В Івано-Франківську куплять комунальні квартири сім'ям переселенців

Івано-Франківська міська рада до кінця року планує закупити шість квартир для сімей внутрішньо переміщених осіб, які потребують покращення житлових умов. Загалом на обліку з отримання житла в громаді перебуває 28 сімей внутрішньо переміщених осіб,

Про це розповів Суспільному заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак, передає Фіртка.

Рішення про закупівлю шести квартир ухвалили на засіданні сесії міської ради, 3 листопада. Тоді ж депутати затвердили Програму придбання в комунальну власність житла для внутрішньо переміщених осіб. З держбюджету на втілення програми надійде 1 млн 750 тис. грн, ще 750 тис. грн виділить Івано-Франківська міська рада.

"Ми плануємо придбати чотири однокімнатні та дві двокімнатні квартири вже до кінця цього року. Поки ми цих грошей з державного бюджету не отримали, але готуємося. Житло можуть отримати винятково внутрішньо переміщені особи та винятково у тимчасове користування без права приватизації", – каже заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак.

Луганчанка Світлана Тарахкало, яка стоїть у черзі на отримання комунального житла, переїхала до Івано-Франківська із сім’єю шість років тому. Відтоді, каже, змінили три орендовані квартири.

"Орендна плата за житло зараз – це три тисячі гривень у місяць плюс комунальні послуги. Але я точно знаю, що це – одна з найменших оплат, бо останню квартиру ми винаймаємо без меблів, без нічого — суто стіни були. Дещо нам вдалося привезти зі свого будинку, дещо — придбати у стокових магазинах", — каже Світлана Тарахкало.

Щоб стати на облік для отримання комунальної квартири, потрібно подати документи у ЦНАП, розповідає Михайло Смушак. Понад рік тут триває реєстрація сімей внутрішньо переміщених осіб, які потребують оселі.

"Не важливо, в принципі, хто стоїть перший, другий у черзі, важливо — хто відповідає критеріям і хто більше потребує таких житлових умов. Тобто, у кого там, скажімо, більше дітей, хто має якісь інші пільги, у кого менші доходи", — говорить Михайло Смушак.

Житло на Івано-Франківщині цьогоріч отримала одна сім’я родом з окупованих територій України, каже спеціалістка відділу соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб департаменту соцполітики облдержадміністрації Галина Пасічник.

"У 2021 році за цією обласною програмою одній сім’ї внутрішньо переміщеної особи (вона також зазначає, що є учасницею АТО) виділили 450 тис. грн на придбання житла. Це – у Рожнятівській громаді Калуського району. У 2019 році ще одній людині ВПО також виділили 400 тис. грн. Основною умовою є співфінансування. Якщо є місцеве співфінансування, тоді вони звертаються до нас", — каже Галина Пасічник.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Семеро іванофранківських атовців отримали документи на житло

"Ветеранів на роботу беруть першочергово": у Франківську бійці АТО/ООС працюють рятувальниками

Дев'ять військовослужбовців-контрактників з Івано-Франківська отримають матеріальну допомогу з міського бюджету

Обстріляли і запросили режим тиші: на Донбасі бойовики завдали артилерійського обстрілу по позиціях Коломийської «десятки»

В Івано-Франківську завершують монумент загиблим Героям АТО/ООС (ФОТО)


05.11.2021 Іван Муканик 1846
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

582
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3155
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21281
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2080
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1578 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2449

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

345

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

255

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

838

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2247
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

265
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

539
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1084
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

252
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

865
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

831
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

751
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8317
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

401
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1155 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2258 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

955