В Івано-Франківську створено дизайн-лабораторію для навчання публічних службовців

Одна з перших в Україні лабораторій для навчання публічних службовців з використанням методології дизайн-мислення функціонує віднедавна в Івано-Франківську.

Лабораторію створено в ході реалізації спільного проєкту «Розвиток компетентності працівників литовського та українського публічних секторів з використанням методології дизайн-мислення», який протягом двох років реалізовувався кафедрою публічного управління та адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Каунаським технологічним університетом (Литва), інформує Фіртка.

Метою проєкту визначили обґрунтування використання методології дизайн-мислення у розвитку компетентності публічних службовців, створення дизайн-лабораторії та розроблення навчально-методичних матеріалів, які поширюватимуться серед закладів системи професійного навчання публічних службовців.

«Власне, це нова методологія навчання, яку використовує Стенфордський університет, Каунаський технологічний університет має потужну лабораторію.

Ми проводили SWOT-аналіз для того, щоб максимально ефективно імплементувати зарубіжний досвід. І зараз ми вже започаткували у себе таку лабораторію і, власне, в цій лабораторії ми вчора провели перший тренінг», - розповідає доктор наук з державного управління, доцент Мар’яна Орлів, завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування ІФНТУНГ.

Зі слів науковиці, у першому, пілотному тренінгу взяли учать 16 осіб з-поміж службовців органів місцевого самоврядування з міста Івано-Франківська.

Значну допомогу у підготовці лабораторії та проведенні тренінгу надали партнери з Литви.

Нагадаємо, делегація Каунаського технологічного університету (КТУ) на чолі з професоркою факультету соціальних гуманітарних наук та мистецтв, керівницею дослідницької групи КТУ  з питань освіти, докторкою суспільних наук Брігітою Янюнайте перебуває з 27 вересня по 3 жовтня на Прикарпатті і 30 вересня взяла участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток компетентності у публічному секторі: європейські стандарти та перспективи».

Як зауважив професор Дмитро Дзвінчук, координатор підготовки магістрів державної служби, директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ, прикарпатські публічні службовці з цікавістю ставляться до застосування щодо них нової методології навчання.

«Ми попередньо апробували вже технологію дизайн-мислення на тренінгах, які провели для органів місцевого самоврядування – обласної ради, Івано-Франківської міської ради. І коли ми сумнівалися, що ми десь знайдемо охочих взяти участь у цих тренінгах, то виявилося, що ми не зможемо навіть усіх охопити, бо охочих є дуже багато.

Сучасне управління потребує нетрадиційних підходів, бо ми живемо в непостійних умовах, які вимагають рішень у невизначених умовах», - поділився враженнями від застосування методології науковець.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Кузня професійних держслужбовців. Магістратура державної служби ІФНТУНГ відзначає одразу два ювілеї

Від Карпат до каньйону: в Івано-Франківську обговорили кращі туристичні практики області (ФОТО)

Відпочинок в Україні: з яких країн найчастіше приїжджають на Франківщину 


01.10.2021 Сергій Білий 1068
Коментарі ()

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

463
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1558
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1602
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1588
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5532
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8092 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

843

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1547

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2312

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2321
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

460
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2482
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3876
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2118
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

430
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2350
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3365
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25915 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

745
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

974 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

684
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2256 6