В Івано-Франківську відкрили анотаційні дошки загиблим бійцям Олександру Єремягіну та Віталію Мазуру

Дві пам’ятні дошки загиблим захисникам відкрили у Івано-Франківську. Анотаційні знаки Олександру Єремягіну та Віталію Мазуру встановили та освятили на фасаді ліцею №1.

Про це йдеться на сайті міського голови, передає Фіртка.

Саме цей освітній заклад свого часу закінчували загиблі Герої. 46-річний старший Віталій Мазур з початку повномасштабного вторгнення кілька разів приходив до воєнкомату. Його вперто відмовлялися брати на службу за станом здоров’я. У цивільному житті чоловік був підприємцем, любив садівництво та природу.

Працював у зоомагазині, а пізніше реалізовував садовий інвентар. Вкотре прийшовши до ТЦК, своєю наполегливістю чоловік переконав усіх, що може стати в ряди захисників. Тоді потрапив на службу до прикордонної служби. Став старшим сержантом та начальником 2-го відділення інспекторів 1-го прикордонного загону.

«Любив дуже природу, працював в «Природі», за рибками дивився. Футбол любив. Коли його призвали, його декілька разів повертали назад. Він все одно йшов.

Разів п’ять, напевно, вертали його. Ну і нарешті його забрали. Він для мене Герой і назавжди залишиться Героєм. Вічна йому пам’ять», - каже тітка загиблого захисника Віталія Мазура Галина Мажак.

Олександр Єремягін – досвідчений військовий. Війна для нього, розповідає дружина, почалася ще у 2014-му. Вже тоді він став на захист країни у складі 80-тої окремої десантно-штурмової бригади.

«Він обрав найтяжчі війська – це ДШВ, тобто штурмові війська. Він хотів так. Він казав: «Я мушу піти захищати. Якщо не я, то хто?». Каже, мені треба своїх дітей, Батьківщину, сім’ю.

Казав, що заради них пішов на війну. У 2015-му році він демобілізувався, але підтримував зв’язок зі своєю бригадою, з хлопцями.

І от коли у 2022-му році це все сталося, в нас вже наплічник, вся форма була готова вже задовго до вторгнення», - розповідає дружина загиблого Героя Олександра Єремягіна Галина Смеречинська.

За плечима Олександра Єремягіна кілька великих звільнених міст на сході та півдні. З 2014-го року він пройшов найгарячіші точки фронту. Побратими кажуть, називали старшого бойового товариша батьком, адже саме він міг приймати найважливіші рішення під час найнебезпечніших подій.

«Наша бригада, яка складалася з 13 чоловік, називала його батьком, справжнім батьком. Тому що з тих оточень, і з того, що відбувалося там, він був тією людиною, яка могла вивести нас з оточення.

І завдяки такому багато із вас стоїть перед вами і може сказати про цю людину. Він є батьком для нас і для нас батьком залишиться завжди», - зазначив побратим загиблого Олександра Єремягіна Ренат Вовк.

Тепер на ліцеї №1, на жаль, вже три анотаційні дошки випускників цього закладу, які загинули, захищаючи нашу державу. Директорка закладу Любов Мурга звернулася до всіх учнів та присутніх на заході, озвучивши гасло загиблого Олександра Єремягіна.

«Вони тепер дивитимуться на нас з вами на кожному святі. І в них в очах сум і надія. Надія на нас з вами. Вони зробили все, що від них залежало, для того, щоби нам дати життя.

Життя сьогодні, життя завтра. І якщо ми не будемо пам’ятати це гасло з його уст: «Якщо не я, то хто?», то в нас не буде завтра», - зазначила директорка ліцею №1 Любов Мурга.

Пам’ятні дошки загиблим захисникам продовжать відкривати на фасадах навчальних закладів, де навчалися Герої. У межах програми громади «Івано-Франківськ – місто Героїв», каже міський голова Руслан Марцінків, пам’ять про кожного воїна буде збережена. 

 «Всі Герої будуть вшановані анотаційними дошками, турнірами, книгами, фільмами. І для нас дуже важливо – зберегти пам’ять про наших Героїв. Тому ми робимо це у школах, у навчальних закладах, там, де ходять діти, батьки, вчителі.

Це є можливість на реальному прикладі показати, що таке патріотизм, що таке любов до України.

Вважаємо, що це на часі і намагаємося, щоби щотижня були відкриття анотаційних дошок, щоби зберегти пам’ять хлопця чи дівчини, які віддали своє життя за незалежність нашої держави», - зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

 


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1082
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2798
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

975
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1034
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1038 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3101 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

893

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

773

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1085
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

144
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2336
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1145
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

446
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15064
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7380
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

813
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

376
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

286
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

376
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

656
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1108