Житель Івано-Франківська вирощує ківі у себе в саду (ФОТО)

Третій рік поспіль Дмитро Семенів збирає в Івано-Франківську урожай ківі. Вирощувати тропічні рослини біля свого дому – його захоплення.

Про це чоловік розповів кореспондентці Суспільного, як культивує такі фрукти на Прикарпатті, передає Фіртка.

Ківі — новозеландський фрукт із родини актинідієвих, розповідає чоловік. Каже, саму актинідію винайшли понад 100 років тому і вона є дводомною, тобто для її успішного запилення потрібно мати дві рослини: жіночу та чоловічу. А от вже ківі селекціонували у повоєнні роки у Новій Зеландії. Дмитро вирощує однодомні сорти ківі.

"Є така пташка пухнаста, вона дуже схожа до цих плодів. І дали їй назву у Новій Зеландії — ківі", — розповідає про походження назви рослини Дмитро Семенів.

До цього чоловік займався переважно виноградарством, але через потепління клімату, каже, виноград доводиться все частіше обробляти від грибків.

"Спочатку три рази обробляли, тепер вже треба разів вісім обробляти. І що далі, то ця ситуація погіршується. Мене просто зацікавило, які ж іще рослини можна вирощувати, щоби вони були дійсно екологічно чисті, без всіляких обробок. Після винограду я теж почав вирощувати лохину, жимолость, тепер хеномелес, інжир навіть росте у відкритому ґрунті ", — каже чоловік.

Ківі у саду іванофранківця виросли внаслідок експерименту. Садівник купив на ринку фрукт і висадив із нього насінини. А вже потім прищепив до них сортові рослини.

"Ось цей — крупніший, це є сорт Валентайн, виведений в Ужгороді Генріхом Стратоном, а ось дрібніший – це сорт Дженні, виведений у Голландії. Вони за смаком – однакові. Єдине, що менший, можливо, цікавіше трошки їсти: його надкусив, потиснув – і воно вискочило, шкірка залишилася у руках. А більший треба розрізати", – розповідає Дмитро Семенів.

У догляді за ківі головне — вберегти рослину від зимових морозів і перших весняних приморозків, а також — котів.

"Для котів це, напевне, мов якась наркотична речовина, як валеріанка, вони кусають, нюхають. Треба захистити ківі на відстані метра, дальше коти вже не лізуть", – каже франківець.

Котів приваблюють не стільки самі фрукти, як деревина та листя рослини.

Достигають фрукти у кінці вересня, а при температурі 4-5° тепла їх можна зберігати пів року. Як розповідає Дмитро Семенів, якщо зірвати плоди трохи завчасно, то у теплому місці вони зм'якнуть і будуть смачні. Також чоловік додає, що за три роки не бачив жодного гнилого ківі, на відміну від яблук.

"Поки що ківі вважають екзотичним, але з часом, я думаю, що вини так, як виноград. Спочатку, знаєте, крупні сорти у нас були екзотичними і поступово уже є в багатьох", — каже Дмитро Семенів.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Експерти прогнозують здешевлення овочів до кінця літа на 10%

Франківська дієтологиня назвала продукти, які варто їсти регулярно (ВІДЕО)

Консервація, заморозка чи сушіння: як найкраще запасати овочі та фрукти на зиму


04.09.2021 1995
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

187
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

477
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1590
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2852
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2397
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2381

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

350

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

534

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1383

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1468
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

493
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

358
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

741
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

83
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

241
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26836
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

704
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

256
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

261
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

582
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

735
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

786