Шляхами бойової слави: на Прикарпатті вшанували станичного УПА Дмитра Повха (ФОТО)

Пам'ять станичного УПА Дмитра Повха вшанували у вівторок, 12 жовтня, у селі Княждвір, що на Коломийщині.

Про це повідомляє журналістка Фіртки.

Пройти шлях бойової слави мешканця Княждвора Дмитра Повха зібралось чимало охочих. Учні та вчителі Княждвірського ліцею, місцеві жителі, історики та краєзнавці, студенти та викладачі Коломийського інституту управління природними ресурсами.

Краєзнавець Василь Футулуйчук розповідає, такий захід організовують кожних п’ять років. Похід розпочинають від каплиці, яку побудували мешканці Княждвора в пам’ять про упівців.

"П’ять років тому ми вже проводили таку акцію, щоразу ми приходимо на місце, де він загинув. Це була криївка, де борці за незалежність України разом із побратимами переховувались. В нашому селі були такі люди, які співпрацювали з енкаведистами та розповіли їм, де знаходиться цей схрон.

В той момент, коли представники НКВД оточили криївку всередині були брати Василь та Іван Фарбішевські вони здались, а натомість Дмитро Повх розумів, які тортури на нього чекатимуть, він спалив всі документи та підірвав себе гранатою", - розповідає краєзнавець.

Упівця на рідній землі не поховали, його тіло на підводі відвезли в сусіднє село Печеніжин, де разом з іншими побратимами поховали в одній могилі, додає, Василь Футулуйчук.

"Молодих хлопців ховали без одягу, без прощання та навіть без панахиди. А на місці його смерті небайдужі встановили пам’ятний хрест, який вкотре нагадуватиме всім, які були складні часи", - продовжує краєзнавець.

У 1992 році на місці смерті станичного Дмитра голова осередку ОУН  Василь Чавага разом із небайдужими встановили пам’ятний хрест.

"Активісти відновили криївку та окрім цього хреста в пам’ять про бійців встановили ще декілька хрестів в селі. Також в центрі села облаштували  меморіальний комплекс", - ділиться спогадами колишній війт села Дмитро Чорний.

Петро Ніжник, керівник стрілецького гуртка, який дійсний в Княждвірському ліцеї розповідає, основна мета – це передати наступному поколінню пам’ять та велич про подвиги односельців, які воювали за Незалежність України.

"Ми присвячуємо наш похід великому святу Покрови. В цей день ми йдемо до лісу до пам’ятного хреста великому герою України, воїну Дмитру. Ми хочемо донести до молоді, що про таких людей необхідно пам’ятати, розповідати та найголовніше шанувати пам’ять про них".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Не всі захисники – чоловіки, і не всі чоловіки – захисники: чому 14 жовтня – свято не про стать

«День Захисника і захисниць України»: про що свято та кого вітати

Куди піти чи поїхати: гід найкращими подіями подовжених святкових вихідних

Свято Покрови: як прикарпатські пластуни та пластунки відзначатимуть 14 жовтня (ПРОГРАМА)

Через них гинули українські патріоти: в івано-франківському музеї представили документи про допити та ліквідацію зрадників (ФОТО)

Ярослав Коретчук, директор обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери: В нашому музеї діє система краудфандингу, завдяки якій можемо купувати експонати на антикварних аукціонах (ФОТО)

Фотогалерея


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

327
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

451
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2305
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1701
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1995
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5603 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1105

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1119

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1634

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1107
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

862
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

718
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14538
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

518
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10382
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6055
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

605
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7490
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2725
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

505
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

604
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

441