Вже третій клас безпеки відкрили в Івано-Франківську

Цього разу приміщення для тематичних уроків відкрили в укритті ліцею імені Пулюя.
Про це повідомила пресслужба міського голови, передає Фіртка.
У новому класі безпеки дітей навчатимуть поводитись з вибухонебезпечними предметами, надавати першу домедичну допомогу та розповідатимуть про правила дорожнього руху.
І якщо раніше у школах старшокласники вже проходили медико-санітарну підготовку і військовий вишкіл – то зараз у цьому класі основам безпеки вчитимуть навіть першачків.  
«Предмети, пов’язані з безпекою є в навчальному плані, є і ОБЖ, є і медико-санітарна підготовка, і на уроках «Захисту України» зараз це питання вивчається. Але до цього треба долучати, напевно, всі категорії школярів.
Якраз завдання цього класу – створити можливості для того, щоби проводити такі заняття з учнями різного віку.
Можуть проводити і фахівці, можуть проводити і наставники, тому що практично всі вчителі проходили спеціальну підготовку, мають відповідні сертифікати, тобто певний рівень знань є, можна передавати дітям, навчити багато чого корисного», - каже директор ліцею ім.І.Пулюя Мирослав Бідичак.
У новому класі тепер є все необхідне для наочного навчання. Тепер викладачам безпекових дисциплін та фахівцям, які приходитимуть читати пари учням, буде легше пояснити ті чи інші теми. Адже клас поділено на зони, які оснащені найсучаснішими манекенами та макетами. 
«Відкриття класу безпеки в нашому ліцеї – це є дуже важливо. Тому що тепер ми можемо проводити свої уроки. В класі мінної безпеки наші хлопці займаються зазвичай, тут ми уже з дівчатами працюємо.
В нас є відповідні манекени, які були закуплені в межах проекту», - розповідає вчителька предмету «Захист України» Оксана Овчар.
Одинадцятикласниці Анна-Марія Витвицька та Соломія Асмоловська неодноразово проходили волонтерські курси із домедичної допомоги. Кажуть, тепер ліцеїсти можуть отримати необхідні знання, не виходячи за межі школи.
Тампонування, накладання бандажів, перев’язки, а найголовніше, - це вміння провести серцево-легеневу реанімацію. Тепер виконувати правильно непрості маніпуляції зможуть навчитися всі. 
«Нам не вистачало манекена, але зараз він у нас є і це надзвичайно класно. Ти просто знаєш як проводити реанімацію. І в разі чого, якщо щось станеться, ти вже будеш мати навички», - розповідає учениця 11 класу Анна-Марія Витвицька.
«Цей клас мені дуже подобається, тому що раніше нам не вистачало манекенів, перев’язочних бинтів. Ми можемо навчатися, щоби в подальшому розуміти, як це робити.
Того року ми якраз більше проходили по перев’язках, серцево-легеневих реанімаціях.
І почали тему мінно-охоронної безпеки і зараз ми її продовжуємо так само з домедичною допомогою», - розповідає учениця 11 класу Соломія Асмоловська.
Такі класи за ініціативи Міністерства освіти, міської ради та Департаменту освіти Івано-Франківська почали відкривати нещодавно. Допомагають у створенні цих навчальних приміщень працівники ДСНС. Саме за їх рекомендаціями звичайне підвальне приміщення у школі перетворилося на навчальну інтерактивну аудиторію з безпеки життєдіяльності.
«Клас безпеки облаштований згідно методичних рекомендацій. В ньому є кілька зон: зона пожежної безпеки, медичної допомоги та правил дорожнього руху. Також надання допомоги при різних ситуаціях, алгоритми дій при різних небезпечних ситуаціях, надзвичайних ситуаціях.
Тут діти зможуть більш детальніше вивчати правила безпеки, які знадобляться у повсякденному житті, і, відповідно, знатимуть, як діяти у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, під час виявлення пожежі, щоби врятувати своє життя та життя інших», - розповідає провідний фахівець сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС в області Світлана Бабушкіна.
Окрім макетів вибухівки та зброї, а також манекенів для тренування з медико-санітарної підготовки, учням наочно показуватимуть, як діяти у тій чи іншій небезпечній ситуації. У час війни – це радше необхідність, каже міський голова Руслан Марцінків
«Зараз питання відкриття класів безпеки є дуже важливим. У кожній школі повинні бути такі класи безпеки і цю роботу ми проводимо. Ми сьогодні розуміємо, що військові дії можуть тривати довго, і нам потрібно, щоби питання безпеки було на постійному контролі.
Наше завдання, щоби діти навчалися у звичному режимі, щоби вони могли бути в школах, в дитячих садочках, училищах, університетах в цих умовах. Але, щоби знали, як поводитися з тими речами, які є небезпечні», - впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Класи безпеки в Івано-Франківській громаді відкриватимуть і надалі, запевнив очільник міста. Адже такі необхідні приміщення для навчань безпеки школярів необхідно облаштувати у всіх навчальних закладах Івано-Франківської ТГ.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Щоб вчитися під час тривог: у ліцеї Івано-Франківська встановлюють захисні віконниці

 


Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

393
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

572
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1311
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2248 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1117
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3052

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

878

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1026

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1452

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2058
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26356 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

748
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

945
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2986
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1235
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

929
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1187
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1196
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

402
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4242
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1059
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1627