Свято наближається: де шукати святого Миколая на Прикарпатті (ФОТО)

За часів Радянського Союзу монопольне право приносити дітям радість та подарунки на зимові свята належало виключно Діду Морозу. Комуністична ідеологія, яка велику увагу приділяла просуванню атеїзму, не могла дозволити, щоб радянські діти шанували та захоплювались образом християнського Миколая. Та зі здобуттям незалежності Україною традиція дарувати подарунки саме Святим Миколаєм поступово відроджується.

У зв’язку з наближенням свята Фіртка вирішила розповісти про одну з найцікавіших локацій на Прикарпатті, де дорослі та діти можуть ближче познайомитись зі Святим Миколаєм, здійснити прогулянку територією його резиденції, а також отримати подарунки безпосередньо з рук Чудотворця.

Наша журналістка вирушила на Косівщину, щоб на власні очі побачити як Святий Миколай та його вірні помічники готуються до прийому туристів з усієї України.

Цього року маєток в селі Пістинь Косівського району відзначатиме ювілей. Рівно 15 років тому, 19 грудня 2006 року, саме на день Миколая, тут офіційно вперше відкрив свої двері для маленьких відвідувачів та їхніх батьків дерев’яний будиночок комплексу, що був збудований в оригінальному гуцульському стилі.

Дотепер у ньому знаходиться світлиця Святого Миколая та його робочий кабінет, де він приймає гостей, працює разом зі своїми помічниками та переглядає листи дітлахів, що надходять з усієї України.

На момент нашого візиту, що відбувся на початку грудня працівники національного природного парку «Гуцульщина», в структурі якого працює резиденція, саме займались приготуваннями до прийому майбутніх гостей: прикрашають ялинку, «офіс» св. Миколая, готують різдвяний вертеп та загалом приводять до ладу рекреаційні місця на території маєтку.

Власне Святий Миколай разом зі своїми помічниками працює без вихідних цілий рік, а 19 грудня запрягає коней і на санях виїжджає з Маєтку, щоб розвезти дітям подарунки.

За Чудотворця в маєтку 35-річний Василь Павлюк – начальник рекреаційно-виховного відділу, еколого-просвітницького центру «Маєток святого Миколая».

Працює він тут вже четвертий рік. Розповідає, за освітою він теолог і релігієзнавець. Окрім цієї роботи, Василь Павлюк ще й священник, служить помічником благочинного Косівського благочиння Православної церкви України. Зізнається, що найважче в його роботі при маєтку – це підготовка до сезону.

«Підготовка – це дуже складна процедура. Однак, коли вже починається спілкування з дітьми, то ти вже забуваєш про всі проблеми, які були до цього моменту.

Коли ти бачиш щирі дитячі очі, усмішки, те світло, яке вони несуть, з ними душа відпочиває, серце радіє. Звідки б вони не приїхали», - зізнається чоловік.

В рамках екскурсії резиденцією гостям показують будинок Святого Миколая,  культурно-мистецький центр, етнографічний музей, вольєрне господарство та дитячу колію з казковими станціями.

«На території є станція «12 місяців», що знаходиться неподалік в лісі. Також станція «12 християнських чеснот», де є особлива традиція. Тут на території горить Миколаївська ватра.

Якщо хтось знайшов під подушкою різочку, може на свято, або кілька днів після приїхати до нас, щоб  якраз на останній станції спалити ту різочку», - розповідає святий Миколай.

До речі, COVID-19 вплинув і на роботу маєтку Миколая. У зв'язку з обмеженнями, які запроваджені у «червоній зоні», відповідно до вимог Уряду працівники резиденції наголошують відвідувачам на дотриманні карантинних вимог, а саме:

  • в будинку Миколая одночасно може перебувати лише одна група дітей та дорослих з 20 осіб;
  • дорослі, які супроводжують дітей і хочуть зайти всередину повинні мати при собі "зелені" ковід-сертифікати, або дійсні ПЛР, чи експрес-тести, або довідки про перенесену хворобу.

«Колись ми могли записати більше груп, а зараз тільки одну групу на одну годину, хоча група перебуває в будиночку десь близько пів години. До нас телефонують, наші контакти є на сайті, на нашій сторінці в соціальній мережі, нас знаходять.

Також ми співпрацюємо з турфірмами, таким чином нас замовляють заздалегідь. Перші замовлення до нас надходять уже у вересні», - продовжує Василь Павлюк.

У будинку Миколая в Пістині працює пошта Чудотворця, якому надходять листи від дітвори з усіх куточків України.  

«Листи приходять з усієї України з Півдня, Півночі зі Сходу навіть із-за кордону, найбільше звісно із Західної України, але тут вже в дітей така політика, вони приїжджають сюди і листи дають Миколаю в руки», - зазначає Василь.

