ВООЗ: Молоді та здорові люди можуть не отримати вакцину до 2022 року

Головний науковий співробітник ВООЗ Сумія Сумінатхан. Фотографія: Фабріс Коффріні / EPA


Перші вакцини будуть в обмежених кількостях і їх вводитимуть тим, хто має найбільші ризики щодо здоров'я; Німеччина зафіксувала найвищий рівень щоденної кількості випадків інфікування.

Здоровим, молодим людям, можливо, доведеться почекати до 2022 року, щоб зробити щеплення проти коронавірусу, за словами головного вченого Всесвітньої організації охорони здоров’я, який каже, що медичні працівники та особи з найвищим ризиком мають пріоритетне значення. Це відбувається, коли Німеччина зафіксувала найвищу щоденну кількість заражень з початку пандемії.
Сумія Сумінатхан зазначила, що, попри численні випробування вакцини, швидкі, масові спалахи були малоймовірними, і організація того, хто дасть доступ першим у разі виявлення безпечної вакцини, все ще працює.

"Більшість людей погоджуються, що вакцинація повинна початися з медичних працівників та працівників служб "на передовій", але навіть там потрібно визначити, хто з них піддається найбільшому ризику, а потім слідують люди похилого віку тощо", - сказала Сумінатхан.

"Буде багато рекомендацій, але я думаю, що пересічній, здоровій молодій людині, можливо, доведеться почекати до 2022 року, щоб отримати вакцину", - сказала вона.

Сумінатхан сподівається, що до 2021 року буде щонайменше одна ефективна вакцина, але вона буде доступна лише в “обмеженій кількості”.

Розробки двох зразків вакцин з американських досліджень Johnson & Johnson та AstraZeneca призупинили з міркувань безпеки.

читайте також: AstraZeneca зупиняє випробування вакцини проти Covid-19 після незрозумілої хвороби

Сумінатхан також застерігає від самозаспокоєння щодо смертності від вірусу, заявляючи, що зі збільшенням числа випадків смертність також зросте.

"Зростання смертності завжди відстає від зростаючих випадків на декілька тижнів", - сказала вона. "Ми не повинні задовольнятися тим, що рівень смертності знижується".

Німеччина зафіксувала найвищу кількість щоденних інфекцій з початку пандемії, повідомляючи про 6 638 нових випадків. Попередній максимум був 28 березня, коли зафіксували 6 294 справи.

У середу канцлер Ангела Меркель та прем'єр-міністри 16 федеральних земель країни домовились про нове правило, згідно з яким райони зі стрімко зростаючим рівнем зараження повинні ввести комендантську годину для барів та ресторанів.

Якщо протягом семи днів у районі реєструється більш як 35 нових заражень на 100 000 людей, маски також стануть обов’язковими в місцях, де люди мають тісний контакт протягом тривалого періоду.

Глобальні інфекції становлять 38,4 млн, а смертність - 1,09 млн. США переважають за обома показниками: трохи менше ніж 8 мільйонів інфекцій та більше ніж 216 000 смертей.

У середу ввечері Дональд Трамп провів мітинг в штаті Айова, знову заявивши, що він "імунітет" від вірусу. "У мене імунітет, і я не можу вам його дати", - сказав він під час мітингу, додавши, що його син Беррон, якому 14 років, мав вірус, але згодом отримав негативний тест, і він "навіть не знав, що хворий”.

Тим часом колишній міністр оборони Трампа, генерал Джеймс Меттіс, заявив, що Америка погано переживає коронавірусну інфекцію. Він сказав: "Суть в тому, що ми бачили політичну реакцію на хворобу, вона політизується невдалим способом, і ціна реальна".

"Ми заплатили за це жахливу криваву ціну, немає ніякого приховування", - сказав Меттіс.

Спеціальний представник ВООЗ у справі Covid-19, доктор Девід Набарро, також критикував передачу вірусу США в інтерв'ю австралійському національному мовнику ABC. Відповідаючи на запитання про повернення Трампа до виборчої кампанії, в якій він заявив, що зараз у нього імунітет.

"Досить важко заохотити всіх поводитися таким чином, щоб вони могли захищатися від вірусу, якщо є публічні особи, які пропонують, що вони можуть поводитися по-різному ", - сказав він.


У суботу Франція ввела комендантську годину в Парижі та у восьми інших містах. “Ми повинні діяти. Нам потрібно гальмувати поширення вірусу", - заявив президент Еммануель Макрон у телевізійному виступі, оголосивши комендантську годину з 21:00 до 6:00 год, яка діятиме принаймні чотири тижні.

Після збільшення випадків інфікування Іспанія закриває бари та ресторани по всій Каталонії на найближчі 15 днів, оскільки країна бореться з одним з найвищих показників зараження в Європі, майже 900 000 випадків і понад 33 000 смертей.

У Нідерландах, де також вступили в силу нові заходи, включаючи обмеження продажу алкоголю та нові вимоги щодо носіння масок, люди пили та танцювали в останні хвилини перед тим, як усі бари, ресторани та "кав'ярні" закрились.

Кількість смертних випадків у Мексиці наближається до 85 000 після додаткових 498 смертей. Загальна кількість інфекцій у країні становить 829 396 осіб, повідомило міністерство охорони здоров'я.

за матеріалами Guardian


15.10.2020 1983
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

948 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

831
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1648
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2276
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4259 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3257

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

241

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

478

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

423

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

884
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8001
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

661
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

701
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1114
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

701
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6286
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1776
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

157
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

247
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1591
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

790 1