У Франківську затвердили 48 платних майданчиків для паркування авто

Івано-Франківська міська рада затвердила перелік із 48 майданчиків для платного паркування.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

Ці майданчики вміщатимуть 1 200 паркомісць, 160 з яких – для людей з інвалідністю.

За словами начальника міського управління транспорту та зв’язку Андрія Гіглюка, міська рада також планує оголосити конкурс для операторів, які будуть обслуговувати їх.

Роман Гутовський 30 років за кермом. Зараз чоловік працює таксистом. Чоловік каже, що протягом останніх років йому, як автомобілісту, у Франківську стало важче працювати через збільшення кількості транспорту. Паркомісця, в тому числі платні, за словами Романа, протягом робочого дня постійно зайняті.

"Якою вулицею не їдеш – зупинитися немає де, всі місця для паркування зайняті. Зупиняємося під знаками на свій страх і ризик. Можуть прийти та оштрафувати. Якщо пасажирам треба стати, не будемо за кілометр зупинятися. Це ж нереально", – розповідає Роман Гутовський.

Франківка Анжела Макеєнко каже, що припарковані в неналежних місцях автомобілі створюють незручності для пішоходів.

"Автомобілів не повинно тут бути. Це, по-перше, і заважає, і негарно, і взагалі, це не має так бути – для цього є спеціально відведені місця", – каже Анжела Макеєнко.

У міському відділі інспекторів з паркування працює четверо людей. Щодня кожен з них складає понад 20 протоколів. Протягом дня інспектори виявляють до 130 порушень, розповідає начальник відділу Петро Дем’янів.

На відміну від патрульної поліції, яка повинна вручити повідомлення водію особисто, інспектори з паркування можуть залишати листи на лобовому склі автівки.

За словами Петра Дем’яніва, найчастіше працівники фіксують зупинку і стоянку на тротуарах, перехрестях та під заборонними знаками.

"Найбільше порушень у центрі міста — в обідню та післяобідню пору. Штрафи коливаються від 340 грн – найменший штраф – до 2 040 грн – це вже за стоянку на місці для осіб з інвалідністю без належних підстав і ознак", – розповідає Петро Дем’янів.

Вартість паркування у Франківську складає від 30 до 10 гривень за годину. За словами начальника міського управління транспорту та зв’язку Андрія Гіглюка, міська рада може збільшити цю плату. Від збору за паркувальні місця міський бюджет в цьому році отримав майже 1 млн грн, каже Андрій Гіглюк. Проте, за його словами, не всі водії розуміють, чому повинні платити за стоянку свого авто.

"Подекуди є непорозуміння стосовно оплати на майданчиках для платного паркування. Десь є конфліктні ситуації через те, що мешканці відмовляються платити за паркування з тих чи інших причин. Тому також наші інспектори проводять і роз’яснювальну роботу про те, що це є майданчик, відведений для платного паркування", – розповідає Андрій Гіглюк.

Консультант з транспортної мобільності Віктор Загреба підтримує ідею створити більше платних стоянок. За його словами, обмеження доступу авто до середмістя – це звичайна європейська практика. Віктор Загреба каже, що проблему завантаження центру міста автомобілями можна вирішити без багаторівневих або підземних паркінгів.

"До правильної міської політики належить менеджмент тих парковок, які вже є. Також — подальший розвиток велосипедної інфраструктури, бо вона тепер служить не лише людям на роверах, але й на самокатах, гіробордах. І третій фокус – це громадський транспорт. З цим у нас ситуація краща. В нас система комунального транспорту досить на хорошому рівні, однак ще є куди розвиватися", – розповідає Віктор Загреба.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Гуті мотоцикліст збив двох дівчат: всі неповнолітні

В Микуличині сталася аварія: постраждало двоє людей (ФОТО)


07.09.2021 1362
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2515
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

449
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14484 21
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1685
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

959
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6347

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

739

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1555

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1350

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1236
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

590
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

741
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1650
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

668
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

966
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6010
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14148
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

341
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

641
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

560
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

877 2