:40
словоблудство та дурня несусвітня
Cпокій 2011.10.12, 23:21
Кацмане, тобі не сподобалось? То є найкраща рецензія!
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2251
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4672
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1191
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1346
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1757
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2773 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

215

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

378

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1263

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1373
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1890
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26937 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1085
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

350
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8005
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3357
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1612
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1262
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

516 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

704
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

759
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4753