Попри те, що російські окупанти прагнуть знищити та зламати українців, життя триває. Закохані пари не відкладають укладення шлюбу "на завтра", а в бомбосховищах народжують дітей.
Втім, як свідчить статистика, народжуваність в Україні загалом та на Івано-Франківщині зокрема впала. Дедалі менше жінок наважуються вагітніти під час війни.
Журналістка Фіртки поспілкувалася із завідувачкою акушерського відділення Калуського пологового будинку Лесею Григорів.
Зі слів медикині, очевидно, що війна негативно вплинула на здоров'я вагітних жінок, як в принципі й на здоров'я всіх.
"Почуття тривожності, посттравматичні стресові розлади характерні не тільки для бійців, а для вагітних жінок також.
Тому, що вагітні жінки мають братів, татів, чоловіків, які зараз боронять країну. Хтось втратив рідних, а в когось - поранені близькі.
Тому вагітні жінки, звичайно, мають певні психологічні проблеми. І їм потрібно надавати допомогу", - підкреслила Леся Григорів.
Як зазначила фахівчиня, навіть у період повномасштабної війни комунікація лікаря з вагітними жінками відбувається ефективно.
"Вона відбувається різними шляхами. Ми пристосувалися до умов війни. Так, комунікація може відбуватись особисто, якщо жінка може прийти.
Також є можливість комунікації у соціальних застосунках.
Є ті жінки, які проживають за кордоном тимчасово, а приїжджають до нас народжувати. Або навпаки спостерігаються тут, а їдуть народжувати в іншу країну", - резюмувала медикиня.
Більше читайте у матеріалі: Партнерські пологи зі свекром та випадки ранньої вагітності: розмова із фахівчинею Калуського пологового будинку (ФОТО).
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"З чоловіком, мамою, подругою": на Прикарпатті все більше пар обирають партнерські пологи
Породіллям з Івано-Франківської громади виплачуватимуть одноразову допомогу: реакція містян
Відкладають на потім: яка ситуація з народжуваністю на Івано-Франківщині під час війни