Що іванофранківці думають про День Святого Валентина?

День Святого Валентина або ж День закоханих відзначають щорічно 14 лютого.

Традиція святкувати День Валентина тягнеться ще із далекого ІІІ століття. Однак, широкої популярності в Західній Європі це свято набуло після XV століття. Нині різні народи відзначають це свято по-різному.

Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».

Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.

Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.

В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад. Хоча це «свято закоханих» подарунки отримують не лише коханці, але й начальники чоловічої статі від підлеглих статі жіночої.

В Україні традиційно західноєвропейське свято вже теж набуло великої популярності. У цей день зазвичай закохані обмінюються вітальними листівками «валентинками», дарують шоколад, квіти або ж інші подарунки. Дуже часто, намагаються щоб подарунок був оригінальним, зробленим власноруч. А для комерційних структур це ще одна нагода підзаробити.

Про значення цього дня, його символізм Фіртка вирішила також розпитати у франківців.


Ірина: День св.Валентина вважаю гарним святом. Розумію, що комерція і маркетинг все прорахували, але не зважаючи на це, мені приємно отримувати символічні знаки уваги саме 14 лютого. Заохочую і навчаю дітей висловлювати свої почуття, не соромитися їх. Любов додає впевненості, захищає. Завжди з дітьми робимо валентинки і подаруночки.

Тарас: День Святого Валентина - романтичне свято двох сердець. В цей день особливо хочеться сказати найніжніші слова коханій людині. Найміцніше її обійняти і поцілувати. Хоча я це люблю робити кожного дня, але в цей день хочеться це зробити по-особливому. Ніжно, щиро, неповторно і злетіти немов би на крилах разом із своїм серденьком - тому що воно для мене найдорожче у цілому світі, мій неоціненний скарб! Як святкуватимемо? - Звичайно, що буде романтична вечеря при свічках і найсолодші поцілунки! А дарувати що буду? - А це вже секрет.

Оксана: У моїй родині немає традиції відзначення Дня Святого Валентина. Звісно, п’ємо вранці з чоловіком каву і вітаємося філіжанками. Важливо, як на мене, прості почуття — але щодня. 

Ольга: Особисто я не кайфую від цього свята. Воно не є українським. Та й взагалі вважаю, що для коханих вартує святом робити кожен день, а не 14 (чомусь саме) лютого... Це все більше схоже на банальну попсову комерцію. Підтримую святкування своїх, особистих дат: перше побачення, річниця весілля, або будь-який інших особистий день, котрий справді для обох, а не для цілого світу назагал.

Святослав: Одназначно святкую) Це повід ще раз нагадати коханій про свої почуття. Забути про всі турботи і присвятити себе сім'ї. Нехай і говорять, що це свято придумали бізнесмени, а ми будемо тішитися взаємними почуттями, чого щиро всім бажаю теж.

Михайло: Валентина не святкую. День Ліги Європи. Великий футбол повертається.

Богдан: Думаю що потрібно кохати щодня, незалежно від дати календаря.

Іван:  Це більше данина моді, ніж якесь глибинне усвідомлення важливості свята. Також розумію комерційну складову свята. Якось по-особливому не святкую - по-простому, символічно.

Анна: Чи святкувати День Святого Валентина, чи ні і як ставитися до цього дня - особиста справа кожного. Я ж думаю, що нема нічого поганого в тому, коли закохані вкотре дарують свою любов і подарунки одне одному. Хоча, звісно, це можна робити постійно, навіть щодня). Важливо те, чи хочеться святкувати і як комфортно провести цей день, без напрягу, без "а Вовчик Марині путівку подарував, не те, що ти" або "от Діма з Вірою в ресторан пішли, а ми дома сидимо..." Важливо те, як хочеться, а не як треба чи як у інших! Також цей день може бути стресовим для тих, хто ще не знайшов своє кохання, або недавно розійшовся з другою половинкою. Таким людям рекомендую згадати про себе і нарешті полюбити себе! Провести цей день, зробивши щось приємне для себе, обняти себе, зробити собі подарунок! Адже будь-які стосунки з іншими розпочинаються з відносин із Собою!

Христина: Я працюватиму на День Валентина. Думаю, що свято є символічним.

Ольга: Я не святкую. У закоханих щодня день закоханих.

Марія: Для мене це звичайний день, просто ще один привід сказати коханому, як сильно його любиш і подарувати якусь дрібничку))Вважаю, що близьким про свої почуття треба говорити щодня.

Тарас: У сучасному швидкому ритмі життя дуже важко знайти час для “чистих почуттів”. А деколи просто хочеться частіше побути один із одним: не через дитячі проблеми, не через спільні справи чи бізнес, а лише тому, що ми любимо один одного. Чомусь так складається, що з кожним роком чоловік і дружина все менше пересікаються в особистісному житті і все більше паралельні один одному. Рутина, рутина, рутина… Ось для цього і повинен бути такий день, який повинен нагадувати про те, що є насправді людським щастям. Вважати, що День Велентина – просто для того щоб подарувати паперове сердечко чи шоколадку? Тоді подаруйте не листівку, а мобільний телефон останньої моделі, чи романтичну подорож. Ну на все і грошей може не вистачити. Свою турботу можна проявити і простішими способами – якщо у вас немає вмінь електрика чи сантехніка, цього дня ви можете запросити майстра, який полагодить усі розетки та вимикачі, поміняє кран чи прочистить забиту раковину. Цей день не про листівки, а про турботу.

Ірина: Ставлюся до свята Валентина нейтрально. Хороший маркетинговий продукт. Сердечки, квіточки, нав'язливі вимоги подарунків своїй "половинці". Під настрій все оце рожево-червоне буйство ще може порадувати. І навіть радує, буду чесною. Однак пригноблення тих, хто не святкуватиме/не даруватиме/не буде розкидатися сердечками і сидітиме вдома з котом, зводить всю прописану сценарієм чарівність свята любові нанівець. Та й не певна, що древній Валентин був би в захваті від такого пропагованого дещо лицемірного кохання. Зрештою, ті, хто хоче влаштувати собі романтичний вечір, проведуть його у будь-який час і без приводу в 14 лютого. Головне – позитивні емоції і саме кохання. А от святкувати саме лютневий день Валентина – особиста справа кожного. Чи кафешки сердечками прикрашалися дарма? Хто ж робитиме на їхньому фоні милі фоточки в інстаграм?


14.02.2019 4829 1
Коментарі (1)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2223
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1462
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3570
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5330
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1614
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1985

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

103

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

380

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

821

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1598
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

387
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

722
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2414 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

386
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

810
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4862
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

679
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

540
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

476
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

349
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

668
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

831 2