Про це пишуть народні депутати Олексій Гончаренко, Ярослав Железняк та Данило Гетманцев, який є головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, передає Фіртка з посиланням на Суспільне.
Народні депутати схвалили 253 голосами "за" проєкт закону № 10037 щодо військового ПДФО та акцизу на дороги.
Загалом на армію з місцевих бюджетів перерахують за поточний і наступний рік 214,7 млрд грн.
Як пояснює Железняк, це означає, що з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року військовий ПДФО спрямовується до держбюджету в пропорції 50% на 50%: для Держспецзв'язку на дрони (13 млрд грн) і до Міноборони на артилерійські системи (13 млрд грн).
З 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан "військовий ПДФО" розподіляється в таких пропорціях:
- 45% — Держспецзв'язку на БпЛА (попередньо, від 43 млрд грн);
- 45% — Мінстратегпрому для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (від 43 млрд грн)
- 10% — розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами, пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд).
Що таке ПДФО
Податок на доходи фізичних осіб, який сплачує роботодавець, — 18% від зарплати кожного офіційно найманого працівника. Спершу податок потрапляє до держбюджету, там перерозподіляється і частково повертається в громаду, в якій його сплатили. Податок на доходи сплачують і військовослужбовці. Цьогоріч ці податки становили 745 мільярдів гривень.
Відповідно, з цієї суми 64% повернулися місцевим громадам, де ці військовослужбовці зареєстровані. А отже, чим більше в громаді військових частин та інших подібних установ — тим більше ПДФО військових до них повертається. Від початку повномасштабного вторгнення місцеві громади втратили частину доходу через міграцію і компенсували втрати коштом ПДФО військових.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: