Законопроєкт про множинне громадянство: прикарпатцям пояснили, що може змінитись

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.
Закон має на меті допомогти забезпечити умови для повернення громадян, які вимушено покинули Україну через війну.
Про те, чим може бути небезпечне введення множинного громадянства під час етеру "Європейського вектора" від ТРК "ВЕЖА" розповіла народна депутатка з Івано-Франківщини Оксана Савчук, пише Фіртка
"Це ініціатива Президента, яку я вважаю помилковою, а саме приймати будь-які рішення стосовно громадянства зараз. У нас є проблема з виїздом українців за кордон. Але це не стосується паспорта чи множинного громадянства.
Якщо українці вже взяли документи іншої країни, облаштують там свій побут, то, якщо дати їм ще один паспорт — це не буде означати нічого.
Але це буде образа для тієї людини, яка пробула весь час тут", — вказує політикиня.
За словами посадовиці, з подібною проблемою стикаються й інші країни.
"Зі вступом в ЄС, подібні проблеми має ряд країн: поляки, чехи. Тим більше, що цей законопроєкт про множинне громадянство був прийнятий в першому читанні, він є антиконституційним.
До прикладу, якщо іноземні громадяни, які етнічно є українцями, але народилися в іншій країні, відчувають себе українцями та вирішать заповнити заявку про громадянство в Україні, то в нашій країні від цього нічого не зміниться. А от умовно інший громадянин, який в окопах захищає цю землю, буде рівний у правах із ними.
Тому такі рішення приймаються вже після завершення війни, воєнного стану", — каже Оксана Савчук.
За словами депутатки, вона подала правки до цього законопроєкту, але їх ще не розглядав комітет.
Після закінчення війни, як вказує посадовиця, щодо цього та інших питань можна провести референдум, щоб запитати думку в громадян.
"Завжди є підводні камені. Зокрема, люди, що матимуть великий іноземний капітал і паралельно володітимуть нашим громадянством, зможуть напряму скуповувати землі.
Вони таким чином можуть мати доступ до наших надр — уже внесли зміни до кодексу про надра, де чітко прописано, що тому, хто досліджує їх, не обов'язково бути українською компанією. Це означатиме, що ми втрачаємо право на свої природні копалини", — зазначає Оксана Савчук.


31.01.2025 1272
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2392
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1522 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3613
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5380
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1650
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2028

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

100

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

155

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

395

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

855
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

441
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

749
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2438 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

448
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

843
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4895
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

711
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

607
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

544
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

377
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

698
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

859 2