У Ворохті відкрився приватний музей "Феєрія карпатського духу"

У середу, 8 листопада, на вулиці Б. Хмельницького у селищі Ворохта відбулося відкриття приватного музею родини Зарецьких.

Про це повідомляє Ворохтянська селищна рада, інформує Фіртка.

У ньому туристи та місцеві жителі можуть розглянути старовинні предмети гуцульського побуту: хустки та вишиті рушники, яким понад сто років, бербениці, сорочки, кептарі та багато іншого. Тут також є старовинний верстат, якому вже близько 80 років.

Він повністю працюючий, за словами екскурсовода Ірини Зарецької. Проте вони у пошуках сировини, тому що хочуть спробувати верстати саме на ньому і показати відвідувачам музею, як створюється традиційний гуцульський ліжник.

Одними з найцікавіших експонатів закладу є дві трембіти, які виготовили майстри з Верховинщини. Покаже та розкаже історію цього найдовшого у світі інструменту голова сім’ї Михайло Броніславович.

"Концепція музею у тому, що тут з’єднується два світи: світ гуцулів, гуцульської хати, побуту та звичаїв разом з лісовим духом та мешканцями лісу. Адже життя гуцулів не можливе без лісу, а ліс не може бути без людей" - розповідає Ірина.

І справді, тут видно злиття цих двох світів: лісовий пейзаж на стіні, який намалювала Яна Зарецька, тематичні дерев’яні вироби, що атмосферно розкладені по всьому приміщенні.

Варто сказати, що дуже багато людей надали для музею речі з родинних колекцій. А сам заклад створений завдяки зусиллям сім’ї Зарецьких: від фундаменту до експонатів, що збиралися декілька років по всьому Яремчанському краю.

Надзвичайно важливо, щоб традиції та звичаї нашого краю зберігалися. Цьому сприяють насамперед галереї, бібліотеки, музеї та інші заклади культури. Хотілося б, щоб таких установ у нашій громаді ставало дедалі більше і вони процвітали.

Адже це не тільки для туристів, це для збереження пам’яті про життя наших дідусів та бабусь.

Тут підходить безсмертний вислів М. Рильського: «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Поєднав спадщину чотирьох громад: на Прикарпатті з'явився новий туристичний маршрут

Запрацював музей бойової слави 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади


10.11.2023 Іван Муканик 2051
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

273
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1445
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1531
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1526
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5454
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7997 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

791

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1501

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2249

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2276
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

396
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2397
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3813
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2288
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3302
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1086
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

888
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

435
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

677
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

911 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

621
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2100 6