Свято наближається: де шукати святого Миколая на Прикарпатті (ФОТО)

За часів Радянського Союзу монопольне право приносити дітям радість та подарунки на зимові свята належало виключно Діду Морозу. Комуністична ідеологія, яка велику увагу приділяла просуванню атеїзму, не могла дозволити, щоб радянські діти шанували та захоплювались образом християнського Миколая. Та зі здобуттям незалежності Україною традиція дарувати подарунки саме Святим Миколаєм поступово відроджується.

У зв’язку з наближенням свята Фіртка вирішила розповісти про одну з найцікавіших локацій на Прикарпатті, де дорослі та діти можуть ближче познайомитись зі Святим Миколаєм, здійснити прогулянку територією його резиденції, а також отримати подарунки безпосередньо з рук Чудотворця.

Наша журналістка вирушила на Косівщину, щоб на власні очі побачити як Святий Миколай та його вірні помічники готуються до прийому туристів з усієї України.

Цього року маєток в селі Пістинь Косівського району відзначатиме ювілей. Рівно 15 років тому, 19 грудня 2006 року, саме на день Миколая, тут офіційно вперше відкрив свої двері для маленьких відвідувачів та їхніх батьків дерев’яний будиночок комплексу, що був збудований в оригінальному гуцульському стилі.

Дотепер у ньому знаходиться світлиця Святого Миколая та його робочий кабінет, де він приймає гостей, працює разом зі своїми помічниками та переглядає листи дітлахів, що надходять з усієї України.

На момент нашого візиту, що відбувся на початку грудня працівники національного природного парку «Гуцульщина», в структурі якого працює резиденція, саме займались приготуваннями до прийому майбутніх гостей: прикрашають ялинку, «офіс» св. Миколая, готують різдвяний вертеп та загалом приводять до ладу рекреаційні місця на території маєтку.

Власне Святий Миколай разом зі своїми помічниками працює без вихідних цілий рік, а 19 грудня запрягає коней і на санях виїжджає з Маєтку, щоб розвезти дітям подарунки.

За Чудотворця в маєтку 35-річний Василь Павлюк – начальник рекреаційно-виховного відділу, еколого-просвітницького центру «Маєток святого Миколая».

Працює він тут вже четвертий рік. Розповідає, за освітою він теолог і релігієзнавець. Окрім цієї роботи, Василь Павлюк ще й священник, служить помічником благочинного Косівського благочиння Православної церкви України. Зізнається, що найважче в його роботі при маєтку – це підготовка до сезону.

«Підготовка – це дуже складна процедура. Однак, коли вже починається спілкування з дітьми, то ти вже забуваєш про всі проблеми, які були до цього моменту.

Коли ти бачиш щирі дитячі очі, усмішки, те світло, яке вони несуть, з ними душа відпочиває, серце радіє. Звідки б вони не приїхали», - зізнається чоловік.

В рамках екскурсії резиденцією гостям показують будинок Святого Миколая,  культурно-мистецький центр, етнографічний музей, вольєрне господарство та дитячу колію з казковими станціями.

«На території є станція «12 місяців», що знаходиться неподалік в лісі. Також станція «12 християнських чеснот», де є особлива традиція. Тут на території горить Миколаївська ватра.

Якщо хтось знайшов під подушкою різочку, може на свято, або кілька днів після приїхати до нас, щоб  якраз на останній станції спалити ту різочку», - розповідає святий Миколай.

До речі, COVID-19 вплинув і на роботу маєтку Миколая. У зв'язку з обмеженнями, які запроваджені у «червоній зоні», відповідно до вимог Уряду працівники резиденції наголошують відвідувачам на дотриманні карантинних вимог, а саме:

  • в будинку Миколая одночасно може перебувати лише одна група дітей та дорослих з 20 осіб;
  • дорослі, які супроводжують дітей і хочуть зайти всередину повинні мати при собі "зелені" ковід-сертифікати, або дійсні ПЛР, чи експрес-тести, або довідки про перенесену хворобу.

«Колись ми могли записати більше груп, а зараз тільки одну групу на одну годину, хоча група перебуває в будиночку десь близько пів години. До нас телефонують, наші контакти є на сайті, на нашій сторінці в соціальній мережі, нас знаходять.

Також ми співпрацюємо з турфірмами, таким чином нас замовляють заздалегідь. Перші замовлення до нас надходять уже у вересні», - продовжує Василь Павлюк.

У будинку Миколая в Пістині працює пошта Чудотворця, якому надходять листи від дітвори з усіх куточків України.  

«Листи приходять з усієї України з Півдня, Півночі зі Сходу навіть із-за кордону, найбільше звісно із Західної України, але тут вже в дітей така політика, вони приїжджають сюди і листи дають Миколаю в руки», - зазначає Василь.

