Садки та школи: стало відомо, коли у Франківську повноцінно відновлять навчання

В Івано-Франківську триває позачергова сесія міської ради через закриті школи.

На обговорення сесії міської ради винесли питання: «Про забезпечення права на освіту жителям Івано-Франківської міської територіальної громади», пише Фіртка.

У зв’язку з оголошеним карантином у державі, з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 засідання сесії міської ради проводитимуть без представників громадськості.

Голова батьківського самоврядування ліцею №20 Петро Стоганюк каже, що діти скучили за школою та навчанням.

«Я хочу звернутися з великим проханням. Закликаю вас забезпечити реалізацію права дітей на освіту у відповідному форматі - очна форма навчання. Ми вимагаємо для дітей очного навчання відповідно до вимог - індивідуальний захист, антисептики. Я дуже прошу пустити дітей до школи».

Оксана Чепіль, мати школяра розповідає, що зараз є багато недоліків в організації навчання.

«В мене одна дитина вчиться в 11 класі, а друга - в першому. Дивлячись на дистанційне навчання - хочеться плакати. Життя має продовжуватися. Діти повинні вчитися у школі, бо дистанційне навчання не засвоюється. Ця ситуація - це геноцид дітей та молоді. Ми отримаємо деградоване суспільство. Діти повинні вчитися та спілкуватися. Нація стане сірою масою. Так, дітей треба оберігати від захворювання, але дотримуючись норм, можна забезпечувати навчальний процес не дистанційно».

Сергій Палійчук, депутат Івано-Франківської міської ради зазначив, що міськрада вирішила зобов’язати керівників навчальних закладів організувати освітній процес відповідно до норм.

«З 15 вересня продовжити поетапне відновлення навчання у дошкільних закладах. З 21 продовжити відновлення навчання у початкових школах. З 28 вересня - у середніх та старших школах. Рекомендувати приватним закладам освіти забезпечити навчальний процес відповідно до статуту. Відповідальність за стан здоров’я покласти на батьків або осіб, які їх замінюють».

Також батьки зможуть вибирати, яким чином навчатимуть їхніх дітей. При потребі вони матимуть змогу написати заяву на дистанційну форму навчання. Заклад зобов’язаний забезпечити дітей навчанням. 

«Заклади освіти забезпечені всім необхідним для роботи - безконтактні термометри, маски, дезінфектори. На дані потреби виділено 2 млн 200 тис. Також будемо закуповувати захисні щитки», - каже Ігор Максимчук, директор Департаменту освіти.

Своєю чергою очільник міста Руслан Марцінків зазначив, що у МОЗ готові до змін. 

«Степанов на брифінгу заявив, що переглядатимуть умови навчання зокрема у червоній зоні. Ми не можемо зупинити навчання до кінця року, а то й до березня».


Нагадаємо, з 31 серпня Івано-Франківськ занесено до червоної карантинної зони. Відтак, заборонена робота закладів громадського харчування, закриті дитячі садочки та школи, транспорт працює в режимі спецперевезень.

Окрім Івано-Франківська обмеження на два тижні запроваджені у Калуші, Коломиї, Косівському та Тисменицькому районах.

Нещодавно у Франківську підприємці просили поліцію не штрафувати їх за роботу у карантин.

Крім того, Президент Володимир Зеленський заявив, що мери міст, які виступають проти посилення карантину, прагнуть подобатися виборцям перед місцевими виборами.


Читайте також:

У Франківську школярі таки навчатимуться дистанційно, відкриють лише дитсадки

Жодної маски та антисептика: як розпочався навчальний рік на Прикарпатті (ВІДЕО)

З понеділка у Калуші відновлять дистанційне навчання (ВІДЕО)

Через коронавірус школу на Калущині закрили на карантин


15.09.2020 3081 1
Коментарі (1)

Петро 2020.09.15, 22:10

А вчителі безсмертні чи як?

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1623
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1705
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1692
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5007 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2003 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1389

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

324

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

583

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

756

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

874
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3509
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10079
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

719
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25969
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7583
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

775
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1274
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

227
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1106
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

717
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

951