День Святого Валентина або ж День закоханих відзначають щорічно 14 лютого.
Традиція святкувати День Валентина тягнеться ще із далекого ІІІ століття. Однак, широкої популярності в Західній Європі це свято набуло після XV століття. Нині різні народи відзначають це свято по-різному.
Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».
Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.
Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.
В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад. Хоча це «свято закоханих» подарунки отримують не лише коханці, але й начальники чоловічої статі від підлеглих статі жіночої.
В Україні традиційно західноєвропейське свято вже теж набуло великої популярності. У цей день зазвичай закохані обмінюються вітальними листівками «валентинками», дарують шоколад, квіти або ж інші подарунки. Дуже часто, намагаються щоб подарунок був оригінальним, зробленим власноруч. А для комерційних структур це ще одна нагода підзаробити.
Про значення цього дня, його символізм Фіртка вирішила також розпитати у франківців.
Ірина: День св.Валентина вважаю гарним святом. Розумію, що комерція і маркетинг все прорахували, але не зважаючи на це, мені приємно отримувати символічні знаки уваги саме 14 лютого. Заохочую і навчаю дітей висловлювати свої почуття, не соромитися їх. Любов додає впевненості, захищає. Завжди з дітьми робимо валентинки і подаруночки.
Тарас: День Святого Валентина - романтичне свято двох сердець. В цей день особливо хочеться сказати найніжніші слова коханій людині. Найміцніше її обійняти і поцілувати. Хоча я це люблю робити кожного дня, але в цей день хочеться це зробити по-особливому. Ніжно, щиро, неповторно і злетіти немов би на крилах разом із своїм серденьком - тому що воно для мене найдорожче у цілому світі, мій неоціненний скарб! Як святкуватимемо? - Звичайно, що буде романтична вечеря при свічках і найсолодші поцілунки! А дарувати що буду? - А це вже секрет.
Оксана: У моїй родині немає традиції відзначення Дня Святого Валентина. Звісно, п’ємо вранці з чоловіком каву і вітаємося філіжанками. Важливо, як на мене, прості почуття — але щодня.
Ольга: Особисто я не кайфую від цього свята. Воно не є українським. Та й взагалі вважаю, що для коханих вартує святом робити кожен день, а не 14 (чомусь саме) лютого... Це все більше схоже на банальну попсову комерцію. Підтримую святкування своїх, особистих дат: перше побачення, річниця весілля, або будь-який інших особистий день, котрий справді для обох, а не для цілого світу назагал.
Святослав: Одназначно святкую) Це повід ще раз нагадати коханій про свої почуття. Забути про всі турботи і присвятити себе сім'ї. Нехай і говорять, що це свято придумали бізнесмени, а ми будемо тішитися взаємними почуттями, чого щиро всім бажаю теж.
Михайло: Валентина не святкую. День Ліги Європи. Великий футбол повертається.
Богдан: Думаю що потрібно кохати щодня, незалежно від дати календаря.
Іван: Це більше данина моді, ніж якесь глибинне усвідомлення важливості свята. Також розумію комерційну складову свята. Якось по-особливому не святкую - по-простому, символічно.
Анна: Чи святкувати День Святого Валентина, чи ні і як ставитися до цього дня - особиста справа кожного. Я ж думаю, що нема нічого поганого в тому, коли закохані вкотре дарують свою любов і подарунки одне одному. Хоча, звісно, це можна робити постійно, навіть щодня). Важливо те, чи хочеться святкувати і як комфортно провести цей день, без напрягу, без "а Вовчик Марині путівку подарував, не те, що ти" або "от Діма з Вірою в ресторан пішли, а ми дома сидимо..." Важливо те, як хочеться, а не як треба чи як у інших! Також цей день може бути стресовим для тих, хто ще не знайшов своє кохання, або недавно розійшовся з другою половинкою. Таким людям рекомендую згадати про себе і нарешті полюбити себе! Провести цей день, зробивши щось приємне для себе, обняти себе, зробити собі подарунок! Адже будь-які стосунки з іншими розпочинаються з відносин із Собою!
Христина: Я працюватиму на День Валентина. Думаю, що свято є символічним.
Ольга: Я не святкую. У закоханих щодня день закоханих.
Марія: Для мене це звичайний день, просто ще один привід сказати коханому, як сильно його любиш і подарувати якусь дрібничку))Вважаю, що близьким про свої почуття треба говорити щодня.
Тарас: У сучасному швидкому ритмі життя дуже важко знайти час для “чистих почуттів”. А деколи просто хочеться частіше побути один із одним: не через дитячі проблеми, не через спільні справи чи бізнес, а лише тому, що ми любимо один одного. Чомусь так складається, що з кожним роком чоловік і дружина все менше пересікаються в особистісному житті і все більше паралельні один одному. Рутина, рутина, рутина… Ось для цього і повинен бути такий день, який повинен нагадувати про те, що є насправді людським щастям. Вважати, що День Велентина – просто для того щоб подарувати паперове сердечко чи шоколадку? Тоді подаруйте не листівку, а мобільний телефон останньої моделі, чи романтичну подорож. Ну на все і грошей може не вистачити. Свою турботу можна проявити і простішими способами – якщо у вас немає вмінь електрика чи сантехніка, цього дня ви можете запросити майстра, який полагодить усі розетки та вимикачі, поміняє кран чи прочистить забиту раковину. Цей день не про листівки, а про турботу.
Ірина: Ставлюся до свята Валентина нейтрально. Хороший маркетинговий продукт. Сердечки, квіточки, нав'язливі вимоги подарунків своїй "половинці". Під настрій все оце рожево-червоне буйство ще може порадувати. І навіть радує, буду чесною. Однак пригноблення тих, хто не святкуватиме/не даруватиме/не буде розкидатися сердечками і сидітиме вдома з котом, зводить всю прописану сценарієм чарівність свята любові нанівець. Та й не певна, що древній Валентин був би в захваті від такого пропагованого дещо лицемірного кохання. Зрештою, ті, хто хоче влаштувати собі романтичний вечір, проведуть його у будь-який час і без приводу в 14 лютого. Головне – позитивні емоції і саме кохання. А от святкувати саме лютневий день Валентина – особиста справа кожного. Чи кафешки сердечками прикрашалися дарма? Хто ж робитиме на їхньому фоні милі фоточки в інстаграм?