ВООЗ: Молоді та здорові люди можуть не отримати вакцину до 2022 року

Головний науковий співробітник ВООЗ Сумія Сумінатхан. Фотографія: Фабріс Коффріні / EPA


Перші вакцини будуть в обмежених кількостях і їх вводитимуть тим, хто має найбільші ризики щодо здоров'я; Німеччина зафіксувала найвищий рівень щоденної кількості випадків інфікування.

Здоровим, молодим людям, можливо, доведеться почекати до 2022 року, щоб зробити щеплення проти коронавірусу, за словами головного вченого Всесвітньої організації охорони здоров’я, який каже, що медичні працівники та особи з найвищим ризиком мають пріоритетне значення. Це відбувається, коли Німеччина зафіксувала найвищу щоденну кількість заражень з початку пандемії.
Сумія Сумінатхан зазначила, що, попри численні випробування вакцини, швидкі, масові спалахи були малоймовірними, і організація того, хто дасть доступ першим у разі виявлення безпечної вакцини, все ще працює.

"Більшість людей погоджуються, що вакцинація повинна початися з медичних працівників та працівників служб "на передовій", але навіть там потрібно визначити, хто з них піддається найбільшому ризику, а потім слідують люди похилого віку тощо", - сказала Сумінатхан.

"Буде багато рекомендацій, але я думаю, що пересічній, здоровій молодій людині, можливо, доведеться почекати до 2022 року, щоб отримати вакцину", - сказала вона.

Сумінатхан сподівається, що до 2021 року буде щонайменше одна ефективна вакцина, але вона буде доступна лише в “обмеженій кількості”.

Розробки двох зразків вакцин з американських досліджень Johnson & Johnson та AstraZeneca призупинили з міркувань безпеки.

читайте також: AstraZeneca зупиняє випробування вакцини проти Covid-19 після незрозумілої хвороби

Сумінатхан також застерігає від самозаспокоєння щодо смертності від вірусу, заявляючи, що зі збільшенням числа випадків смертність також зросте.

"Зростання смертності завжди відстає від зростаючих випадків на декілька тижнів", - сказала вона. "Ми не повинні задовольнятися тим, що рівень смертності знижується".

Німеччина зафіксувала найвищу кількість щоденних інфекцій з початку пандемії, повідомляючи про 6 638 нових випадків. Попередній максимум був 28 березня, коли зафіксували 6 294 справи.

У середу канцлер Ангела Меркель та прем'єр-міністри 16 федеральних земель країни домовились про нове правило, згідно з яким райони зі стрімко зростаючим рівнем зараження повинні ввести комендантську годину для барів та ресторанів.

Якщо протягом семи днів у районі реєструється більш як 35 нових заражень на 100 000 людей, маски також стануть обов’язковими в місцях, де люди мають тісний контакт протягом тривалого періоду.

Глобальні інфекції становлять 38,4 млн, а смертність - 1,09 млн. США переважають за обома показниками: трохи менше ніж 8 мільйонів інфекцій та більше ніж 216 000 смертей.

У середу ввечері Дональд Трамп провів мітинг в штаті Айова, знову заявивши, що він "імунітет" від вірусу. "У мене імунітет, і я не можу вам його дати", - сказав він під час мітингу, додавши, що його син Беррон, якому 14 років, мав вірус, але згодом отримав негативний тест, і він "навіть не знав, що хворий”.

Тим часом колишній міністр оборони Трампа, генерал Джеймс Меттіс, заявив, що Америка погано переживає коронавірусну інфекцію. Він сказав: "Суть в тому, що ми бачили політичну реакцію на хворобу, вона політизується невдалим способом, і ціна реальна".

"Ми заплатили за це жахливу криваву ціну, немає ніякого приховування", - сказав Меттіс.

Спеціальний представник ВООЗ у справі Covid-19, доктор Девід Набарро, також критикував передачу вірусу США в інтерв'ю австралійському національному мовнику ABC. Відповідаючи на запитання про повернення Трампа до виборчої кампанії, в якій він заявив, що зараз у нього імунітет.

"Досить важко заохотити всіх поводитися таким чином, щоб вони могли захищатися від вірусу, якщо є публічні особи, які пропонують, що вони можуть поводитися по-різному ", - сказав він.


У суботу Франція ввела комендантську годину в Парижі та у восьми інших містах. “Ми повинні діяти. Нам потрібно гальмувати поширення вірусу", - заявив президент Еммануель Макрон у телевізійному виступі, оголосивши комендантську годину з 21:00 до 6:00 год, яка діятиме принаймні чотири тижні.

Після збільшення випадків інфікування Іспанія закриває бари та ресторани по всій Каталонії на найближчі 15 днів, оскільки країна бореться з одним з найвищих показників зараження в Європі, майже 900 000 випадків і понад 33 000 смертей.

У Нідерландах, де також вступили в силу нові заходи, включаючи обмеження продажу алкоголю та нові вимоги щодо носіння масок, люди пили та танцювали в останні хвилини перед тим, як усі бари, ресторани та "кав'ярні" закрились.

Кількість смертних випадків у Мексиці наближається до 85 000 після додаткових 498 смертей. Загальна кількість інфекцій у країні становить 829 396 осіб, повідомило міністерство охорони здоров'я.

за матеріалами Guardian


15.10.2020 1637
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1949
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1848
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5466 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1503

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

990

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

999
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1762
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10250
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10175 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7704
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

190
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

257
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1270
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

876