Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складений рейтинг закладів загальної середньої освіти України за підсумками НМТ 2023 року.
Для укладання рейтингу загальноосвітніх закладів використано результати національного мультипредметного тесту, отримані випускниками шкіл у 2023 році, передає Фіртка.
Рейтинг прикарпатських шкіл за результатами НМТ:
- Найвище з прикарпатських шкіл розташувався Ліцей імені Миколи Сабата - 11 місце
- Долинський ліцей “Інтелект” (54 місце);
- Калуський ліцей імені Дмитра Бахматюка (61 місце);
- Ліцей імені Романа Шухевича в Івано-Франківську (78 місце);
- Калуський ліцей №10 (113 місце);
- Ліцей №5 в Івано-Франківську (124 місце);
- Надвірнянський ліцей “Престиж” (144 місце);
- Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат (145 місце);
- Івано-Франківський приватний ліцей “Католицький ліцей святого Василія Великого” (158 місце);
- Ліцей імені Івана Пулюя в Івано-Франківську (159 місце);
- Снятинський ліцей «Інтелект» (165 місце);
- Бурштинський ліцей №2 (178 місце).
Специфікою цьогорічного рейтингу є те, що учасники проходили тестування в умовах воєнного стану. Відтак, замість традиційного зовнішнього незалежного оцінювання, випускники проходили національний мультипредметний тест (українська мова, математика, предмет на вибір).
Національний мультитест було проведено у формі компʼютерного тестування з використанням лише завдань із закритою формою відповіді.
Під час проходження НМТ учасники стикалися з деякими ускладненнями, як-от переривання тестування через повітряну тривогу або технічні труднощі, повʼязані з кібератаками на систему національного мультитесту.
Однак, за повідомленнями Українського центру оцінювання якості освіти, усі ці труднощі було подолано, і всі учасники отримали свої результати.
Варто також підкреслити, що значний вплив на цьогорічний рейтинг має пороговий бал «склав / не склав», який у 2023 році був встановлений заздалегідь і став для деяких предметів значно нижчим, ніж у попередні роки. Так, з української мови не подолали поріг «склав / не склав» лише 0,09% учасників (у 2021 році – 7,45 %), що вплинуло на рейтингові таблиці, оскільки в рейтингу враховуються учасники, які не подолали пороговий бал з предмета.
Окрім того, учні низки шкіл через військові дії залишили свої регіони й продовжували навчання онлайн в інших областях України або за кордоном.
Ці чинники істотно вплинули на місце конкретного закладу в рейтингу закладів регіону і на місце конкретної області в рейтингу областей.
Зважаючи на формат тесту, умови проведення та особливості визначення результатів НМТ, порівнювати рейтинг 2023 року з рейтингами попередніх років не є доцільним. Також, зважаючи на вказані особливості, не є доцільним ухвалення управлінських рішень за результатами учнів конкретної школи чи конкретного регіону в загальному рейтингу.
Школи України в таблиці ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів національного мультипредметного тесту, отриманих учасниками тестування з усіх предметів НМТ та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: