Вперше вчені представили найточнішу візуалізацію коронавірусу (ФОТО/ВІДЕО)

Вчені відтворили найточнішу та найсучаснішу візуалізацію коронавірусу Covid-19, демонструючи справжню форму його білкових шипів та розкриваючи його внутрішню структуру


Вперше вчені опублікували найсучаснішу ілюстрацію коронавірусу, яка зображає і його зовнішній вигляд, і внутрішню структуру.

Візуалізація створена за допомогою 3D-моделі та поєднує в собі останні дані про структуру вірусу SARS-CoV-2, який є причиною пандемії Covid-19.

Експерти з Університету науки і технологій короля Абдулли (KAUST) в Саудівській Аравії створили модель і сподіваються, що вона може допомогти у створенні методів лікування Covid-19.

У відео дослідники демонструють свою модель, яка включає білкові шипи на її поверхні, а також генетичний матеріал, намотаний всередині вірусної мембрани.

"Наша 3D-модель демонструє структуру SARS-CoV-2 на атомістичному рівні та розкриває деталі вірусу, які раніше було неможливо побачити, наприклад, як ми вважаємо, що нуклеокапсидні білки утворюють мотузоподібну структуру всередині вірусу", - говорить науковець KAUST Ондржей Срнад.

"Підхід, який ми використали для розробки моделі, може спрямувати біологічні дослідження на нові перспективні напрямки боротьби з поширенням COVID-19, оскільки він може допомогти вченим швидко включити в розробки вакцини нещодавно відкриту інформацію щодо сучасної структури вірусу", — каже він.

Для створення моделі дослідники зробили зображення вірусної поверхні за допомогою скануючого електронного мікроскопа у високій роздільній здатності.

Вони виявили специфічний вигляд вірусної поверхні, показуючи білки та рецептори, що виступають з поверхні.

До них входить вірусний білок, який зв’язується з рецептором АСЕ2 деяких клітин людини.

Ці "шипи" обманюють рецептор, щоб він відкрив шлях до клітини, дозволяючи коронавірусу обійти захисні механізми таким чином заразивши людину.

Це відкриття стало основною ціллю багатьох досліджень вакцин та інших способів лікування, зокрема так званого рецептор-зв'язуючого домену (RBD).

читайте також: Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

Наприклад, вакцина Pfizer / BioNtech, яку сьогодні визнали ефективною понад 90 відсотків, націлена саме на цю конкретну область.

"З усіх нинішніх вакцин, що зараз розробляються, продукт BioNtech виглядає як найбільш вдалий, оскільки він повністю зосереджений на тій частині вірусу, яка зв'язується з клітинами людини, має рецептор-зв'язуючий домен", - сказав Ян Джонс, професор вірусології Університет Редінга.

Потім модель додала дані з різних інших джерел, щоб заповнити прогалини в знаннях про те, що оточує внутрішню частину коронавірусу.

Сюди входить інформація про окремий ланцюг РНК SARS-CoV-2 та його захист нуклеокапсидними білками.

Потім це поєднувалося з інформацією про те, як всі аспекти вірусу співіснують в організмі та взаємодіють один з одним.

Кінцевим результатом стало створення найточнішого огляду вірусу SARS-CoV-2.

"Наша модель демонструє повну вірусну ультраструктуру, якою ми її знаємо на сьогодні, а не лише деякі довільно розміщені неповні білки з шипами на ліпідній мембрані", - пояснює кандидат технічних наук KAUST Нган Нгуєн.
Інші доступні моделі не відображають внутрішню частину вірусу, оскільки його деталі на сьогодні невідомі.

"Науково-дослідний інститут Скриппса, США, надав нам найімовірнішу гіпотезу щодо внутрішньої будови на основі поточних даних. Якщо ця гіпотеза буде визнана помилковою, ми зможемо легко оновити модель", — пояснює науковець.

 за матеріалами Daily mail

Фотогалерея


11.11.2020 4082
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

291
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

431
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2289
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1694
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1987
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5595 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1096

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1109

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1623

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1099
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

852
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

712
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14529
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

504
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10374
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6043
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

594
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7433
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2700
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

494
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

598
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

432