В Івано-Франківську куплять комунальні квартири сім'ям переселенців

Івано-Франківська міська рада до кінця року планує закупити шість квартир для сімей внутрішньо переміщених осіб, які потребують покращення житлових умов. Загалом на обліку з отримання житла в громаді перебуває 28 сімей внутрішньо переміщених осіб,

Про це розповів Суспільному заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак, передає Фіртка.

Рішення про закупівлю шести квартир ухвалили на засіданні сесії міської ради, 3 листопада. Тоді ж депутати затвердили Програму придбання в комунальну власність житла для внутрішньо переміщених осіб. З держбюджету на втілення програми надійде 1 млн 750 тис. грн, ще 750 тис. грн виділить Івано-Франківська міська рада.

"Ми плануємо придбати чотири однокімнатні та дві двокімнатні квартири вже до кінця цього року. Поки ми цих грошей з державного бюджету не отримали, але готуємося. Житло можуть отримати винятково внутрішньо переміщені особи та винятково у тимчасове користування без права приватизації", – каже заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак.

Луганчанка Світлана Тарахкало, яка стоїть у черзі на отримання комунального житла, переїхала до Івано-Франківська із сім’єю шість років тому. Відтоді, каже, змінили три орендовані квартири.

"Орендна плата за житло зараз – це три тисячі гривень у місяць плюс комунальні послуги. Але я точно знаю, що це – одна з найменших оплат, бо останню квартиру ми винаймаємо без меблів, без нічого — суто стіни були. Дещо нам вдалося привезти зі свого будинку, дещо — придбати у стокових магазинах", — каже Світлана Тарахкало.

Щоб стати на облік для отримання комунальної квартири, потрібно подати документи у ЦНАП, розповідає Михайло Смушак. Понад рік тут триває реєстрація сімей внутрішньо переміщених осіб, які потребують оселі.

"Не важливо, в принципі, хто стоїть перший, другий у черзі, важливо — хто відповідає критеріям і хто більше потребує таких житлових умов. Тобто, у кого там, скажімо, більше дітей, хто має якісь інші пільги, у кого менші доходи", — говорить Михайло Смушак.

Житло на Івано-Франківщині цьогоріч отримала одна сім’я родом з окупованих територій України, каже спеціалістка відділу соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб департаменту соцполітики облдержадміністрації Галина Пасічник.

"У 2021 році за цією обласною програмою одній сім’ї внутрішньо переміщеної особи (вона також зазначає, що є учасницею АТО) виділили 450 тис. грн на придбання житла. Це – у Рожнятівській громаді Калуського району. У 2019 році ще одній людині ВПО також виділили 400 тис. грн. Основною умовою є співфінансування. Якщо є місцеве співфінансування, тоді вони звертаються до нас", — каже Галина Пасічник.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Семеро іванофранківських атовців отримали документи на житло

"Ветеранів на роботу беруть першочергово": у Франківську бійці АТО/ООС працюють рятувальниками

Дев'ять військовослужбовців-контрактників з Івано-Франківська отримають матеріальну допомогу з міського бюджету

Обстріляли і запросили режим тиші: на Донбасі бойовики завдали артилерійського обстрілу по позиціях Коломийської «десятки»

В Івано-Франківську завершують монумент загиблим Героям АТО/ООС (ФОТО)


05.11.2021 Іван Муканик 1736
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

569
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

656
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1366
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2317 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1170
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3095

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

918

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1062

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1492

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2090
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

362
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26415 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

784
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3042
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1287
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

965
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1224
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3142
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

443
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4317
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1101
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1659