Заміна вікон у багатоквартирних будинках Івано-Франківська: хто може подати заяву

В Івано-Франківську в багатоквартирних будинках старі вікна у під'їздах мінятимуть на нові, які зберігатимуть тепло.

Хто може подати заявку на заміну вікон та за яких умов під час брифінгу 17 березня розповів заступник мера та директор департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак, пише Фіртка.

Так, 25 лютого, на сесії Івано-Франківської міської ради прийняли положення про реалізацію заходів енергозаощадження — заміни вікон на сходових клітках багатоквартирних будинків громади, де проживають особи з-поміж захисників і захисниць України, члени сімей загиблих, померлих та зниклих безвісти.

"Відповідно багато мешканців, почувши, що є така програма, дуже активно почали цікавитися, звертатися, щоб ці роботи виконали в їхньому будинку, не заглиблюючись у суть. Тому дуже важливе питання, де буде відбуватися заміна вікон.

Заміну проводитимуть не у всіх житлових будинках нашого міста, а виключно у тих, де проживають певні категорії осіб. І не у всьому будинку, а тільки в під'їзді, де проживає така категорія людей.

Перша — це учасники бойових дій з-поміж захисників і захисниць. Друга — члени сімей загиблих або померлих та зниклих безвісти захисників і захисниць. Третя, це є особи з інвалідністю внаслідок війни з-поміж захисників і захисниць.

І четверта — особи, які отримали поранення, контузію або каліцтво та брали чи беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України", — вказує Михайло Смушак.

Як наголошують, замінюватимуть вікна виключно в під'їздах будинків, де проживають ці чотири категорії.

"Щоби розпочався процес із заміни, необхідно подати певний пакет документів. Його можна подавати в будь-який із ЦНАПів на території Івано-Франківська або в наших приміських селах.

У пакет документів входить заява встановленого зразка. Друге — це копія документа, що підтверджує статус особи, яка має право на заміну вікон з тих чотирьох категорій осіб.

Третій та дуже важливий документ — це протокол від мешканців під'їзду про те, що вони хочуть, щоб в їхньому будинку замінили вікна.

У протоколі має бути зазначено 75% згоди по під'їзду. Але 75% згоди не від кількості мешканців, які проживають у під'їзді, а від площі квартир, які є. Цей протокол додається до положення, його теж дають мешканці або ініціатори в ЦНАПі.

Тому дуже важливо зазначати прізвище, ім'я та по-батькові й вказувати площу всіх квартир. Також дуже важливо, щоб в протоколі мешканці самі визначили уповноважену особу, з якою ми надалі будемо контактувати. Вона буде уповноважена наданням у ЦНАПі всіх документів і вже прийняттям робіт, які будуть виконані.

Ми також беремо до уваги опис актуального стану вікон з фотофіксацією. Це є важливо через те, що є будинки, де вже вікна замінені, і там ми замінювати вікна не будемо повторно", — каже посадовець.

Якщо будинок є пам'яткою архітектурної спадщини, то необхідне погодження Відділу охорони культурної спадщини Івано-Франківської міської ради.

"У пам'ятках архітектури не можна змінювати вікна на металопластикові, і, відповідно, там необхідно буде по-іншому планувати ці заміни.

Ми розуміємо, що, на жаль, дуже багато є сьогодні й родин загиблих, і учасників бойових дій. Кількість таких під'їздів, де проживають такі категорії осіб, насправді, є дуже велика.

Об'єктивно за рік часу ми не зробимо і не поміняємо вікна у всіх під'їздах. Тому ми визначили пріоритетність.

Перша черга і головний пріоритет, які в нас визначено, це є наявність у під'їзді членів сімей померлих та зниклих базвісти захисників і захисниць України. У другу чергу це буде, відповідно, наявність у під'їзді особи з інвалідністю внаслідок війни.

Важливою є також черговість подання заявки. Хто швидше подає заяву, той, відповідно, швидше отримає цю можливість. Якщо відтягувати, чекати довший період часу, то, можливо, що цим особам ми будемо замінювати вікна навіть наступного року або наприкінці поточного.

Тому прохання — не зволікати та швидко подавати документи. Щомісяця працюватиме відповідна комісія, будемо подавати ті чи інші об'єкти в роботу.

Хочеться так само зазначити, що 100% фінансування здійснюватиметься за кошти міського бюджету. Тобто не буде співфінансування з боку мешканців. Це, власне, як подяка захисникам, родинам загиблим, тих, що зникли безвісти", — розповідає Михайло Смушак.

Наразі подали 24 заявки.

"Ми плануємо у цю п'ятницю провести першу комісію. З наступного тижня будемо мати вже затверджений перелік.

Ці 24 зявники — вони перші потраплять на виконання програми. Плануємо цього року охопити приблизно 50 під'їздів. Тобто, я думаю, що ми могли би це зробити, зважаючи на фінансовий ресурс", — каже посадовець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


18.03.2025 1101
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

825
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1722
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2005 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7386
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15139 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1986

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

168

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

930

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1000

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1790
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

180
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

570
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

806
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3060
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

813
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1871
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

907
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35050 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

393
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

542
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

870
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

774