Діти залишаються дітьми й в листах пишуть здебільшого про подарунки. Але за останні роки  все-таки  стиль листів дещо змінився.

«Якщо раніше діти трошки можливо писали про себе і більше про свої бажання, то зараз діти пишуть «мені все куплять батьки, в мене все є, Миколаю, принеси подарунки тим дітям, які позбавлені батьківської опіки, хворим дітям, сиротам та тим, які перебувають в дитячих будинках», - розповідає Василь Павлюк.

Складається таке враження, що діти стають гуманнішими, відчувається, що матеріальне забезпечення у багатьох є на достатньому рівні, якраз такі діти, як звернув увагу «Миколай», просять у своїх листах здоров’я для себе і для батьків. Також надходить дуже багато листів, в яких пишуть про мир в Україні.

З кожним роком на території Прикарпаття з’являються нові резиденції Чудотворця. Тому, щоб йти в ногу з часом і витримувати конкуренцію, в Пістині завжди готують якісь цікаві оновлення для малечі.

«Ми стараємось щось оновити, щось цікаве запропонувати. Не так давно у нас казкові будиночки перетворились на мінімузеї гуцульських ремесел, а саме експонати, вироби з дерева, вишивка, кераміка, писанкарство, гончарство і також ліжникарство».

Разом з тим малеча може побувати у кімнаті-музеї природи та дізнатися більше про рослини та тварин Карпат. У кімнаті відпочинку знаходяться різьблені дерев’яні лавки, де можуть зручно розміститися всі охочі. Прямісінько із вікна відкривається дивовижний пейзаж, заради якого сюди теж варто приїхати.

Резиденція відкрита не лише в зимовий сезон, а й цілорічно. 

«Влітку ми також приймаємо відвідувачів, саме в цей період в гостей є можливість більше часу проводити саме на території. До нас приїжджають християнські табори на одноденне перебування, тобто зранку до вечора. Тут можна зробити мініпікнік, влаштовувати забави, ігри. Тут є сцена, де працюють аніматори. Можна провести час на гральному майданчику».

Вартість вхідного квитка становить 18 гривень з особи. А послуги екскурсовода вартують 60 гривень з групи. Для дітей до трьох років квиток не потрібен. До послуг гостей на території є альтанки, вартість оренди яких становить 200 грн за чотири години.

За 24 гривні з особи вам запропонують взяти участь в майстер-класі з виготовлення прикрас на ялинку. Майстерка сподобається як дорослим, так і дітям.

Василь Павлюк розповідає, що в грудні левова частка їх відвідувачів приїжджає з Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької областей також є організовані туристичні групи з Києва, Дніпра та інших великих міст.

«На новорічно-різдвяні свята все більше прибуває гостей зі столиці. Аналогічна ситуація і влітку, оскільки діти приїжджають відпочивати в Карпати, проводять тут чимало часу. Тому й навідуються до нас з Київської, Харківської, Одеської, а також з Дніпра»,- додає начальник рекреаційно-виховного відділу.

Те, що на Прикарпатті щороку збільшується кількість резиденцій, будиночків та маєтків святого Миколая, Василя Павлюка не лякає, адже каже не сприймає їх як конкурентів, а навпаки радіє, оскільки все більше дітей зможуть поринути в казкову атмосферу, а також відволіктись від гаджетів.

«Зараз у дітей тенденція – телефони. З ними й засинають, прокидаються, снідають, обідають та вечеряють. Тому я тільки радію, що відкриваються все нові місця, бо теперішніх дітей важко чимось здивувати, а ми повинні це робити, задля їх блага.

Відволікати їх від мобільних телефонів, розповідати та показувати наші традиції, звичаї та культуру. Показувати нові місця, розважати й навчати їх.

Мені б хотілося, щоб грудень розтягнувся на кілька місяців, оскільки серце крається, коли ми мусимо казати, що на той чи інший день ми вже замовлень не приймаємо і не зможемо прийняти групу. Але попри все, ми раді бачити кожного».

Працює «Маєток Святого Миколая» без вихідних з 10 до 16 години, однак про зустріч-екскурсію домовлятись потрібно заздалегідь за номером телефону:  +380(97)6612402. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Мальтійська служба допомоги в Івано-Франківську отримала 700 листів до Святого Миколая

Якщо зима тепла й безсніжна: куди податись туристу на Прикарпатті, коли на лижі зась

Косів, Шешори, Яблуниця: куди поїхати туристу в Карпатах, окрім Буковелю

Фотогалерея


Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

602
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1790 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1103 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

531
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6878 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11333 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

309

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1044

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1092

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1084
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

252
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1057
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

824
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

704
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2920
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4417
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18415
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

283
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

331
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

641
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

743