У неділю, 23 червня, християни відзначають одне із найбільших та найважливіших церковних свят — День Святої Трійці.
Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.
"Свято Трійці (інші назви Пʼятидесятниця, Зіслання Святого Духа) для християнського світу символізує відкриття Господом Своєї триєдиної сутності: один Бог у трьох божественних Особах. Кожен традиційний християнин є охрещений в імʼя Пресвятої Трійці.
Це теж день народження Христової Вселенської Церкви, тому що на 50-ий день після Пасхи Святий Дух (душа Церкви) зійшов на зібраних апостолів, перших священників Ісуса", — зауважив монах.
Священник додає, цього року, відповідно до нових календарних обставин, свято Трійці у Греко-Католицькій Церкві збіглося з Різдвом св. Івана Хрестителя.
"На «Зелені свята», як кажуть у народі, є немало різних звичаїв. Пригадую, що в дитинстві у Карпатах ми прикрашали свою хату зеленими гілочками явора. Не раз різну зелень можна побачити і в наших церквах.
Щодо декотрих вигаданих забобонів, як наприклад, «не бути в лісі на самоті» чи «не купатися у відкритих водоймах» тощо, то вони мене не цікавлять. Важливо, як на мене, подякувати за красу природи всемогутньому Творцеві, бути у храмі на св. Літургії, зустрітися із Євхаристійним Христом, все інше — другорядне.
Традиції на Зелені свята вмістили в себе і День Святої Трійці, і П’ятидесятницю (Зіслання Святого Духа). Також ушанування природи й усього живого на землі", — наголосив Миколай Микосовський.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Проща за українських воїнів: паломники молилися на Ясній Горі в Гошеві