З початку року у пожежах загинули 36 людей: прикарпатцям нагадують про дотримання правил безпеки

фото: ДСНС Франківщини

рятувальники виконують роз'яснювальну роботу, щоб підвищити рівень обізнаності серед громадян


Від початку року на Івано-Франківщині у пожежах загинули 36 осіб. В основному це люди старшого віку, які не змогли покинути місце займання чи ті, хто допустили необережність під час паління — 16 випадків.

У зв'язку зі збільшенням кількості загиблих під час пожеж прикарпатські рятувальники постійно проводять роз'яснювальні рейди щодо правил безпеки поводження з вогнем у час настання холодів.

Про те, як надзвичайники проводять роз'яснювальну роботу та основні правила пожежної безпеки взимку, Фіртці розповіла речниця головного управління ДСНС в області Христина Перцович.

Так, від початку року рятувальники провели вже 750 таких рейдів.

До роз'яснювальної роботи, окрім рятувальників, залучають працівників газових та електрогосподарств, соціального захисту, поліцію, представників органів місцевого самоврядування.

"Представники профілактичних груп оглядають стан протипожежного захисту осель і в разі виявлення якихось порушень чи несправностей, вони одразу їх виправляють на місці або ж записують та повідомляють про це відповідні служби.

Тобто людина може розраховувати, що та чи інша служба допоможе у розв'язуванні проблеми", — зазначає Христина Перцович.

За словами речниці ДСНС, відпрацювання населеного пункту — це подворовий обхід помешкань.

В основному обирають помешкання соціально незахищених верств населення, людей старшого віку, але якщо відпрацювання стосується населеного пункту, то рятувальники намагаються поспілкуватися майже зі всіма жителями села.

Крім цього, надзвичайники роз'яснюють правила пожежної безпеки під час обходу таких помешкань безпосередньо одразу на місці.

"Рятувальники наголошують на правильній експлуатації газового та пічного опалення, правильному поводженні з електроприладами, пояснюють скільки виникло пожеж та що саме стає їх причиною", — каже речниця ДСНС.

Згідно зі статистикою, в основному причиною виникнення займань є порушення правил пожежної безпеки в побуті, тобто неправильне встановлення обігрівальних приладів, некоректне влаштування печей та недотримання правил під час користування ними. 

"Є багато проблем з електрогосподарствами, тому рятувальники роз'яснюють як потрібно діяти в тій чи іншій ситуації.

До прикладу, з настанням холодів люди починають активно утеплювати своє житло різними обігрівачами чи пічним опаленням.

Дуже часто люди використовують несправні, несертифіковані чи саморобні електрообігрівачі. Цього категорично не можна робити", — наголошує Христина Перцович.

Також людям пояснюють, що обігрівач повинен перебувати на безпечній відстані від легкозаймистих матеріалів. Тому ні в якому разі не можна сушити на ньому одяг.

Рятувальники попереджають не допускати дітей до користування будь-якими електроприладами та ніколи не залишати їх самих в приміщенні, де топиться піч чи ввімкнений електроприлад.

"Що стосується печей, то ми завжди наголошуємо під час опрацювання населених пунктів про те, що потрібно чистити димар, дивитися, щоб були протипожежні розділки, слідкувати, щоби не було ніяких тріщин чи дірочок в димарі.

Дуже часто, коли рятувальники приходять до людей старшого віку, у них на печі сушиться одяг, біля нього складені для печі дрова й тоді надзвичайники починають пояснювати чому неправильно так робити, скільки саме людей гине через пожежі.

Люди витягують з печей горючі матеріали, той же попіл виносять та висипають поблизу будинків", — розповідає Христина Перцович.

За словами речниці, такі роз'яснення, подворові обходи дають свої позитивні результати. Крім цього, у надзвичайників є потужна інформаційна кампанія.

"Кожного дня ми розповідаємо, коментуємо, просимо, звертаємось до громадян, нагадуємо, що робити не можна.

Основною причиною виникнення пожеж та загибелі людей на них є саме людський фактор.

Тобто це недотримання правил пожежної безпеки під час куріння, під час встановлення та експлуатації електроприладів — елементарні порушення правил безпеки з настанням холодів", — вказує Христина Перцович.

фото: ДСНС Франківщини

пожежа в Івано-Франківську на вулиці Набережна через необережне паління


Рятувальники нагадують, що в разі виникнення пожежі, потрібно негайно телефонувати за номером "101".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Герої без зброї в руках: як працюють прикарпатські рятувальники під час повномасштабної війни (ФОТО)

Загинули батько й син: в Івано-Франківську горіла квартира (ФОТО/ВІДЕО)

Начальник ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький йде у відставку


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2172
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1453
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3564
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5322
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1608
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1974

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

92

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

378

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

812

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1588
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

378
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

709
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2407 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

373
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

803
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4855
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

673
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

526
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

462
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

343
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

662
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

825 2