«Це не наше свято, бо антихристиянське»: неоднозначні погляди франківчан на відзначення Хелловіну (ФОТО)

Щороку 31 жовтня у світі відзначають Хелловін, що у перекладі з англійської означає «вечір усіх святих». Найбільшу популярність свято має за кордоном, зокрема яскраво відзначають у Великобританії, США, Канаді та Ірландії.

Фіртка вирішила поцікавитися, чи святкують Хелловін в Івано-Франківську.

Ідучи вулицями міста, біля закладів громадського харчування можна побачити чимало тематичних декорацій. Однак більшість працівників зазначають, що Хелловін не святкують.

«Це не наше свято, бо антихристиянське. Декорації біля закладу – це радше продемонстровані дари осені: гарбузи, сухоцвіт, сіно. До речі, наш заклад п’ять років як функціонує, але жодного року Хелловін тут не відзначали», - каже Аліна, адміністраторка одного з франківських ресторанів.

За словами працівників, такі декорації біля закладів – це ще й хороший маркетинговий хід, адже відвідувачі часто фотографуються, виставляють світлини в соціальні мережі та позначають геолокацію певного закладу.

«Думаю, в багатьох осінь асоціюється з гарбузами. То цьогоріч ми вирішили пофарбувати їх в інші, нетипові для них, кольори. Такі плоди осені у нас стоять вже понад два тижні, і, напевно, стоятимуть ще десь так, а потім зваримо з них смачну кашу. На заміну осіннім декораціям прийдуть зимові. Приємно бачити усмішку гостей, коли заходять до нас», - ділиться Марія, менеджер франківської кав’ярні.

Однак, працівники тих закладів, при вході яких були скелети та вирізані гарбузи зі свічками, з кореспонденткою Фіртки спілкуватися відмовились.

Самі ж франківчани неоднозначно ставляться до Хелловіну. Зокрема, часто молодь вважає таке святкування доволі веселим.

«Щороку, ще зі шкільних часів, ми з подругами збиралися у когось вдома, запалювали свічки та розмальовували обличчя. Це було захоплююче, бо кожній робили щось інше, нове. А потім йшли гуляти в центр, де також було багато креативних макіяжів та костюмів. Ніхто нікому нічого поганого не робив. Це просто ще один привід повеселитися», - каже франківчанка Оля.

Розваги з тематичними декораціями організовували навіть в одному з дитячих садочків в Івано-Франківську.

«Ми підготували вечірку з іграми, конкурсами, творчими завданнями та навіть з фотозоною. Хочу, щоб всі розуміли, що це лише розваги для дітей, а не підтримка чи святкування Хелловіну. Ми не розповідаємо дітям про монстрів чи темні сили, не паплюжимо віру чи релігію.

Чому в костюмах? Бо дітки люблять костюмовані вечірки, а батькам буде гарна згадка у вигляді фотографій. Однак, якщо батьки не мають нічого проти такого святкування – одягали хелловінський костюм, якщо ж ні – то будь-який інший осінній», - розповіла Анна, вихователька.

За її словами, сенс такої події у дитячій радості від костюмів, а не прив’язаності до якихось ритуалів.

Дещо популярнішим відзначення Хелловіну є у Німеччині. Про це Фіртці розповіла франківчанка Ірина, яка живе у місті Потсдам.

«У Німеччині, у ніч проти 1 листопада, діти ходять по домах, стукають у двері та питають: «цукерки чи смерть?». Натомість господарі їх частують. Молоді люди своєю чергою часто збираються в когось «на хаті», організовують собі тематичні тусовки чи ідуть в нічні клуби», - розповідає Ірина.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Антихристиянський захід»: прикарпатці відвідали скандальний фестиваль в Тернополі (ФОТО)

Фотогалерея


31.10.2021 Тіна Любчик 2044
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1162
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

411
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14280 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1646
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

928
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6277

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

695

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1520

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1324

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1207
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

568
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

710
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1628
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

646
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

936
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5979
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13921
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

314
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

607
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

538
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

852 2