Діти залишаються дітьми й в листах пишуть здебільшого про подарунки. Але за останні роки  все-таки  стиль листів дещо змінився.

«Якщо раніше діти трошки можливо писали про себе і більше про свої бажання, то зараз діти пишуть «мені все куплять батьки, в мене все є, Миколаю, принеси подарунки тим дітям, які позбавлені батьківської опіки, хворим дітям, сиротам та тим, які перебувають в дитячих будинках», - розповідає Василь Павлюк.

Складається таке враження, що діти стають гуманнішими, відчувається, що матеріальне забезпечення у багатьох є на достатньому рівні, якраз такі діти, як звернув увагу «Миколай», просять у своїх листах здоров’я для себе і для батьків. Також надходить дуже багато листів, в яких пишуть про мир в Україні.

З кожним роком на території Прикарпаття з’являються нові резиденції Чудотворця. Тому, щоб йти в ногу з часом і витримувати конкуренцію, в Пістині завжди готують якісь цікаві оновлення для малечі.

«Ми стараємось щось оновити, щось цікаве запропонувати. Не так давно у нас казкові будиночки перетворились на мінімузеї гуцульських ремесел, а саме експонати, вироби з дерева, вишивка, кераміка, писанкарство, гончарство і також ліжникарство».

Разом з тим малеча може побувати у кімнаті-музеї природи та дізнатися більше про рослини та тварин Карпат. У кімнаті відпочинку знаходяться різьблені дерев’яні лавки, де можуть зручно розміститися всі охочі. Прямісінько із вікна відкривається дивовижний пейзаж, заради якого сюди теж варто приїхати.

Резиденція відкрита не лише в зимовий сезон, а й цілорічно. 

«Влітку ми також приймаємо відвідувачів, саме в цей період в гостей є можливість більше часу проводити саме на території. До нас приїжджають християнські табори на одноденне перебування, тобто зранку до вечора. Тут можна зробити мініпікнік, влаштовувати забави, ігри. Тут є сцена, де працюють аніматори. Можна провести час на гральному майданчику».

Вартість вхідного квитка становить 18 гривень з особи. А послуги екскурсовода вартують 60 гривень з групи. Для дітей до трьох років квиток не потрібен. До послуг гостей на території є альтанки, вартість оренди яких становить 200 грн за чотири години.

За 24 гривні з особи вам запропонують взяти участь в майстер-класі з виготовлення прикрас на ялинку. Майстерка сподобається як дорослим, так і дітям.

Василь Павлюк розповідає, що в грудні левова частка їх відвідувачів приїжджає з Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької областей також є організовані туристичні групи з Києва, Дніпра та інших великих міст.

«На новорічно-різдвяні свята все більше прибуває гостей зі столиці. Аналогічна ситуація і влітку, оскільки діти приїжджають відпочивати в Карпати, проводять тут чимало часу. Тому й навідуються до нас з Київської, Харківської, Одеської, а також з Дніпра»,- додає начальник рекреаційно-виховного відділу.

Те, що на Прикарпатті щороку збільшується кількість резиденцій, будиночків та маєтків святого Миколая, Василя Павлюка не лякає, адже каже не сприймає їх як конкурентів, а навпаки радіє, оскільки все більше дітей зможуть поринути в казкову атмосферу, а також відволіктись від гаджетів.

«Зараз у дітей тенденція – телефони. З ними й засинають, прокидаються, снідають, обідають та вечеряють. Тому я тільки радію, що відкриваються все нові місця, бо теперішніх дітей важко чимось здивувати, а ми повинні це робити, задля їх блага.

Відволікати їх від мобільних телефонів, розповідати та показувати наші традиції, звичаї та культуру. Показувати нові місця, розважати й навчати їх.

Мені б хотілося, щоб грудень розтягнувся на кілька місяців, оскільки серце крається, коли ми мусимо казати, що на той чи інший день ми вже замовлень не приймаємо і не зможемо прийняти групу. Але попри все, ми раді бачити кожного».

Працює «Маєток Святого Миколая» без вихідних з 10 до 16 години, однак про зустріч-екскурсію домовлятись потрібно заздалегідь за номером телефону:  +380(97)6612402. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Мальтійська служба допомоги в Івано-Франківську отримала 700 листів до Святого Миколая

Якщо зима тепла й безсніжна: куди податись туристу на Прикарпатті, коли на лижі зась

Косів, Шешори, Яблуниця: куди поїхати туристу в Карпатах, окрім Буковелю

Фотогалерея


Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

355
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2253
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1670
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1955
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5569 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4088

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1069

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1075

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1593

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1076
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

826
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

692
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14501
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10347
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6012
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

566
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5309 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28411 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

456
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

573
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

407
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

597