Вже третій клас безпеки відкрили в Івано-Франківську

Цього разу приміщення для тематичних уроків відкрили в укритті ліцею імені Пулюя.
Про це повідомила пресслужба міського голови, передає Фіртка.
У новому класі безпеки дітей навчатимуть поводитись з вибухонебезпечними предметами, надавати першу домедичну допомогу та розповідатимуть про правила дорожнього руху.
І якщо раніше у школах старшокласники вже проходили медико-санітарну підготовку і військовий вишкіл – то зараз у цьому класі основам безпеки вчитимуть навіть першачків.  
«Предмети, пов’язані з безпекою є в навчальному плані, є і ОБЖ, є і медико-санітарна підготовка, і на уроках «Захисту України» зараз це питання вивчається. Але до цього треба долучати, напевно, всі категорії школярів.
Якраз завдання цього класу – створити можливості для того, щоби проводити такі заняття з учнями різного віку.
Можуть проводити і фахівці, можуть проводити і наставники, тому що практично всі вчителі проходили спеціальну підготовку, мають відповідні сертифікати, тобто певний рівень знань є, можна передавати дітям, навчити багато чого корисного», - каже директор ліцею ім.І.Пулюя Мирослав Бідичак.
У новому класі тепер є все необхідне для наочного навчання. Тепер викладачам безпекових дисциплін та фахівцям, які приходитимуть читати пари учням, буде легше пояснити ті чи інші теми. Адже клас поділено на зони, які оснащені найсучаснішими манекенами та макетами. 
«Відкриття класу безпеки в нашому ліцеї – це є дуже важливо. Тому що тепер ми можемо проводити свої уроки. В класі мінної безпеки наші хлопці займаються зазвичай, тут ми уже з дівчатами працюємо.
В нас є відповідні манекени, які були закуплені в межах проекту», - розповідає вчителька предмету «Захист України» Оксана Овчар.
Одинадцятикласниці Анна-Марія Витвицька та Соломія Асмоловська неодноразово проходили волонтерські курси із домедичної допомоги. Кажуть, тепер ліцеїсти можуть отримати необхідні знання, не виходячи за межі школи.
Тампонування, накладання бандажів, перев’язки, а найголовніше, - це вміння провести серцево-легеневу реанімацію. Тепер виконувати правильно непрості маніпуляції зможуть навчитися всі. 
«Нам не вистачало манекена, але зараз він у нас є і це надзвичайно класно. Ти просто знаєш як проводити реанімацію. І в разі чого, якщо щось станеться, ти вже будеш мати навички», - розповідає учениця 11 класу Анна-Марія Витвицька.
«Цей клас мені дуже подобається, тому що раніше нам не вистачало манекенів, перев’язочних бинтів. Ми можемо навчатися, щоби в подальшому розуміти, як це робити.
Того року ми якраз більше проходили по перев’язках, серцево-легеневих реанімаціях.
І почали тему мінно-охоронної безпеки і зараз ми її продовжуємо так само з домедичною допомогою», - розповідає учениця 11 класу Соломія Асмоловська.
Такі класи за ініціативи Міністерства освіти, міської ради та Департаменту освіти Івано-Франківська почали відкривати нещодавно. Допомагають у створенні цих навчальних приміщень працівники ДСНС. Саме за їх рекомендаціями звичайне підвальне приміщення у школі перетворилося на навчальну інтерактивну аудиторію з безпеки життєдіяльності.
«Клас безпеки облаштований згідно методичних рекомендацій. В ньому є кілька зон: зона пожежної безпеки, медичної допомоги та правил дорожнього руху. Також надання допомоги при різних ситуаціях, алгоритми дій при різних небезпечних ситуаціях, надзвичайних ситуаціях.
Тут діти зможуть більш детальніше вивчати правила безпеки, які знадобляться у повсякденному житті, і, відповідно, знатимуть, як діяти у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, під час виявлення пожежі, щоби врятувати своє життя та життя інших», - розповідає провідний фахівець сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС в області Світлана Бабушкіна.
Окрім макетів вибухівки та зброї, а також манекенів для тренування з медико-санітарної підготовки, учням наочно показуватимуть, як діяти у тій чи іншій небезпечній ситуації. У час війни – це радше необхідність, каже міський голова Руслан Марцінків
«Зараз питання відкриття класів безпеки є дуже важливим. У кожній школі повинні бути такі класи безпеки і цю роботу ми проводимо. Ми сьогодні розуміємо, що військові дії можуть тривати довго, і нам потрібно, щоби питання безпеки було на постійному контролі.
Наше завдання, щоби діти навчалися у звичному режимі, щоби вони могли бути в школах, в дитячих садочках, училищах, університетах в цих умовах. Але, щоби знали, як поводитися з тими речами, які є небезпечні», - впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Класи безпеки в Івано-Франківській громаді відкриватимуть і надалі, запевнив очільник міста. Адже такі необхідні приміщення для навчань безпеки школярів необхідно облаштувати у всіх навчальних закладах Івано-Франківської ТГ.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Щоб вчитися під час тривог: у ліцеї Івано-Франківська встановлюють захисні віконниці

 


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

537
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

732
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2380
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1770
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2061
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5668 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

203

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1176

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1196

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1697
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

939
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

788
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14610
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

625
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10438
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6133
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

661
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7615
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2864
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

592
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

679
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

507