Під час повномасштабного вторгнення росії на територію України частково спостерігається зміна динаміки вчинення кіберзлочинів.
Про це розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області Тарас Мороз в програмі «Про головне в деталях», передає Фіртка.
"Сьогодні спостерігаємо такі основні напрямки злочинів. Перший вид злочинів - це онлайн шахрайство.
Другий - це втручання в роботу компʼютерних систем, електромереж, різні злочини з використанням компʼютерної техніки.
Третій вид злочинів - це банківська сфера. Четвертий вид злочинів - це злочин у сфері розповсюдження протиправного контенту в мережі Інтернет.
Це такі основні напрямки, над якими працює кіберполіція", - каже Тарас Мороз.
Зі слів правоохоронця, серед усіх видів основним та актуальним наразі є онлайн шахрайство. Це найпоширеніший злочин, який фіксують сьогодні.
"І цей вид злочину прогресує. Прогресує різними напрямками та динамікою", - каже Тарас Мороз.
- нікому не розповідайте телефоном жодні дані зі своєї картки;
- всі операції щодо безпеки картки проводьте особисто у відділенні банку. Пам’ятайте: справжній банківський працівник не має права питати у вас секретні дані картки. Їх розпитують лише шахраї;
- усі інтернет-афери, пов’язані з продажем товару, об’єднує одна умова – 100-відсоткова оплата або передоплата на відповідний картковий рахунок;
- обов’язково перевіряйте дані продавця в інтернеті. Введіть у пошукову систему номер телефону, e-mail, реквізити для оплати та інші дані про продавця. Таким чином можна буде знайти відгуки або ж інформацію, що компрометує;
- не поспішайте робити передоплату;
- якщо вам пропонують перерахувати кошти на рахунок – вимагайте від продавця (або покупця) копію паспорта, а від інтернет-магазинів – реєстраційні документи.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Прикарпатка хотіла продати товар через мережу і втратила понад 50 тисяч гривень