Зеленський: "Чим більше нашої єдності, тим швидше завершимо російську агресію надійним та справедливим миром"

Кримська платформа міцна, бо додає їй енергію демократичний світ.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський під час участі в другому парламентському саміті Кримської платформи, передає Фіртка.

Зі слів глави держави, це те чим ми докорінно відрізняємося від росії. Її розрахунок завжди не на людей, не на єднання, а на підкуп і насильство.

Ми ж робимо інакше. Обʼєднуємо світ, людей, віримо в здатність кожної людини піднятися вище не над сусідом, а обставинами, якими б страшними та безнадійними вони не здавалися.

"В людському характері шукати та знаходити способи захищати життя. Та чим більше нашої єдності, тим швидше ми завершимо російську агресію надійним та справедливим миром. Ми рухаємося до реалізації нашої мети більш активно, ніж будь-коли. Протягом вже майже десяти років спочатку гібридної, а потім повномасштабної агресії росії. І саме в чорноморському регіоні саме по ситуації навколо Криму найкраще видно, як наша тактика спрацьовує", - каже Зеленський.

Як зазначив Президент України, для багатьох у світі Крим був аргументом, що повна деокупація нашої території нібито недосяжна. російський контроль над Чорним морем та наявність флоту окупанта створювали ілюзію, що домінування росії в Чорному морі нібито нездоланне.

На додачу до цього внаслідок свідомого заселення Криму сотнями тисяч громадян росії й масштабних репресій окупанта проти всіх форм свободи й опору. Могло виникнути враження, нібито Крим упокорений. Зараз ілюзії тануть.

"Нагадую наші результати. російський військовий флот більше не здатний оперувати у західній частині Чорного моря та поступово тікає з Криму. Це історичне досягнення.

Нещодавно російський керівник був змушений заявити про створення нової бази Чорноморського флоту, вірніше для його залишків на окупованій території Грузії.

Для російських терористів тепер немає жодної безпекової бази та жодного цілком надійного логістичного маршруту в Криму та на окупованих частинах чорноморського та Азовського узбережжя.

Станом на зараз ми ще не досягли повного вогневого контролю над Кримом та прилеглими водами. Але це буде. Це питання часу", - резюмував Володимир Зеленський.

Як наголосив Президент, фіксується, що проукраїнські настрої в Криму стають все більш відкритими навіть попри те, що росія все ще контролює цю землю.  Так само як і в інших окупованих територіях України.

Люди в Криму усвідомлюють, що росія звідти піде. Та чекають на Україну. Слабкість росії стає гучнішою за страх окупованих людей. І ми чітко бачимо, що в Криму у нас є багато союзників.

"Україна змогла повернути Чорному морю роль безпекової артерії від якої залежить глобальна продовольча стабільність. Без нашого аграрного експорту цінова криза на ринку продовольства та соціальних хаосах стають загрозою для десятків різних націй на просторі від західного узбережжя Африки до Індонезії.

Це «наріжний камінь», коли зникає український експорт продовольства. Руйнується весь продовольчий ринок.

Ми маємо дбати всі разом, щоб у світі не вибухали нові кризи, зокрема продовольчі, енергетичні чи імміграційні. Щоб наявні протистояння не ширилися тими чи іншими регіонами", - зазначив Президент України.

Водночас Президент повідомив, що зараз у цьому саміті Кримської платформи, як і завжди беруть участь представники й представниці кримськотатарського народу.

"Закликаю почути біль цих людей. Народу, який вже кілька разів намагалися позбавити дому. Який пройшов через депортацію, здійснену москвою. Який вже майже 10 років перебуває в полоні окупантів.

Спроби росії контролювати Крим - це історія не тільки про землю, не тільки про військовий плацдарм, який був потрібен москві в Чорному морі, щоб стабілізувати сусідній регіон. Це історія про людей, які мають бути врятовані від усіх репресій.

Це історія про політ вʼязнів, які мають бути звільнені з російських тюрм. Жінки, чоловіки, молоді та старшого віку - це історія про сімʼї, які заслуговують на захист.

Історія про культуру, яка має право на свій власний дім, вільний від загарбників, як і будь-яка інша людська культура. Наша мета - це повна деокупація нашої землі. Повна включно з Кримом", - підкреслив Зеленський.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зеленський запропонує Раді прирівняти корупцію до держзради

Життя варто захищати безкомпромісно: Володимир Зеленський виступив у засіданні Ради Безпеки ООН


Коментарі ()

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

276
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1446
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1532
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1527
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5455
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7998 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

792

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1502

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2251

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2277
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

397
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2398
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3814
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2289
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3303
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1088
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

889
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

436
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

678
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

912 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

622
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2101 6