"Ветеранів на роботу беруть першочергово": у Франківську бійці АТО/ООС працюють рятувальниками

Із січня 2021 року у пошуках роботи до Івано-Франківського обласного центру зайнятості звернулися 464 військовослужбовці. 93 демобілізованих учасників бойових дій працевлаштували.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

Серед бійців, що знайшли роботу, — учасник російсько-української війни Ярема Ілку. Чоловік розповідає кореспондентці Суспільного, що шість років тому вирішив поїхати у зону АТО/ООС, бо вважає своїм обов’язком захищати Батьківщину.

"Де ти був, коли була мобілізація, коли треба було стати на захист Вітчизни, щоб не "позичати в Сірка очі", не відвертати їх від дітей. Ну і звичайно, це є обов’язок кожного мужчини — захищати свою Батьківщину, свою сім’ю, свою родину", — розповідає учасник бойових дій Ярема Ілку.

Чоловік вже півтора року працює рятувальником у міській аварійно-рятувальній службі.

"Настав карантин, жорсткий карантин, але співпраця по телефону продовжилася, і вони (центр зайнятості — ред.) через два місяці запропонували оцю роботу, де я зараз є", — каже Ярема Ілку.

З Яремою працює Ігор Пащенко, який також є ветераном російсько-української війни. Він розповідає, що воювати пішов одразу після Майдану. Відколи демобілізувався, тримав контакт з працівниками служби зайнятості, аж поки не знайшов вакансію, яка йому підходила.

"Не можна порушити безпеку. А з другого боку цікаво тим, що робота вимагає від тебе рішучості. Бувають різні ситуації, які вимагають рішучих дій. Тут ти мусиш проявитися, тому мені це подобається", — каже учасник бойових дій Ігор Пащенко.

Ветеранів на роботу беруть першочергово, розповідає директор "Івано-Франківської міської аварійно-рятувальної служби" Олег Бевський.

"З 2017 року через нашу службу пройшло десять учасників бойових дій. На жаль, хлопці звільнялися, у кожного — свої причини: дехто знайшов більш високооплачувану роботу, дехто поїхав за кордон, дехто змінив місце проживання. І на сьогоднішній день у нас є п'ять учасників бойових дій. У них є досвід поведінки в екстремальних ситуаціях, вони не розгублюються, не панікують, а знають чітко, що треба робити", — каже Олег Бевський.

З ветеранами у міському центрі зайнятості працює психологиня Наталія Мельникова. Вона розповідає, щоб мати більше навиків, здобула спеціальну освіту.

"Коли хлопці почали повертатися в 2015 році з війни, досвіду роботи як такого з учасниками бойових дій не мав ніхто. Тому доводилося самій "набивати свої шишки", самій виробляти тактику, стратегію, спосіб розмови, навіть до найменших деталей, до тону", — розповідає начальниця відділу активної підтримки безробітних Івано-Франківського міського центру зайнятості Наталія Мельникова.

Серед колишніх бійців на Прикапатті є також 40 успішних підприємців, розповідає начальник відділу Міністерства у справах ветеранів України в області Володимир Веркалець.

"197 людей на сьогодні отримали гроші на відкриття власної справи. Тут важливо було написати бізнес-план, захистити його, і держава тоді надає певну суму для того, щоб боєць міг розпочати власну справу. Це залежить від того, яка була в учасника бойових дій заробітна плата", — каже Володимир Веркалець.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Лилася водоспадом". У Франківську на дорогу майже два тижні витікає водопровідна вода (ФОТО)


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

895 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

805
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1621
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2250
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4228 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3235

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

227

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

457

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

397

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

866
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

638
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

683
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

967
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1093
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

680
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6265
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1757
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31774 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1562
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

764 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

729